0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

03.11.21 Jedna z najväčších austrálskych bánk otvára svoje dvere kryptomenám

Adopcia nekončí. Práve naopak. Zdá sa, že kryptomeny budú mať v tomto bullrune ešte viac vyšliapanú cestu do mainstreamu, ako kedykoľvek predtým. Od roku 2017 sa samozrejme celý sektor pohol míľovými krokmi napred, čo teraz môže pomôcť k tomu, aby sa do kryptomien pridávalo stále viac inštitúcii, ktoré následne umožnia  vstup aj retailu či mainstreamu. Samozrejme, že pokiaľ by chceli ľudia vstupovať do kryptomenového svetu čo najbezpečnejšie či najanonymnejšie, tak na to žiadne špeciálne inštitúcie potrebovať nebudú, avšak pokiaľ ide o pohodlnosť, tak tam je stále čo zlepšovať. V Austrálii sa ale napríklad už budú dať nakúpiť kryptomeny aj prostredníctvom najväčšej banky v krajine.

Commonwealth Bank spúšťa pilotné testovanie

Austrálska banka Commonwealth Bank of Australia (CBA) včera oznámila, že pripravuje spustenie pilotného testovania kryptomenových služieb prostredníctvom svojej aplikácie CommBank. Tá umožní viac ako 6,5 miliónom používateľom tejto aplikácie, nákup, predaj či držanie 10 kryptomien, medzi ktorými sa aktuálne nachádzajú Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash či Litecoin. Ide zatiaľ o pilotné testovanie takýchto služieb, pričom ku oficiálnemu celoštátnemu spusteniu by mohlo prísť niekedy v roku 2022.

CBA bude prvou bankou, ktorá ponúkne takýto typ služieb, pričom sa očakáva, že čoskoro sa pridajú aj zvyšné tri banky z „veľkej štvorky,“ medzi ktoré patria National Australia Bank (NAB), Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) a Westpac. Práve CBA sa ale týmto rozhodnutí dostáva do výhody, keďže spomedzi bankových inštitúcii v krajine prinesie kryptomenové služby pre svojich zákazníkov ako úplne prvá.

Prečítajte si tiež: Mileniáli sa neboj investovať do kryptomien

To sa jej podarí hlavne vďaka dvom skvelým spoluprácam z kryptomenového sveta. Prvou je spolupráca s burzou Gemini, ktorá bude poskytovať custody služby či poradenstvo. Druhá spolupráca s blockchain analytickou firmou Chainalysis má priniesť najmä bezpečnosť a zvýšiť kontrolu voči ilegálnym transakciám či nelegálnej činnosti ako takej.

Problémy s Gemini?

Práve voľba burzy Gemini vyvolala zmiešané reakcie v rámci kryptomenového sektora v Austrálii. Samozrejme, že nikto nespochybňuje dôveryhodnosť jeden z najväčších amerických kryptomenových búrz. Problémom však podľa niektorých je, že CBA sa rozhodla pre zahraničných poskytovateľov takýchto služieb a nie lokálnych. Napríklad Adrian Przelozny, CEO austrálskej kryptomenovej burzy Independent Reserve, povedal o danom kroku nasledovné:

„Je pre mňa sklamaním že CBA použila zahraničného hráča a nepokúsila sa využiť lokálne služby. Aj preto budeme kontaktovať iné austrálske banky.“

Aj napriek tomu, že sa kritika Adriana Prezlozneho určite dá chápať, rovnako sa dá chápať aj rozhodnutie CBA pre burzu Gemini. Tá má najmä v custody odvetví či v poskytovaní služieb veľkým klientom výrazné skúsenosti.

„Po prvé, veľká pochvala pre Gemini. Táto spoločnosť pracuje na vytvorení infraštruktúry zajtrajška na to, aby umožnila finančným inštitúciám ponúkať kryptomenové produkty svojim klientom. A nepochybne to funguje. Majú výbornú pozíciu a podarilo sa im dopomôcť už mnoho bankám, ktoré teraz používajú ich služby. Po druhé, ja si nemyslím, že my aktuálne máme infraštruktúru či zrelosť tohto sektora na vhodnom leveli.“

Aj tak znelo slová Blakea Cassidyho, CEO austrálskej firmy Bamboo. Tie podporila aj Caroline Bowler, CEO miestnej kryptomenovej zmenárne BTC Markets, ktorá povedala, že krok zo strany CBA je veľmi vzrušujúci. Rovnako si myslí, že môže pomôcť kryptomenám v Austrálii, ktorá sa môže aj vďaka rozhodnutiam bánk dostať na výslnie v kryptomenovom svete.

Spolupráca bánk a kryptomien?

Tento krok zo strany jednej z najväčších bánk v Austrálii tak môže opätovne naštartovať debatu o kryptomenách a ich prepojení na banky. Mnohým zástancom kryptomien by sa samozrejme takéto prepojenie asi priveľmi nepáčilo, keďže kryptomeny mali byť alternatívnym systémom, ktorý „bojuje“ práve proti bankám.

Určite ale musia všetci pochopiť, že banky sa tak ľahko nevzdajú, čo už potvrdzujú aj také inštitúcie ako BNY Mellon, JP Morgan či Morgan Stanley. Ani jedna z týchto bánk si nenechá ukrajovať z koláča a keďže už všetky zistili, že kryptomeny nevedia zničiť a už ich ani nemôžu ignorovať, či sa z nich  smiať, tak ich jednoducho musia prijať. Či je to dobré pre kryptomeny ale necháme už na vašom úsudku.

Zdroje: https://cointelegraph.com/,https://ambcrypto.com/, https://forkast.news/, https://www.theblockcrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart