0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

03.08.21 Bank of America vidí pozitíva adopcie Bitcoinu v Salvádore

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Jedna z najväčších noviniek z kryptomenového sveta za rok 2021 sa aktuálne vytratila z pozornosti médií. Je ňou samozrejme správa o tom, že sa Salvádor rozhodol prijať Bitcoin ako oficiálne platidlo vrámci krajiny. Týmto krokom sa toho mení naozaj veľa, nielen v Salvádore, ale aj celkovo v tom, ako sa na Bitcoin nazerá. Výhody však tento krok samozrejme predstavuje najmä pre Salvádor, čo aktuálne podotkla aj Bank of America, jedna z najväčších finančných inštitúcii v USA.

Salvádor môže benefitovať najmä zvýšením HDP

Minulý týždeň, konkrétne v pondelok 26.7., vyšiel report Bank of America pod názvom Bank of America Global Research. Zatiaľ čo sa tradične tento report pozerá najmä na finančnú situáciu v USA, Európe či popredných ázijských štátoch, tento krát venoval istú časť aj práve Salvádoru. No a mnohých určite prekvapí, v akom štýle bol daný report ladený.

BoA totižto vyzdvihla tento krok zo strany prezidenta Salvádoru Nayiba Bukeleho a parlamentu v Salvádore, pričom taktiež uverejnila, že išlo zo strategického pohľadu o správny krok najmä z pohľadu budúcnosti. Výhod ale má mať adopcia Bitcoinu v danej krajine hneď niekoľko.

Prečítajte si tiež: Čínske zásahy proti kryptomenám je treba chápať z oveľa širšieho spektra 

Najväčším plusom pre Salvádor má byť  podľa Bank of America najmä vylepšenie situácie spojenej s prítokom financií do krajiny. Táto ekonomika je totižto vo veľkom závislá na posielaní financií do Salvádoru od občanov pracujúcich v zahraničí (najmä z USA či krajín Južnej Ameriky). Až 24 % HDP má pochádzať práve z takýchto platieb, pričom tie ani zďaleka nie sú výhodne pre občanov, či pre krajinu, kvôli vysokým poplatkom za prevody. Tie môže dosahovať úrovne až 10 %, čo znamená, že až 2,4 % HDP Salvádoru je aktuálne minutých alebo stratených na poplatkoch za transakcie.

Pokiaľ by ale prišlo ku používaniu Bitcoinu na takéto presuny, tak by sa veľkosť poplatkov výrazne znížila. BoA v tomto prípade poukazuje na to,  že pokiaľ by sa znížila celková výška poplatkov, tak sa navýši celkový obnos financií, ktoré obyvatelia priamo v krajine obdržia, čím sa navýši ich čistý príjem. V jednoduchosti to tak znamená, že budú môcť viac míňať a podporiť tak rast ekonomiky daného štátu.

Výhod pre Salvádor je viac

Bank of America ale poukázala aj na ďalšie výhody, ktoré môže tento krok priniesť. Ide najmä o digitalizáciu populácie, ktorá by sa vďaka tomuto kroku mohla oveľa jednoduchšie dostať ku finančnému sektoru. Podľa odhadov totižto aktuálne nemá bankový účet približne 70 %, čo by sa prostredníctvom Bitcoinu ako oficiálnej meny mohlo jednoducho zmeniť.

Navyše, na prvý pohľad sa zdalo, že tento zákon bude obyvateľom danej krajiny nanútení, avšak opak je pravdou. Podľa vyjadrení Nayiba Bukeleho má byť „Bitcoin Law“ najmä o poskytnutí inej možnosti a alternatívy pre tých, ktorí o ňu majú záujem. To vyzdvihla aj BoA, ktorá poukázala na to, že práve takýto krok je veľmi progresívny a inovatívny a môže Salvádoru pomôcť v budúcnosti, ktorá bude stále viac a viac digitalizovaná.

Poslednou výhodou, na ktorú BoA pri tejto tematike upozornila bol fakt, že vyššia akceptácia Bitcoinu vrámci tejto krajiny môže pomôcť ku prílevu FDI (foreign direct investment) do krajiny najmä zo strany kryptomenových spoločností. Prílev možností by mal nastať nielen prostredníctvom kapitálu či investícii, ale takisto aj priamo prostredníctvom budovania kryptomenových biznisov priamo v krajine. Môže ísť pritom o čokoľvek od vývoja platobných platforiem, cez mining Bitcoinu až po výrobu Bitcoin ATM.

V tomto prípade sa kreativite medze nekladú a preto bude zaujímavé sledovať, či sa stane zo Salvádoru kryptomenová veľmoc len na základe toho, ako veľmi prijateľné podmienky sa tam darí vytvoriť. Prístup Salvádoru je momentálne unikátny a napriek tomu, že IMF či World Bank a iní finanční regulátori s ním nie sú stotožnení, táto krajina spravila určite krok vpred. Zaujímavé bude sledovať to, ktoré krajiny ju budú nasledovať a kedy sa tento trend dostane aj do Európy či nebodaj na Slovensko.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptoslate.com/, https://beincrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart