0
 0,00 0 items

No products in the cart.

01.12.20 Ďalší fond môže investovať 500 miliónov dolárov do Bitcoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Iba koncom minulého týždňa sa v kryptomenovom svete objavila správa,  že sa dá očakávať vstup ďalšieho obrovského hráča do kryptomenového trhu. Je ním finančná a konzultačná spoločnosť  Guggenheim Partners, ktorá spravuje viac ako 270 miliárd dolárov pre svojich klientov. Podľa zverejnených informácii má v pláne investovať do Bitcoinu približne 500 miliónov dolárov, pričom by tak mala spraviť prostredníctvom spoločnosti Grayscale Investments.

Povolenie od SEC

Keďže ide o obrovskú finančnú spoločnosť, Guggenheim Partners toto rozhodnutie najprv „konzultovali“ s SEC (Securities and Exchange Commission). Z oficiálnej správy vyplynulo nasledovné:

„Guggenheim Macro Opportunities Fund môže nepriamo investovať do Bitcoinu maximálne do 10 % hodnoty všetkých aktív v tomto fonde. Môže tak urobiť prostredníctvom Grayscale Bitcoin Trust („GBTC“), súkromne ponúkanému investičnému nástroju, ktorý investuje do Bitcoinu.“

Guggenheim Macro Opportunities Fund je jedným z fondom spoločnosti Guggenheim Partners, ktorý má mať celkovú výšku spravovaných aktív v hodnote približne 5,3 miliardy dolárov. Ak by tak bolo investovaných do Bitcoinu plných 10 % z tohto fondu (ktoré boli povolené SEC), tak by táto spoločnosť investovala viac, ako Square a MicroStrategy dokopy. Keďže však budú investovať cez GBTC, nijaký Bitcoin vlastniť nebudú tak, ako je tomu v prípade vyššie spomínaných spoločností.

Prečítajte si tiež: Nováčik v kryptosvete? Nedajte sa nalákať do investičných podvodov!

Niektorí dokonca vidia práve toto oznámenie ako jeden z dôvodov, prečo začal Bitcoin v posledných dňoch aktívne útočiť na svoje ATH. Na niektorých burzách ako napríklad Binance, Kraken alebo Bitstamp ho aj prekonal. Guggenheim Partners totižto nie sú nejakou obyčajnou spoločnosťou, ktorá chce investovať iba zopár tisíc do BTC. V prípade, že všetko vyjde ako sa očakáva, tak Guggenheim Partners budú patriť ku jedným z najväčších spoločností, ktoré investovali do BTC (aj keď iba prostredníctvom GBTC akcií).

Inštitúcie už neodstrašia ani kryptomenoví kritici

Zdá sa, že rok 2020 zatiaľ priniesol najviac vstupov inštitucionálnych investorov a veľkých spoločností do kryptomenového trhu. Samozrejme, rok 2021 to môže úplne zmeniť, ale na teraz platí, že iba za posledných pár mesiacov vstúpilo do kryptomenového trhu viac veľkých a celosvetovo známych spoločností pri oveľa vyššom finančnom obnose, ako za predošlé roky.

Členstvo mensi_LOW

Dokonca tak robia tieto spoločnosti aj napriek rôznym „varovaniam“ zo strany kryptomenových kritikov ako napríklad Nouriel Roubini. Tento ekonóm a profesor sa už niekoľko rokov aktívne snaží investorov odhovárať od investície do kryptomien, pričom iba minulý týždeň klasicky napadol Bitcoin prostredníctvom svojho Twitter účtu.

„Bitcoin nemá žiadnu úlohu a pozíciu v portfóliách inštitucionálnych a retailových investorov. Nie je to mena: nie je zúčtovacou jednotkou, nie je dostatočne škálovateľným výmenným prostriedkom a taktiež nie je ani držiteľom hodnoty, kvôli vysokej volatilite. Bitcoin je navyše extrémne manipulovaný, pričom sa stačí pozrieť iba na vyšetrovanie Bitfinexu americkými úradmi.“  

Okrem toho sa Nouriel Roubini vyjadril ešte v ďalších 10 tweetoch v tomto vlákne, aké všetky problémy má Bitcoin a celý kryptomenový svet. Spomínal napríklad Tether, nulovú vnútornú hodnotu Bitcoinu (intrinsic value), používanie Bitcoinu len na nelegálne aktivity, extrémnu energetickú záťaž pre spoločnosť a množstvo ďalších.

Či už veríte, že ide o pádne dôvody na kritiku alebo nie, faktom ostáva, že stále viac spoločností sa pridáva na stranu kryptomien. Či už si zakúpia len Bitcoin a budú ho držať ako hedž alebo uchovávateľ hodnoty alebo sa budú aktívne zaujímať o rozvoj celého sektora a poprípade časom investujú do iných kryptomien ako Ethereum, Ripple alebo Litecoin je teraz ešte nepodstatné. Podstatný je prejavený a zvýšený záujem, ktorý ani zďaleka nebol samozrejmosťou napríklad pred troma rokmi. Odvtedy sa toho ale veľa zmenilo a tak už ani kričanie o pomoc a pozornosť takých ľudí ako Nouriel Roubini alebo Peter Schiff nedrží spoločnosti od toho, aby do BTC investovali.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.coindesk.com/, https://www.theblockcrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart