0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

06.06.20 Pseudonymita v súvislosti s kryptomenami

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pseudonymita, slovo odvodené od pseudonymu, ktoré znamená „krycie meno“, je stav skrytej identity. Pseudonym identifikuje držiteľa, to znamená jednu alebo viac ľudských bytostí, ktoré vlastnia, ale nezverejňujú svoje skutočné mená (to znamená legálnu totožnosť). Väčšina držiteľov pseudonymov používa pseudonymy, pretože si želajú zostať v anonymite, ale anonymitu je ťažké dosiahnuť a je často plná právnych otázok. Skutočná anonymita si vyžaduje neprepojiteľnosť, takže útočníkové preskúmanie správy držiteľa pseudonymu neposkytuje žiadne nové informácie o skutočnom mene držiteľa.

Blockchainy sú zvyčajne pseudonymné

Podobne ako autori niekedy píšu pod pseudonymom, tak aj odosielanie a prijímanie kryptomien je prostredníctvom pseudonymu. Namiesto fiktívneho mena je však vaším pseudonymom v blockchaine verejná adresa. Tento dlhý reťazec čísel a písmen (verejná adresa) neobsahuje žiadne identifikovateľné informácie, ktoré by vás spojili s adresou alebo s ňou spojenou peňaženkou. Pretože komplikované adresy maskujú vašu identitu, veľa ľudí si myslí, že aktivita na blockchaine je anonymná.

Bitcoin je pseudonymný

Posielanie a prijímanie bitcoinov je ako písanie pod pseudonymom. Ak je pseudonym autora niekedy spojený s jeho identitou, všetko, čo kedy napísal pod týmto pseudonymom bude s ním spojené.

V blockchaine Bitcoinu je váš pseudonym adresa, na ktorú dostanete Bitcoin. Každá transakcia zahŕňajúca túto adresu je uložená navždy v blockchaine. Ak je vaša adresa niekedy spojená s vašou identitou, každá transakcia bude spojená s vami.

V pôvodnom dokumente sa odporúča, aby používatelia Bitcoinu používali novú adresu pre každú transakciu, aby sa vyhli prepojeniu transakcií so spoločným vlastníkom. To je ekvivalentom písania mnohých kníh pod rôznymi pseudonymami.

Aj keď to zostáva osvedčeným postupom, nedokáže to zaručiť úplnú anonymitu v dôsledku transakcií s viacerými vstupmi.

Transakcie s viacerými vstupmi (multi-input transactions)

Multi-input transakcia nastane, keď dostanete platby do svojej peňaženky na rôzne adresy, ale potom z nej pošlete platbu, ktorá vytiahne BTC z viacerých adries.

Odchádzajúca transakcia bude obsahovať viac adries ako vstupy, čo dokazuje, že sú v rovnakej peňaženke a patria k tej istej entite. Ak je vaša identita niekedy spojená s niektorou z týchto adries, žiadna z adries si nebude zachovávať svoju anonymitu.

Napríklad:

V transakcii zobrazenej nižšie niektoré BTC pochádzali z adresy 12TBGSTqd1how9cpYKWTm4VUYw3QDDWMoB a niektoré pochádzali z adresy 19t1HyYqe254NxiTAGLrAR4gPJAZCkSXJY.

To znamená, že tieto dve adresy sú v rovnakej peňaženke a patria rovnakému používateľovi. Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť anonymitu, je použitie multiple peňaženiek. Je to ako zachovávanie viacerých samostatných identít.

Obrázok - Multi-input transakcia

Zdroje: bitcoinwiki.org, buybitcoinworldwide.com, wikipedia.org, ledgerops.com, cryptokingdom.cz

Disclaimer

Fyzické zlato, alebo obchodovať zlato na burze? Už si nemusíte vyberať! Predaj fyzického zlata bude formou pravidelného mesačného sporenia. Ak však nechcete zlatú tehličku, ale chcete len zašpekulovať na prípadný long/short, tak sa pridajte ku nám na NAGA platformu.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart