0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

02.12.20 Používatelia PayPalu sú pripravení na platby kryptomenami

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Vstup PayPalu do kryptomenového sveta sa stal jednou z najpodstatnejších noviniek tohto roku. Mnohí experti si dokonca myslia, že táto správa má rovnaký vplyv na cenu ako napríklad halving. Malo by sa tak najmä preto, že PayPal má viac ako 360 miliónov používateľov po celom svete, čím sa radí ku jednej z najväčších finančných a platobných sietí na svete. Práve preto je podpora tak veľkého biznisu, akým je PayPal, dobrou správou pre kryptomenový svet aj napriek tomu, ako bude PayPal s kryptomenami fungovať.

Začiatok roku 2021 prinesie viac noviniek

PayPal však informoval, že okrem podpory nákupu a predaja kryptomien pre amerických používateľov, ktoré sú možné teraz, má v pláne priniesť niekoľko ďalších noviniek v prvej polovici roku 2021. V prvom kvartáli sa očakáva umožnenie nákupu a predaja kryptomien nielen pre používateľov v Amerike, ale takisto po celom svete.

Navyše, tou najočakávanejšou novinkou zo strany PayPalu na budúci roku, ktorá bola avizovaná už v októbri, bude umožnenie platby kryptomenami prostredníctvom platformy Venmo. Tým sa umožní platenie kryptomenami vo viac ako 28 miliónoch obchodoch po celom svete. No a ako ukázal najnovší prieskum spoločnosti Mizuho Securities, ktorý bol zverejnený včera, tak viac ako 65 % používateľov PayPalu je pripravených použiť kryptomeny ako platobný prostriedok.

Išlo však iba o veľmi malú vzorku, keďže sa tento "prieskum" pýtal iba približne 380 používateľov. Z nich taktiež približne 20% priznalo, že si Bitcoin prostredníctvom PayPalu už kúpili alebo predali.

Prečítajte si tiež: Ďalší fond môže investovať 500 miliónov dolárov 

Ak by k takémuto kroku naozaj došlo a PayPal by nielenže tieto platby umožnil, ale takisto by sa stretli s takýmto záujmom, kritici Bitcoinu by mali o jeden argument voči BTC menej. Doteraz sa totižto stále ohrádzaujú tým, že Bitcoin sa nedá nikde využívať a že sa ním nikde nedá platiť. Samozrejme, že platenie kryptomenami v PayPale nie je skutočné. Pokiaľ si totižto niekto zakúpi kryptomeny na PayPale, tak v skutočnosti ich nevlastní on, ale PayPal. Z tejto platformy sa nedajú ani vybrať (zatiaľ) a rovnako sa tam nedajú ani poslať.

Práve preto sa nedá hovoriť ani o tom, že by boli kryptomeny reálne používané na platby.  Pri platbe „kryptomenou“ prostredníctvom PayPalu nepôjde o nič iné, ako odčítanie „kryptomeny“ z vášho PayPal účtu a pripísanie fiat meny na účet obchodníka. Tak už dnes funguje niekoľko kryptomenvých kariet ako Binance Card alebo Wirex.  Nejde tak o žiadnu novinku, avšak škála, na ktorej to PayPal umožní je tým najpodstatnejším, čo do kryptosveta prinesie.

PayPal vo veľkom skupuje bitcoiny

Napriek tomu, že kryptomeny nevlastníte vy, pokiaľ si ich kúpite na PayPale, tak táto spoločnosť musí držať nejakú rezervu, ktorou by vaše nákupy vedela pokryť. Práve obrovskému záujmu o kryptomeny sa dokonca spoločnosť PayPal stala jedným z najväčších nakupujúcich v kyptomenovom svete. Podľa spoločnosti Pantera Capital by mal byť PayPal dokonca zodpovedný za nákup viac ako 70 % všetkých novo vyťažených bitcoinov.

Členstvo mensi_LOW

Práve to môže spôsobovať tlak na ponuku, čím sa logicky zvyšuje cena. Okrem toho teda, že ide o pozitívnu správu kvôli tomu, že jeden z najväčších a najpoužívanejších platobných systémov súčasnosti sa rozhodol podporiť kryptomeny, týmto rozhodnutím vyvinul tlak na celkovú ponuku, ktorá môže pri fixnom počte bitcoinov (ponuke 21 miliónov) cenu dostať iba vyššie.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart