0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

02.11.21 Mileniáli sa neboja investovať do kryptomien

Kryptomeny sú novodobým výdobytkom, ktorý sa zdá byť pomerne ťažko pochopiteľný najmä pre staršie generácie. Niet sa ale čomu diviť, kryptomeny sú pomerne technologicky náročné (aj keď sa to niekomu nemusí pozdávať). Vysvetľovať totižto ľuďom, ako fungujú kryptomeny, pričom niektorí z nich nemusia mať založené ani bankové účty, je viac ako náročná úloha. Navyše, ani zďaleka to nemusí byť iba o technologických prekážkach, ale takisto aj o ideologických či finančných rozdieloch. Aj preto sa nikto nemôže pozastaviť nad tým, čo preukázali nové výsledky výskumu spoločnosti Bankrate.

Až 50 % mileniálov verí kryptomenám

Podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti Bankrate, sa kryptomeny tešia najväčšej podpore práve u „najmladších“ investorov v rámci USA. Nimi sú mileniáli (veková kategória od 25 do 40), ktorí veria kryptomenám úplne najviac. Až 49 % z nich tvrdí, že sú pomerne úplne okej s investovaním do kryptomien. Dokonca až 15 % z nich pritom tvrdí, že sú úplne pokojní ohľadom investovania do kryptomien.

Prečítajte si tiež: Rubic Finance 

Spomedzi všetkých skupín ide pochopiteľne o najväčšie percento. Pri Generácii X (veková kategória 41 až 56) je toto percento približne na hranici 37 % a pri generácii Baby Boomerov (57 až 75 rokov) je to iba niečo menej ako 22 %. Rozdiely medzi vekovými kategóriami sú tak viac ako jasné. Aj napriek tomu, že medzi mileniálmi a zvyškom populácie zatiaľ nie je taký rozdiel, ktorý by sa nedal dohnať, tak kryptomeny sú stále najobľúbenejšie práve pri najmladšej generácii v pracovnom svete.

Dané výsledky taktiež ukázali, že zatiaľ čo 4 % všetkých Američanov nikdy nepočuli o kryptomenách, tak pri milenáloch počuli o kryptomenách všetci opýtaní. To ale samozrejme nie je prekvapujúce, keďže kryptomeny sú rozšírené najmä medzi mladšou generáciou, v čom určite zohrávajú podstatnú úlohu napríklad sociálne médiá.

Kryptomenám pomohlo aj ETF

Dodať kredibilitu pre kryptomeny mohli aj nedávno schválené ETF. Tie by mohli pomôcť hlavne starším generáciám, ktorí sú zvyknutí investovať prostredníctvom tohto finančného nástroja, ktorý pre nich prináša niekoľko výhod. Jednou z nich je napríklad fakt, že si nemusia zakladať peňaženky, účty na rôznych burzách či riešiť anonymitu alebo bezpečnosť.

Aj keď toto pravým kryptomenovým fanúšikom určite nepríde ako výhoda, tak pre starších investorov, ktorí nechcú s kryptomenami riešiť vôbec nič, iba mať v nich investované peniaze, to vôbec nemusí byť taká zlá alternatíva (pokiaľ teda samozrejme vedia, že kryptomeny v skutočnosti nedržia).

Schválenie Bitcoin Futures ETF pre aktuálne tri spoločnosti (ProShares, VanEck a Valkyrie) tak dodalo nielen kryptomenám dôveryhodnosť, keďže ich schválil americký SEC regulátor, ale takisto aj možnosť práve pre starších investorov, aby investovali do kryptomien prostredníctvom ETF. Tým sa samozrejme môže navýšiť aj kapitál, ktorý do kryptomien môže vstúpiť a rovnako tak môže narásť aj celý kryptomenový trh. Zmeniť to môže rovnako aj distribúciu investorov v tomto sektore, avšak je iba málo pravdepodobné, že by sa Generácia X či Baby Boomers nejako výrazne začali o kryptomeny zaujímať a vytlačili by mileniálov z ich dominantnej pozície v tomto sektore.

Zdroje: https://beincrypto.com/, https://www.bankrate.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart