0
 0,00 0 items

No products in the cart.

04.11.20 Dnes sa udial presun jednej miliardy dolárov v Bitcoine v jednej transakcii - sila BTC sa opäť ukázala

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Veľké BTC transakcie bývajú často spájané s pohybmi na trhoch. Najmä kryptomenoví analytici a traderi preto sledujú, kedy príde ku nejakej podstatnej transakcii a snažia sa z nej vyčítať čo najviac informácii, aby sa mohli následne na základe toho zariadiť na trhoch. Aj práve kvôli tomu je aktuálne pomerne veľký rozruch okolo transakcie, ktorá sa udiala dnes nad ránom, pretože bola prostredníctvom nej celkovo presunutá takmer 1 miliarda dolárov.

Bola daná peňaženka hacknutá?

Transakcia viac ako 69 370 BTC je jednou z najväčších, ktoré kedy kryptomenový svet uzrel. Čo je však na nej oveľa viac fascinujúce je to, že sa o nej takmer nič nevie. Ide totižto o peňaženku, ktorej majiteľ alebo majitelia sú neznámi. Takisto sa ani nevie, kto obdržal danú transakciu, či zmenila takmer jedna miliarda dolárov svojho vlastníka, alebo nie, alebo prečo k nej došlo práve teraz. Podľa bezpečnostnej spoločnosti CipherTrace, ktorá spolu s Twitter účtom Whale Alert, o danej transakcii informovala medzi prvými, ide o pomerne zaujímavú aktivitu zo strany držiteľa daných kryptomien po tak dlhom čase. V oficiálnom stanovisku na túto tému sa daná spoločnosť vyjadrila nasledovne:

„ Tieto pohyby môžu znamenať, že vlastník peňaženky presúva svoje prostriedky na novú adresu, aby zabránil hackerom k prístupu do wallet.data súboru, alebo že sa to už hackerom podarilo a súboru sa zmocnili.“

Dané dve možnosti sa šíria kryptomenovou komunitou ako dôvody, kvôli ktorým boli dané BTC presunuté. Tým, že táto peňaženka patrila medzi dormant už niekoľko rokov, hackeri sa mali sústavne pokúšať o to, aby sa do nej dostali. Či už teda došlo ku presunu z bezpečnostných dôvodov alebo nie, faktom ostáva, že štvrtá najväčšia peňaženka bola úplne vyprázdnená.

Prečítajte si tiež: PayPal a kryptomeny - blíži sa mainstreamová adopcia?

Sila Bitcoinu sa opäť ukázala

Aj v tomto prípade však Bitcoin opäť ukázal svoju silu hneď v niekoľkých aspektoch. Prvým je samozrejme veľkosť poplatku za túto transakciu. Pri presune jednej miliardy dolárov prostredníctvom tejto BTC transakcie bolo totižto zaplatených na poplatkoch len 12 dolárov. To sa samozrejme nepodarí v žiadnej normálnej, komerčnej banke.

Kurzy mensi

Navyše sa celá transakcia odohrala za menej ako hodinu a teoreticky sa mohla udiať kdekoľvek na svete. Aj to totižto poskytujú Bitcoin transakcie v prípade, že nie je mempool úplne preplnený a človek neváha zaplatiť trošku väčšie fee za transakciu. Čo bolo však v tomto prípade dôležitejšie ako nízky poplatok a rýchlosť celej transakcie je uchovanie anonymity. A tú sa opäť Bitcoinu podarilo zachovať aj pri tejto (tak ako pri každej inej) transakcii.

Teda, samozrejme, relatívnu anonymitu, pretože sa aktuálne o tejto transakcii hovorí takmer na všetkých kryptomenových online magazínoch a portáloch. Čiže určite nemôžeme tvrdiť, že ľudia nevedia, že táto transakcia nastala. Avšak nikto nepozná majiteľov či už pôvodnej peňaženky, alebo tej aktuálnej, čím nikto nevie ani určiť, kto a prečo danú transakciu vykonal. Vie sa len to, že v roku 2012 boli tieto bitcoiny spojené s transakciou zo Silk Road. A to je všetko. Bitcoin tak opäť poslúžil najmä majiteľovi 69 370 BTC (ak neprišlo ku hacku) a potvrdil svoj potenciál.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.coindesk.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart