0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

04.10.20 Oplatí sa dokúpiť Bitcoin pred najbližšou finančnou krízou?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin uzrel svetlo sveta tesne po Globálnej finančnej kríze v rokoch 2008-2009, pričom množstvo ľudí z tohto sektora vníma práve BTC ako reakciu na nefungujúci finančný systém, ktorý nás do krízy doviedol. Len o jednu dekádu neskôr, sa finančný svet opäť zvíja v problémoch, rapídne rastúcom dlhu, hrozbe zvýšenej inflácie a negatívnych úrokových mier, ktoré boli všetky umocnené koronavírusom. Naopak Bitcoin sa za ten čas prepracoval z „neznámych internetových peňazí bez hodnoty,“ na digitálne aktívum s trhovou kapitalizáciou 200 miliárd dolárov a miliónmi fanúšikov a používateľov po celom svete. Aj kvôli tomu môže byť Bitcoin skvelým investičným nástrojom, ktorý by mohol investorov uchrániť pred nefungujúcim, zastaralým a centralizovaným finančným systémom, ktorému opäť hrozí finančná kríza.

Suverénne najlepšia investícia za poslednú dekádu

Dostať sa spod jedného doláru na viac ako 20 000 dolárov za jednu mincu za menej ako 10 rokov hovorí za všetko. Bitcoin patrí suverénne medzi najlepšie (ale rovnako aj najriskantnejšie) investície tejto dekády a dokonca možno samotnej histórie. Avšak rast Bitcoinu nie je len o špekulácii. Zvýraznený je aj poklesom hodnoty doláru, ktorý za posledných 10 rokov každým rokom utrpel v priemere 2% infláciu. Ak by k nej nedošlo, tak by sa cena BTC, ktorá býva najčastejšie vyjadrovaná práve prostredníctvom USD, hýbala „len“ na sume približne 8 500 dolárov. Realita je však iná a inflácia doláru momentálne veľmi škodí, čo sa môže v najbližších rokoch iba prehĺbiť.

Prečítajte si tiež: Merkle stromy a Merkle korene

Dôvodov je samozrejme niekoľko, od rastúceho dlhu až po extrémne tlačenie peňazí centrálnymi bankami po celom svete. No a práve v takýchto časoch sa investori zvyknú pozerať po iných, alternatívnych aktívach, ktoré im umožnia chrániť svoj majetok. Často sú takýmito aktívami drahé kovy, pri investoroch, ktorí obľubujú risk to môžu byť akcie, avšak v najbližších rokoch to budú nepochybne aj kryptomeny na čele s Bitcoinom.

Indexy prekonané až 70x

Ten si iba za posledných 5 rokov poradil so všetkými prekážkami, ktoré mu stáli v ceste a prekonal všetky svetové indexy viac ako 70-násobne. Zatiaľ čo FTSE 100 stratilo za posledných 5 rokov na hodnote takmer 7 %, NIKKEI si prilepšilo len o 12 %, Dow Jones o 42 % a S&P 500 o 46 %. Najviac sa darilo indexu NASDAQ, ktorý si polepšil o slušných 96 %, čo činí takmer 20 % za rok a je solídnym ukazovateľom rastu americkej ekonomiky. Avšak v porovnaní s najväčšou kryptomenou, ide stále o miniatúrny rast.

Ako poukázal dátový analytik Justinas Baltrusaitis, Bitcoin si za posledných 5 rokov prilepšil o viac ako 3 450%. Sám sa pre spoločnosť Buyshares vyjadril nasledovne:

„Pokiaľ sa pozriete na posledných 5 rokov, ROI Bitcoinu je na hranici 3 456,98%, keďže v júni roku 2015 bola jeho cena 257,06 doláru a v júni tohto roku bol na sume 9 143,58 doláru. Na druhú stranu, indexy sa v priemere pohli za posledných 5 rokov hore iba o 49,27%.“

Bitcoin tak suverénne dokázal, že je najziskovejším aktívom za posledných 5 rokov a to aj napriek problémom s regulátormi, bankármi a politikmi po celom svete. Práve zlepšenie regulácii a zvýšená adopcia a používateľnosť BTC môže pomôcť tomuto aktívu nielen k opätovnému rastu na cene, ale takisto aj ku čiastočnej cenovej stabilite, akú vnímame napríklad v poslednom období. Bitcoin sa totižto pohybuje v cenovom pásme 10 000 – 11 000 dolárov už niekoľko týždňov až mesiacov, čo nie je veľmi charakteristické pre toto aktívum.

Kurzy mensi

Justinas Baltrusaitis si navyše myslí, že Bitcoin je už v aktuálnej pozícii vnímaný ako dôveryhodné safe-haven aktívum, ktoré poslúži nielen na uchránenie majetkov svojich investorov, ale takisto na ich zveľadenie.

„S koronavírusovou pandémiou, ktorá viedla ku obrovským prepadom na trhoch začali investori vnímať Bitcoin ako alternatívny uchovávateľ hodnoty. Fanúšikovia Bitcoinu však vnímajú pandémiu ako katalyzátor na rast tejto kryptomeny a jej  následnej premeny na digitálne zlato.“

Zdroj: https://www.coininsider.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart