0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

03.11.20 PayPal a kryptomeny – blíži sa mainstreamová adopcia?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pokiaľ pozorne sledujete kryptomenové správy, tak vám určite neušlo, že spoločnosť PayPal sa iba pred niekoľkými dňami oficiálne vyjadrila, že vstupuje do kryptomenového sveta. Pre svojich klientov bude poskytovať (a pre istú časť už aj poskytuje) služby spojené s nákupom, držaním a predajom kryptomien, pričom v blízkej budúcnosti sa má komunita PayPalu dočkať ďalších zaujímavých zmien. Iba včera o nich informoval CEO tejto spoločnosti, Dan Schulman, ktorý zverejnil viac informácii o tom, aká bude stratégia tohto platobného giganta v spojení s digitálnymi menami.

Prekonanie očakávaní

Dňa 21.októbra tohto roku bola oficiálne zverejnená správa o tom, že PayPal umožní nákup a predaj kryptomien na svojej platforme. Práve v ten deň sme zažili jednu z najväčších denných sviečok na Bitcoine za posledný čas a tak mnoho ľudí verí, že za ňu môže práve správa o vstupe PayPalu na kryptomenový trh. Už v júli sa pritom o tomto kroku hovorilo vrámci kryptomenovej komunity, avšak vtedy išlo viac o klebety. Dnes je už ale jasné, že PayPal sa nielenže pridal do kryptomenového sveta, ale takisto, že v ňom chce hrať podstatnú úlohu.

To potvrdil včera aj ich CEO, Dan Schulman, ktorý na konferenčnom telefonáte, ktorý bol zameraný na príjmy z tretieho kvartálu tohto roka, uviedol hneď niekoľko detailov o tom, ako sa bude PayPal hýbať v kryptomenovom svete ďalej. Plánov je veľa a preto si ich postupne rozoberieme, avšak čo Schulman zdôraznil je fakt, že komunita PayPalu prijala kryptomeny oveľa vrúcnejšie, ako sa očakávalo.

Prečítajte si tiež: Bitcoin oslávil narodenín uzatvorením najvyššej mesačnej sviečky v histórii - čo bude nasledovať? 

PayPal pritom spustil skúšobne iba službu nákupu, predaja a možnosti držania 4 kryptomien (Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash) len pre 10% svojich zákazníkov v USA. Dopyt po kryptomenách bol však dvoj až trojnásobne väčší, ako si predstavovali. Aj kvôli tomu sa PayPal rozhodol navýšiť možnosť kúpy kryptomien prostredníctvom ich platformy. Spočiatku sa totižto dalo na tejto platforme nakúpiť iba 10 000 dolárov v kryptomenách za týždeň, pričom aktuálne je možnosť už na 15 000 dolároch týždenne. PayPal mal týmto rozhodnutím reagovať na nečakane vysoký dopyt po kryptomenách.

PayPal a všetky digitálne meny

Ako vyplynulo zo včerajšieho telefonátu, na ktorom Dan Schulman odpovedal na otázky aj prítomných novinárov a analytikov, tak PayPal týmto krokom s kryptomenami iba začal. Rovnako sa však sústreďuje aj na iné typy digitálnych mien, čo sa má prejaviť najmä na záujme PayPalu o CBDC (central bank digital currencies – digitálne meny centrálnych bánk). V spojení s kryptomenami a CBDC sa Schulman vyjadril nasledovne:

„Vstupujeme do novej éry finančných služieb, kde všetky naše peňaženky a služby s nimi spojené migrujú z fyzického sveta do digitálneho. Tieto služby zahŕňajú spravovanie identity, nové formy obchodovania a plne digitalizované platby a finančné služby s nimi spojené.“

Dan Schulman rovnako stihol podotknúť, že PayPal toho pripravuje ešte veľa, avšak všetko je pod dohľadom regulátorov, konkrétne New York Department of Financial Services. Práve vďaka veľkosti platformy, množstvu skúseností v danom sektore, menu a dôveryhodnosti zo strany klientov a obchodníkov a aktuálne aj povoleniam od regulátorov, môže byť vstup PayPalu do kryptosveta spúšťačom mainstreamovej, masovej adopcie.

Rok 2021 ako míľnik

Práve masová adopcia a nárast využívania kryptomien sa očakáva potom, čo PayPal spustí služby spojené s kryptomenami naplno. Podľa vyjadrení Schulmana má byť držanie a nakupovanie kryptomien pre všetkých amerických klientov spustené do menej ako troch týždňov. Ďalším krokom bude umožnenie tejto služby po celom svete, ktorý sa aktuálne očakáva na začiatok roka 2021.

Práve v tom istom období má dôjsť aj ku umožneniu nielen nákupu a predaja kryptomien na danej platforme, ale takisto aj používania týchto digitálnych aktív na platenie prostredníctvom Venma, ktoré má viac ako 28 miliónov obchodov po celom svete. PayPal navyše sľubuje, že ani zákazníci ani obchodníci sa nemusia obávať žiadneho risku z volatility, predražených poplatkov za transakcie alebo technických obťažností.

Kurzy mensi

Takáto pomerne radikálna zmena zo strany PayPalu sa dá pochopiť z toho, ako sa zmenil prístup tohto giganta ku všetkým digitálnym menám. Aktuálne je podľa nich kryptomenový sektor na rastúcej krivke, pričom nie je otázkou či, ale kedy sa spolu s CBDC dostane medzi širšiu verejnosť. A práve tu chce hrať dôležitú úlohu aj PayPal, ktorý sa chce stať jedným z lídrov v sektore digitálnych mien. Na záver daného telefonátu ešte Dan Schulman vyjadril svoje nadšenie zo všetkých týchto noviniek spojených s kryptomenami:

„Z čoho som ale skutočne nadšený je všetko, čo sa chystáme predstaviť budúci rok. Osobne si myslím, že dramaticky pomôžeme zvýšiť používanie kryptomien tým, že umožníme hocikomu, kto má kryptomeny na PayPale, instantne zameniť krypto na fiat za vopred určenú sumu a použiť ho na platbu. Odstránime tak volatilitu. Rovnako si z transakcie nebudeme brať žiadne ďalšie poplatky a navyše tak umožníme instantné platenie vo fiat menách vo viac ako 28 miliónoch obchodoch po celom svete.“

Nájdu sa aj negatíva

Napriek tomu, že toto všetko môže znieť úžasne, treba si uvedomiť hneď niekoľko vecí. PayPal neumožňuje dané kryptomeny vybrať alebo preposlať na iné adresy. Rovnako neumožňuje ani presun kryptomien na ich peňaženky. Ich služba je tak v tomto kroku presne taká istá, ako napríklad služba spoločnosti Revolut.

Navyše z tohto plynie ešte väčší strašiak kryptomenovej komunity a tým je fakt, že kúpou kryptomeny na PayPale, nevlastníte kryptomenu! Nevlastníte totižto privátne kľúče a keďže si túto kryptomenu nemôžete vybrať z PayPalu, ste odsúdený iba na to, čo vám PayPal umožní. Samozrejme platenie prostredníctvom kryptomien priamo na PayPale môže byť dobrou správou, avšak aj to už poskytuje hneď niekoľko kryptomenových spoločností ako napríklad Crypto.com s ich vlastnou kartou alebo Binance taktiež s ich kartou.

Čo tak skutočne prinesie PayPal do kryptomien? Pravdepodobne dve veci a tými sú kredibilita a ich používateľská základňa. Vstup PayPalu do kryptomien určite zvýši dôveryhodnosť kryptomien, keďže má táto platobná spoločnosť pomerne silnú značku v tomto sektore. Navyše, s viac ako 360 miliónmi účtov má PayPal jednu z najväčších platobných sietí na svete a tak je umožnenie nákupu kryptomien takémuto množstvo ľudí dobrou správou pre kryptosektor. Nemôžeme ale zabúdať, že treba nováčikov v tomto svete učiť o kryptomenách, aby zistili, že za takýchto podmienok nie je PayPal tou najlepšou možnosťou na nákup, predaj a držanie kryptomien.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://www.cryptoglobe.com/,  https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart