0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Známa kryptomenová burza pomáha Ukrajincom nakupovať lieky

Najväčšia sieť lekárni na Ukrajine začala prijímať platby v bitcoinoch. Populárna kryptomenová burza Binance uzavrela partnerstvo so spoločnosťou ANC Pharmacy. Zákazníci tak môžu na Ukrajine nakupovať lieky za kryptomeny, prostredníctvom platobnej služby Binance Pay. Binance Pay je bezkontaktná, bezhraničná a bezpečná technológia na uskutočňovanie platieb kryptomenami, vďaka nej môžete uskutočňovať platby v kryptomenách pohodlne po celom svete.

Reťazec ANC Pharmacy oznámil túto novinku 3. januára 2023, službu poskytuje pri nákupe lekárenských produktov online. ANC Pharmacy prevádzkuje sieť lekárni s viac ako 1000 pobočkami po celej Ukrajine, jej zákazníci môžu taktiež využívať aj služby online lekárne.

Ako nakupovať lieky kryptomenou?

  • Vytvoríte si objednávku online, na stránkach lekárne ANC Pharmacy
  • Stiahnete si aplikáciu Binance PAY
  • Po dokončení objednávky zaplatíte kryptomenou cez Binance Pay
  • Svoju objednávku si následne môžete vyzdvihnúť vo zvolenej predajni ANC Pharmacy

Tento krok nie je prvým počinom spoločnosti Binance uľahčiť Ukrajincom nákupy. V septembri 2022 sa Binance spojila s ukrajinským reťazcom supermarketov Verus a umožnila tak zákazníkom platiť kryptomenami za potraviny, jednoducho s využitím služby Binance Pay.

Binance Charity

V apríli 2022 predstavila spoločnosť Binance svojú Binance Refugee Card. Prostredníctvom nej môžu utečenci z Ukrajiny uskutočňovať kryptomenové platby a prijímať finančné prostriedky. Ukrajincov, ktorí využili túto možnosť, Binance podporila aj finančným darom, 3 mesiace po sebe dostali 75 BUSD, čo je suma, ktorú odporúčal Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Ďalšou formou pomoci od kryptomenovej burzy je program Crypto-to-Cash, ktorý je určený pre utečencov aj vnútorne vysídlené osoby. Vďaka nemu sa príjemcovia môžu zaregistrovať ako bežní užívatelia burzy a získať tak prístup k BUSD, ktoré Binance Charity prevádza na ich účty. Následne môžu tieto prostriedky vyberať pomocou svojej karty Visa alebo MasterCard.

Prečítajte si tiež: Bitcoin Lightning Network pomáha v Afrike s remitenciami.

BYBIT banner

Populárna kryptomenová burza prostredníctvom svojej filantropickej nadácie Binance Charity venovala na pomoc humanitárnemu úsiliu v krajine 10 miliónov dolárov. Kryptomenám sa už dlho darí dostávať sa do miest, kam má tradičný finančný systém problém dosiahnuť, a slúžia tým, ktorí nemajú prístup k bežným bankovým metódam. Banky často odmietajú pôsobiť vo vojnových zónach a zvyčajne sú viazané hranicami, kde prebieha konflikt, takže postihnuté osoby nechávajú bez prístupu k základným finančným prostriedkom.

Helen Haiová vedúca Binance Charity vyhlásila ,,Celý svet môže sledovať, akú dôležitú úlohu zohrávajú kryptomeny a ako menia našu realitu. Práve kryptomeny hrajú kľúčovú úlohu pri získavaní životne dôležitých finančných prostriedkov a poskytovaní tak veľmi potrebnej humanitárnej pomoci Ukrajine.“

Zdroj: https://cointelegraph.com/

https://www.binance.com/

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart