0
 0,00 0 items

No products in the cart.

06.12.20 Niall Ferguson: Bitcoin je aktuálne najlepšou investíciou

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Niall Ferguson, ekonomický a finančný historik, sa iba pred dvoma dňami vyjadril v interview s Andrewom Barym, že Bitcoin je najlepšou investíciou pre všetkých investorov po koronakríze. V danom interview sa vyjadril hneď na niekoľko tém spojených s Bitcoinom a jeho situáciou vo svete, pričom sa nesústredil len na pozitíva, ale takisto poukázal aj na risky investície do tohto aktíva.

Najlepšia investičná príležitosť

Niall Ferguson sa v danom interview vyjadril, že Bitcoin je najlepšou investíciou, akú môžu aktuálne investori vykonať. Myslí si, že Bitcoin prežil situáciu spojenú s koronakrízou výborne, čomu nasvedčuje aj viac ako 165 % rast na cene najväčšej kryptomeny za posledný rok. Na otázku o tom, ktorá investícia je najlepšia sa vyjadril nasledovne:

„Mojou odpoveďou bude Bitcoin. Táto kryptomena mala skvelý rok s rastom viac ako 165 % a aktuálne sa nachádza až nad hranicou 19 000 dolárov. Ak by ste mi na začiatku roku povedali, „Prichádza pandémia, ktorá prinesie extrémne veľa chaosu. Do čoho mám investovať?“ tak by ste spravili veľmi správne rozhodnutie, ak by ste si vybrali Bitcoin pred zlatom, ktoré spravilo tento rok „len„ 21 %. Zisk Bitcoinu je tak oveľa väčší.“  

Niall Ferguson, ktorý aktuálne patrí ku profesorom na Stanford University, ale takisto sa v roku 2004 objavil v magazíne TIME ako jeden zo 100 najvplyvnejších osôb na svete, má extrémne množstvo skúsenosti aj z iných svetových univerzít ako Oxford, Harvard alebo Cambridge, kde taktiež pôsobil ako profesor. Rovnako vydal v roku 2008 aj knihu s názvom „The Ascent of Money: A Financial History of the World,“ ktorá bola neskoršie (v roku 2009) adaptovaná na 5 dielový seriál a vyhrala cenu Emmy za najlepší dokument roku 2009. Jeho názory sú tak v tomto sektore veľmi vážené.

Prečítajte si tiež: Čo je digitálny podpis? 

Ako sme však spomenuli, Ferguson sa snažil byť objektívny a tak uviedol aj druhú stranu mince. Ako argument proti Bitcoinu povedal, že si myslí, že môže byť aktuálne v bubline. Avšak sám priznal, že tento jeho názor je ovplyvnení jeho priateľom Nourielom Roubinim, ktorý je známym kryptomenovým kritikom, ktorý používa práve argument "bubliny" veľmi často. Niall Ferguson aj napriek tomu verí, že rastový potenciál tejto investície je obrovský práve kvôli unikátnym fundamentálnym vlastnostiam Bitcoinu.

Pandémia mohla urýchliť zmenu vo finančnom svete

V danom interview sa takisto vyjadril, že súčasná pandémia mohla urýchliť zmenu vo finančnom svete.

„V čase pandémie, sa môže finančná história urýchliť. Videli sme to pri používaní mincí ako peňazí počas epidémie Čiernej smrti (Black Death), kedy prišlo ku akcelerácii používania tejto formy peňazí. Akceptovanie Bitcoinu ako digitálneho aktíva, quasi-digitálneho zlata, bolo urýchlené pandémiou koronavírusu. Navyše takmer každý mesiac sa pridá nejaká investičná spoločnosť, ktorá prehlási, že začína brať Bitcoin seriózne.“

Okrem toho takisto povedal, že práve vďaka tomu, že je ešte veľké množstvo spoločností, ktoré takéto vyhlásenie nespravili, má Bitcoin obrovský rastový potenciál. Ako sám povedal, pokiaľ by všetci milionári na svete investovali do Bitcoinu iba 1 % zo svojho portfólia, tak by sa cena najväčšej kryptomeny hýbala na hranici 75 000 dolárov.

Členstvo mensi_LOW

Taktiež povedal, že Bitcoin sa stáva stále populárnejším najmä kvôli tomu, že má vopred stanovenú ponuku, ktorá sa nikdy nezmení. Práve to má byť niečím novým, unikátnym a nevídaným v tomto svete, čo pridáva Bitcoinu na hodnote. Tento faktor a kľúčovú vlastnosť vníma takisto ako jeden z dôvodov, prečo má Bitcoin obrovský potenciál do budúcna.

Dokonca sa vyjadril, že novozvolený prezident USA, Joe Biden, by mal integrovať Bitcoin do amerického finančného systému. Nemal by sa tak snažiť opakovať s vytváraním vlastných digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) ako je tomu napríklad v Číne, ale podľa slov Nialla Fergusona by sa malo USA obrátiť najmä na najväčšiu kryptomenu.

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://www.barrons.com/, https://www.coindesk.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart