0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

02.12.21 Môže december ešte „zachrániť“ tento rok?

Potom, čo sme zažili Uptober v jeho plnej kráse, sa očakávalo, že príde Moonvember. Samozrejme, že hovoríme o októbri a novembri, ktoré mali byť podľa analytikov tento rok veľmi pozitívne. Hovorilo sa o prekonaní ATH, či dokonca o prekonaní šesťcifernej sumy vôbec prvý krát v histórii. S takmer 40 % nárastom ceny Bitcoinu v októbri to dokonca vyzeralo, že sa to môže podariť. Opak je ale zatiaľ pravdou, pretože pre mnohých bol mesiac november sklamaním. Môže sa to ale ešte v decembri zvrátiť?

Uzavretie novembra nepotešilo

November býva pre kryptomeny jedným z najlepších mesiacov. Po októbri a februári býva dokonca práve november najviac profitabilným mesiacom vôbec. Aj preto sa očakávalo, že so zvyšujúcou sa pozitivitou a lepším sentimentom sa tento rok v novembri bude po prvý krát atakovať suma 100 000 dolárov za jeden bitcoin. A aj keby to nevyšlo, tak sa nad túto sumu dostaneme v decembri. Aspoň také boli očakávania.

Prečítajte si tiež: Grayscale Investments: SEC nemá dôvod na odmietnutie Bitcoin Spot ETF

Nič z toho však nenastalo. November si nielenže nepripísal žiadne podstatné zisky, ale dokonca uzavrel v červenom. Celkovo stratil Bitcoin minulý mesiac 7,11 %, pričom za to môže najmä druhá polovica novembra. Ešte 10. novembra si Bitcoin vytvoril svoje aktuálne ATH na sume 69 000 dolárov a zdalo sa, že Stock-to-Flow model opäť ukáže svoju silu.

To sa ale nestalo a Bitcoin si od 10. novembra do 26.novembra odpísal od svojho ATH viac ako 22 %, pričom má aktuálne LOW okolo sumy 53 500 dolárov. A hoci sa od tejto ceny odrazil a aktuálne sa obchoduje približne na hranici 57 000 dolárov, nič nenasvedčuje tomu, že by sa mohol sentiment v najbližších dňoch zmeniť.

Myšlienky na bear market?

To, čo sa ešte začiatkom novembra zdalo ako nereálne, sa aktuálne objavuje v médiách či na sociálnych sieťach stále častejšie. Obavy o príchod bear marketu sa stupňujú najmä kvôli tomu, že Bitcoin v posledných dňoch nepreukázal žiadnu extrémnu silu. Rovnako nebolo vidno ani „vôľu“ dostať sa naspäť aspoň nad 60 000 dolárov, keďže akýkoľvek náznak rastu bol v posledných dvoch týždňoch vždy otočený nadol už z hodnoty 59 000 dolárov.

Aj preto začína byť stále viac ľudí pesimistickejších a rozprávajú o tom, že príchod bear marketu tu môže byť skôr, ako sa zdá. To je ale spojené najmä so sentimentom, ktorý je aktuálne na trhu. Ten pekne vyjadruje napríklad aj Fear & Greed Index, ktorý aktuálne ukazuje hodnotu 32, čo je už pomerne veľká miera strachu. Koncom novembra sa tieto hodnoty hýbali dokonca okolo 20, čo hovorí o extrémnom strachu na trhoch.

Bitcoin Fear & Greed Index

Fear & Greed Index, Zdroj: alternative.me

Môže ešte prísť otočka nahor?

Ak by sme mali v skratke odpoveď na túto otázku, tak áno. V kryptomenovom svete vždy môže prísť ku náhlej zmene trendu či sentimentu. Niekedy na to stačí veľmi malý impulz a razom vyzerá všetko inak. No a hoci nebýva december tým najlepším mesiacom, určite ešte netreba skladať hlavu. Bitcoin totižto stále neklesol pod nejaké podstatné levely či supporty, pri ktorých by bolo treba reálne sa začať báť o koniec bull marketu.

Navyše, a na toto sa v kryptomenovom sektore veľmi často zabúda, pokiaľ sa pozriete na to, kde Bitcoin tento rok začal a to, kde sa aktuálne nachádza, tak nikto nemôže byť sklamaný. Bitcoin totižto otvoril tento rok na sume 28 900 dolárov, pričom sa na túto sumu odvtedy dostal iba raz a to počas júnovej korekcie. Pod touto sumou sa tento rok neobchodoval dokonca ani raz a aktuálne je z ročného pohľadu up o viac ako 95 %. A to aj napriek tomu, že v posledných troch týždňoch si odpísal 20 % od svojho ATH.

Preto určite ešte netreba „skladať zbrane.“ Aj napriek tomu, že Bitcoin sa teraz nehrnie s nejakou extrémnou silou hore, tak sme nevideli ani žiadne extrémne prepadnutia, ktoré by mohli znamenať príchod bear marketu. Sentiment síce nie je najlepší, avšak určite nezodpovedá ani medvediemu trhu. Najjednoduchšie a pravdepodobne aj najlepšie čo teraz všetci môžu robiť je o kryptomenách sa vzdelávať a postupne „štosovať saty.“ Tých totižto nikdy nie je dosť.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart