0
 0,00 0 items

No products in the cart.

07.10.20 V roku 2020 bolo zavretých už 75 kryptomenových búrz

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Tento rok sa v kryptomenovom svete vyznačuje najmä dvoma veľkými udalosťami. Jednou z nich je samozrejme koronavírus, ktorý ovplyvnil všetky finančné trhy a tým aj kryptomeny. Druhou z nich je extrémny rast DeFi sektora, s ktorým prišiel aj nárast nových decentralizovaných búrz (DEX). Tie aktuálne robia mesačne obchody za viac ako 25 miliárd dolárov, pričom najväčšia z nich, Uniswap, spravila v septembri väčšie objemy obchodov, ako burza Coinbase (Uniswap 15,37 miliardy dolárov, Coinbase 13,6 miliardy dolárov). Nie všetky burzy ale mali takýto skvelý rok.

Viac ako 75 búrz skončilo, dopad COVID-19 je badateľný

Kryptomenový portál Cryptowisser informoval o tom, že v roku 2020 ukončilo svoje pôsobenie na kryptomenových trhoch už viac ako 75 búrz. Na danom portáli sa dajú nájsť rôzne detaily a informácie o dôvodoch, prečo tieto burzy skončili v ich „kryptomenovom, burzovom cintoríne.“ Okrem názvu burzy a krajiny, z ktorej pochádza, sa na tam dá nájsť aj presný dátum, dôvod ukončenia činnosti, či to bola crypto-to-crypto alebo fiat-to-crypto burza alebo aj to, či bola povolená v USA.

Prečítajte si tiež: Bank of Canada: CBDC majú niekoľko problémov, ktoré treba vyriešiť pred spustením

Najzaujímavejšou štatistikou je pritom najmä dopad koronavírusu na zánik búrz. Napriek tomu, že sa nedá jednoznačne určiť, že za ukončenie činnosti týchto spoločností a platforiem môže len, alebo hlavne, koronavírus, je jasné, že ovplyvnil nejednu zo zanikajúcich búrz. To dokazujú aj čísla, keď v marci, kedy bol oficiálne COVID-19 vyhlásený  za pandémiu a kedy prišlo ku extrémnym prepadom na trhoch, muselo ukončiť svoju činnosť až 20 zo 75 búrz. Až 7 z nich pritom skončilo „dobrovoľným zrušením,“ jedna bola hacknutá a zvyšné sa „vyparili z neznámych dôvodov.“

Práve tento druh skončenia činnosti je aktuálne najpočetnejším, kedy sa celkovo „vyparilo“ až 34 búrz. Ďalej nasledovalo 31 búrz, ktoré dobrovoľne ukončili svoju činnosť, pričom zvyšných 10 búrz bolo buď hacknutých alebo zatvorených zásahom regulátorov a vlád daných štátov. Pri pohľade na celkový zoznam sa však dá jednoznačne povedať, že nezmizla ani jedna veľká alebo celosvetovo známa a využívaná burza. To sa pri vývoji v kryptomenovom svete, ktorý sme videli v poslednom období, môže veľmi rýchlo zmeniť.

Pridajú sa aj veľké burzy?

Napriek tomu, že zatiaľ sa veľkým kryptomenovým burzám darilo unikať pred problémami, posledné dni nám priniesli hneď dva rôzne prípady, ktoré môžu výrazne zamiešať kartami. Prvým z nich bolo zahájenie súdneho pojednávania voči burze BitMEX a jej hlavným predstaviteľom na čele s CEO tejto burzy Arthurom Hayesom. Keďže je tento prípad iba v začiatkoch, tak sa nedá presne povedať, aký veľký môže mať v skutočnosti dopad na burzu BitMEX, avšak medzi 30.septembrom a 3.októbrom si používatelia tejto burzy vybrali z BitMEXu Bitcoin v hodnote 500 miliónov dolárov. To nepochybne poznačí nielen likviditu danej burzy, ale takisto aj jej dôveryhodnosť a môže byť začiatkom jej konca.

V problémoch je takisto aj burza Kucoin, ktorá sa však musela vysporiadať s útokom hackerov. Ten sa uskutočnil minulý víkend, pričom sa podarilo hackerom dostať z tejto burzy viac ako 200 miliónov dolárov. Pri tejto burze však utrpí najmä reputácia, keďže Kucoin sa zvykol vystatovať statusom najbezpečnejšej kryptomenovej burzy na svete. Je pravda, že sa bezpečnostnému tímu podarilo už zmazať veľké straty, keďže pôvodný útok sa mal dostať až na hranicu 280 miliónov dolárov, aj napriek tomu ale viac ako 200 miliónov stále chýba. Nájsť sa ich môže podariť iba v prípade, ak sa podarí dolapiť páchateľa, avšak ani vtedy nie je nič isté. CEO tejto burzy sa pritom už vyjadril, že by mali mať podozrivých a tak je všetko teraz najmä na polícii, aby zvážili dôkazy a následne podnikli proti týmto hackerom prvé kroky. Dovtedy ostáva aj reputácia aj 200 miliónov dolárov visieť vo vzduchu.

Čo si myslíte vy? Bude BitMEX alebo Kucoin ďalšou a zároveň prvou veľkou kryptomenovou burzou, ktorá tento rok skracuje? O svoje názory sa neváhajte podeliť v našej sekcií komentárov nižšie, na našom Facebooku alebo Telegrame.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.cryptowisser.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart