0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

06.05.21 Binance Bridge

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Cieľom projektu Binance Bridge je zvýšiť interoperabilitu medzi rôznymi blockchainmi. Umožňuje komukoľvek previesť svoje kryptomeny na (aj späť) Binance Chain a Binance Smart Chain. Prečo to môže byť užitočné? Týmto spôsobom môžete použiť svoje BTC, ETH, USDT alebo iné aktíva v Binance Smart Chain (BSC) DApps. Držíte BTC, ale chcete na BSC využiť najnovšiu príležitosť na farmárčenie výnosov? Môžete ho ďalej držať a zároveň sa stále zúčastňovať na DeFi ekosystéme.

Úvod

V súčasnosti existuje menší problém v kryptopriestore. Rôzne blockchainy sa skutočne nemôžu navzájom "rozprávať". Ak urobíte bitcoinovú transakciu, nebude môcť blockchain Ethereum vedieť, že sa to stalo. Ak sa pozrieme do budúcnosti, tak sa tento problém pravdepodobne nejako vyrieši pomocou novej technológie. Oveľa rýchlejším riešením, ktoré je už k dispozícii, sú však wrapped tokeny.

Tieto tokeny vám umožňujú používať mince a tokeny pochádzajúce z iných blockchainov ako tokeny v inom blockchaine. Napríklad tokenizovaný BTC vie fungovať na blockchaine Etherea. Projekt Binance Bridge zavádza tento koncept do aplikácií Binance Chain a Binance Smart Chain.

Čo je projekt Binance Bridge?

Binance Bridge Project je služba premosťovania viacerých reťazcov, ktorej cieľom je zvýšiť interoperabilitu medzi rôznymi blockchainmi. V zásade umožňuje komukoľvek previesť vybrané mince na wrapped tokeny (alebo „viazané tokeny“), ktoré sa majú použiť v reťazcoch Binance Chain a Binance Smart Chain. To prináša digitálne aktíva ako BTC, ETH, USDT, LTC, XRP, LINK, ATOM, DOT, XTZ, ONT a ďalšie do ekosystému Binance Chain.

Pomocou portálu Binance Bridge získate prístup ku cross-chain likvidite na reťazcoch Binance Chain a Binance Smart Chain pomocou niekoľkých kliknutí.

Ako funguje projekt Binance Bridge?

Wrapping mincí alebo tokenov do verzie Binance Chain je v skutočnosti celkom jednoduchý. Pomocou služby Binance Bridge môžete prevádzať kryptomeny medzi natívnym blockchainom a Binance Chain / Binance Smart Chain. Napríklad, ak prevádzate USDT z Ethereum na Binance Smart Chain, Binance Bridge bude podporovať krížovú konverziu (cross-chain) Ethereum ERC-20 na Binance BEP-2 alebo BEP-20. Stojí za zmienku, že tieto wrapped mince sú kryté skutočnými mincami a tokenmi na verejných adresách.

V súčasnosti projekt Binance Bridge podporuje krížové prevody ERC-20 a TRC-20. Ako už možno viete, ERC-20 je na Ethereu veľmi populárny štandard tokenov. TRC-20 je podobný štandard pre sieť TRON.

Ako sidenote je BEP-2 štandardom tokenov v Binance Chain, zatiaľ čo BEP-20 je štandardom tokenov v Binance Smart Chain. Natívny token oboch reťazcov je BNB.

Po nastavení parametrov je čas konverzie dosť krátky a vykonanie krížovej reťazovej konverzie by malo trvať asi pár minút. To samozrejme závisí od časov potvrdenia blockchainovej siete. Čo to presne znamená? V závislosti na blockchaine, z ktorého sa snažíte previesť, môže tento proces trvať viac v čase preťaženia a vysokej aktivity.

Pokiaľ ide o poplatky, spoločnosť Binance Bridge účtuje nulové poplatky za konverziu. Poplatky za sieťové transakcie budete musieť platiť iba za blockchainy, medzi ktorými prevádzate.

Potrebujete účet Binance na používanie mosta Binance Bridge? Nie. Rozhranie systému Binance Bridge je otvorené pre ľubovoľnú adresu bez nutnosti registrácie účtu Binance.

Na druhej strane, ak máte účet Binance, vklady a výbery sú otvorené pre množstvo aktív BEP-2 a BEP-20. Takto sa nemusíte starať o to, že by ste aktíva „wrappovali“ sami a môžete ich ukladať, obchodovať a prevádzať ich ako akýkoľvek iný token.

Prečítajte si aj : Binance Smart Chain

Čo je „Peg-in“ a „Peg-out“?

Funkcia „Peg-in“ vám umožňuje prevádzať z natívnych blockchainov na tokeny Binance Chain / Binance Smart Chain. Naopak, „Peg-out“ znamená prevod z tokenov Binance Chain / Binance Smart Chain na natívne blockchainové tokeny.

Na dokončenie Peg-in budete najskôr potrebovať kompatibilnú peňaženku, napríklad Binance Chain Wallet alebo MetaMask.

Vyberte reťazec, z ktorého chcete prevádzať a zadajte sumu. Binance Bridge pre vás vygeneruje adresu, na ktorú musíte vkladať. Budete mať časové okno na vloženie na túto adresu. Ak počas tejto doby pošlete prostriedky na adresu, Binance Bridge vám pošle ekvivalentné množstvo wrapped tokenov na vašu adresu Binance Chain alebo Binance Smart Chain.

Akonáhle je transakcia dokončená, Binance Bridge uzamkne tokeny a naviazanie na Binance Smart Chain je hotové. To je prípad, kedy môžete začať používať svoje viazané tokeny.

Upozorňujeme, že ak chcete previesť veľkú sumu, môže byť lepšie začať najskôr s malou sumou. Týmto spôsobom môžete skontrolovať, či je všetko v poriadku, skôr ako sa zaviažete k vysokej sume.

Na záver

Projekt Binance Bridge je dôležitým nástrojom na zvýšenie krížovej kompatibility v priestore blockchainov. Ktokoľvek môže zaviazať mince a tokeny, ktoré sa majú použiť v reťazci Binance Chain / Binance Smart Chain. Počet podporovaných tokenov sa bude časom zvyšovať, čo povedie k lepšiemu prístupu k likvidite v Binance Smart Chain.

Zdroje: academy.binace.com, medium.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart