0
 0,00 0 items

No products in the cart.

08.11.20 Ďalšia finančná spoločnosť potichu nakupuje kryptomeny - jej portfólio je naozaj zaujímavé!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Vstupov tradičných spoločností do kryptomenového sveta akosi pribúda. Zväčša ide najmä o finančné spoločnosti, ktoré sú spájané často s Wall Street, ale nájdu sa aj výnimky. Najväčšou z nich je MicroStrategy, o ktorej sme sa v poslednom čase zmienili niekoľkokrát, pretože jej CEO, Michael Saylor, sa verejne vyjadruje o tejto investícii a už sa viac krát objavil či už v rôznych kryptomenových podcastoch alebo rozhovoroch. Nie všetky spoločnosti ale takto verejne uvádzajú informácie o svojom kryptomenovom portfóliu.

Investícia 75 miliónov dolárov do small cap kryptomien

Podľa Masona Nystroma, analytika pre spoločnosť Messari, je firma Jump Trading, novým investorom do kryptomien. Spoločnosť, ktorá má viac ako 700 zamestnancov po celom svete a 20 ročné skúsenosti s obchodovaním, sa má aktuálne pozerať nielen po tých najväčších kryptomenách, ale takisto si vyberať aj rôzne malé krypto projekty.

Podľa Masona už investovala Jump Trading viac ako 75 miliónov dolárov do projektov ako Keep Network (KEEP), Numeraire (NMR), Orchid (OXT), Serum (SRM) alebo Hxro (HXRO). Celkovo má mať Jump Trading približne 8 small cap kryptomien, v ktorých má mať zainvestovaných až 75 miliónov dolárov.  Agentúra Messari okrem toho tvrdí, že Jump Trading neustále tieto kryptomeny dokupuje. Iba za posledných 7 dní mala nakúpiť približne 47 000 COMP tokenov (Compound približne 5 miliónov dolárov). Spoločnosť Jump Trading tak má patriť medzi vôbec najväčších držiteľov Compoundu, pričom aktuálne im má patriť 8.priečka.

Prečítajte si tiež: Čo je Tor?

Väčšina z týchto projektov je založených na Ethereu, čo umožnilo práve Masonovi Nystromovi, aby danú analýzu urobil. Pomohla mu k tomu aj analytická spoločnosť Nansen, ktorá spája kryptomenové investície (najmä na Ethereum sieti) so spoločnosťami, ktoré ich vykonávajú a následne sleduje ich aktivitu.

Nechýbajú tí najpodstatnejší

Podľa danej analýzy ale nemajú chýbať v portfóliu spoločnosti Jump Trading ani tie najpodstatnejšie kryptomeny. Má sa tam nachádzať nielen Bitcoin, ale takisto aj Ethereum, Binance Coin či Huobi Token. Ide tak o pomerne zaujímavo zostavené portfólio, v ktorom je zastúpených hneď niekoľko rôznych odvetví kryptomenových projektov. Okrem klasických prvých investícii do kryptomien v podobe Bitcoinu a Etherea tak majú zastúpenie v portfóliu tejto spoločnosti aj burzy, či DeFi projekt Maker.

Kurzy mensi

Keďže táto spoločnosť nevydala žiadne oficiálne stanovisko o tom, na základe čoho vyberá kryptomenové projekty do ktorých investuje, tak nie je jasné, prečo zvolila Jump Trading práve daných 8 small cap kryptomien. Veľa z nich je pomerne málo známych kryptomien s trhovou kapitalizáciou menšou ako 100 miliónov dolárov a veľmi malými dennými objemami.

Na jednej strane tak môže ísť zo strany Jump Trading najmä o špekuláciu a očakávanie vysokých ziskov v prípade bullrunu. Na druhú stranu, veľmi podobné small cap kryptomeny drží vo svojom portfóliu aj ďalšia investičná spoločnosť Andreessen Horowitz (a16z). Podobnosť kryptomenových portfólií týchto dvoch spoločností je naozaj veľká. Ide tak len o kopírovanie? To sa nedozvieme, až kým nepríde ku oficiálnemu stanovisku zo strany Jump Trading.

Okrem Bitcoinu, Etherea a Makeru, ktorých zaradenie v portfóliu oboch spoločností nie je až takým prekvapením, sa v oboch portfóliách nachádzajú aj projekty Compound, Orchid, a Keep Network. Na základe čoho prišlo ku zaradeniu práve týchto kryptomien do portfólií je ale na teraz nejasné. Podstatné pritom je to, že známe finančné spoločnosti sa neboja investovať do kryptomien, pričom sa okrem Bitcoinu začínajú už pozerať aj na altcoiny.

Zdroj:

https://dailyhodl.com/2020/11/07/wall-street-giant-quietly-accumulating-six-small-cap-crypto-assets-in-75000000-portfolio/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart