[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Náš kryptomenový magazín zameraný na novinky a správy z tohto sektora začneme pomerne pozitívnou správou, ktorá sa dostavila hneď v prvých dňoch roku 2021. U.S. Office of the Comptroller of the Currency (známy ako OCC) sa v pondelok večer prostredníctvom otvoreného listu vyjadril, že banky po celej USA budú môcť využívať blockchain a stablecoiny vrámci svojich platobných systémov.
Tento finančný regulátor, ktorý patrí ku tým najstarším v USA, má všeobecne pomerne pozitívny pohľad na kryptomeny, čo ukázal aj teraz. Umožnenie využívania verejných blockchainov a stablecoinov vo všeobecne uznávaných a licencovaných bankách má slúžiť na zníženie poplatkov, navýšenie rýchlosti transakcií a taktiež aj postupné začlenenie blockchainu do tradičného finančného sveta. Aj tak znelo vyjadrenie Briana Brooksa, vedúceho kontrolóra pre OCC, ktorý bol v minulosti jedným z prvých manažérov a členov tímu Coinbase.
„Náš list odstraňuje všetky legálne neistoty spojené s bankami, ktoré chcú mať svoje schvaľovacie uzly vrámci verejných blockchainov. Tým sa umožní používanie stablecoinových platobných systémov v mene zákazníkov, ktorých dopyt po rýchlosti, efektívnosti a nízkym nákladom na finančné produkty stále rastie.“
Tak znelo práve vyjadrenia Briana Brooksa, ktorý sa ešte minulý rok v septembri nechal počuť, že OCC pripravuje regulácie spojené s kryptomenovým svetom. Podľa jeho slov ale malo ísť o pomerne pozitívne správy, čo potvrdil aj list, ktorý bol vydaný iba včera a môžete si ho pozrieť tu.
V ňom je podrobnejšie opísané, ako presne by banky mohli využívať blockchain technológiu prostredníctvom INVN (independent node verification network), aké pravidlá musia splniť vybrané stablecoiny na to, aby mohli byť používané alebo či môžu tieto služby postupne nahradiť napríklad SWIFT platby.
Prečítajte si tiež: Ste nováčik v kryptomenách? Pozor na týchto 5 základných chýb!
Napriek tomu, že tieto pomerne mierne regulácie zo strany OCC sú pozitívnou správou pre kryptomenový svet, pretože môžu výrazným spôsobom zvýšiť adopciu stablecoinov a časom možno aj iných kryptomien, zo strany finančných regulátorov v USA sme ešte určite nepočuli posledné slovo. Tí pôsobia v USA bez toho, aby jeden druhému výrazne pozerali na prsty a tak je len otázka času, s čím príde FED, SEC alebo CFTC.
Navyše, ako už vieme, tak aktuálne už dosluhujúca vláda v USA sa silou mocou snaží presadiť zákon, ktorý by výrazne obmedzil funkciou centralizovaných kryptomenových búrz a zasiahol by do súkromia používateľov takýchto služieb. Aj preto sa aktuálne snaží hneď niekoľko popredných kryptomenových inštitúcii na čele s burzou Coinbase proti návrhu odvolať a vyjadriť nespokojnosť s jeho aktuálnym znením. Je však veľmi nepravdepodobné, že by sa také niečo mohlo podariť a tak sa už kryptomenové biznisy pomaly pripravujú aj na súdne konania prostredníctvom verejnej podpory a zbierky pre Coin Center, advokátsku kanceláriu zameranú na kryptomeny.
Tá mala už obdržať stovky tisíc dolárov na vypracovanie dostatočného argumentu proti aktuálnemu návrhu, ktorý je silno proti kryptomenám, stablecoinom ale takisto môže aj výrazne ovplyvniť funkčnosť kryptomenových búrz.
Spor nových regulácii, na ktorých pracuje vláda USA s aktuálnym vyhlásením OCC by mohol nastať najmä pri stablecoinoch, ktoré podľa vyjadrenia OCC môžu byť používané v prípade, že neporušujú žiadne existujúce pravidlá. Pokiaľ by ale vláda presadila svoj návrh, tak by prišlo ku extrémnej zmene toho, čo je už porušenie pravidiel a čo nie je, čím by mohol nastať chaos v tom, či a ako používať stablecoiny nielen vrámci kryptomenových búrz, ale takisto aj vrámci bánk.
Zdroje: https://www.forbes.com/, https://www.coindesk.com/, https://cryptopotato.com/, https://finbold.com/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber