0
 0,00 0 items

No products in the cart.

09.05.21 Guvernér Bank of England opäť kritizoval kryptomeny!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Aj napriek tomu, že sa kryptomeny tento rok znásobujú na hodnote takmer pravidelne (a takmer všetky), tak ani to nestačí zarytým odporcom týchto aktív na to, aby zmenili svoje argumenty. Práve naopak. Takéto „bublinovité“ rasty a priveľká iracionalita na kryptomenovom trhu je akýmsi pomysleným „vetrom do plachiet“ takýchto odporcov, medzi ktorých určite patrí aj guvernér centrálnej banky Anglicka (Bank of England), Andrew Bailey. Svojimi vyjadreniami o kryptomenách určite nikoho neprekvapí. 

Stále to isté dokola

Ako sme už zvyknutí nielen u neho, ale aj u odporcov kryptomien ako napríklad Peter Schiff či Nouriel Roubini, tak aj Andrew Bailey sa opäť nechal počuť v jeho názore na kryptomeny. Podľa neho nemá Bitcoin a ani žiaden iný altcoin akúkoľvek „intrinsic value“ (vnútornú hodnotu), čo v skratke znamená iba toľko, že ich rast je iracionálny a ovplyvnený iba sentimentom na trhu a emóciami ako chamtivosť. O kryptomenách sa napríklad vyjadril aj nasledovne:

„Poviem to opäť veľmi jasne. Kupujte ich iba pokiaľ ste pripravený stratiť všetky svoje peniaze.“

Okrem toho ešte poznamenal, že by sa nemali tieto aktíva nazývať „krypto-meny“ ale „krypto-aktíva.“ Tým chce jasne ukázať rozdiel medzi fiat menami, aké má v Británii napríklad na starosť práve Bank of England (v podobe britskej libry) a iných aktív či finančných inštrumentov, ktoré nie sú vydané oficiálnymi inštitúciami ale súkromnými firmami.

Prečítajte si tiež: Compound Finance

Nejde pritom o jeho prvý názor na kryptomeny. Tento rok sa stihol vyjadriť veľmi podobne o kryptomenách koncom januára, kedy sa pozastavil nad tým, že kryptomeny nemajú žiadny zmysel a využitie. Rovnako vtedy aj podotkol, že presne stanovená ponuka, akú má napríklad Bitcoin, je jeho hlavným problémom.

S Andrew Baileym súhlasí aj Brian Belski, CIO zo spoločnosti BMO Capital Markets, ktorý sa iba pred niekoľkými dňami vyjadril o kryptomenách veľmi podobne.

„Aká je vnútorná hodnota Bitcoinu či kryptomien? My sami to vôbec netušíme a preto je náš pohľad z oficiálneho investičného hľadiska taký, že Bitcoin a kryptomeny by nemali byť v žiadnom prípade zastúpené vo vašich portfóliách. Je tomu tak aj preto, že kryptomeny nie sú ani aktívum, ani mena, ale iba nástroj na obchodovanie.“

Tak sa zdá, že kryptomeny majú stále odporcov aj u finančných spoločností, nielen u regulátorov, politikov či ekonómov. To ich ale samozrejme nijako neobmedzuje, čo dokazuje aj fakt, že hneď niekoľko kryptomien je momentálne na svojich ATH (alebo veľmi blízko ku nim). Ide napríklad o Ethereum, Dogecoin, Polygon, Litecoin, Monero či Vechain. Koniec koncov ani Bitcoin nie je najďalej od svojho ATH, pričom sa nájde v TOP 100 hneď niekoľko ďalších kryptomien, ktoré svoj ATH aktuálne atakujú, vytvárajú alebo sú iba blízko od jeho prekonania. Kryptomenových fanúšikov tak určite názory ľudí ako Andrew Bailey nijako extrémne nenahnevajú.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart