0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Zhruba 36 % amerických SMEs prijíma platbu kryptomenami

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Podľa najnovších prieskumov majú americké SMEs (Small and medium-sized enterprises  - malé a stredne veľké spoločnosti) kryptomeny pomerne v obľube. Až jedna tretina z nich by mala pritom kryptomeny prijímať ako jeden zo spôsobov platby vo svojich obchodoch alebo za svoje služby.

Mladšie spoločnosti majú o kryptomeny väčší záujem

Americký poisťovateľ Hartford Steam Boiler vo svojom najnovšom prieskume zameranom na SMEs zistil, že až 36 % všetkých malých a stredne veľkých podnikov v Amerike prijíma kryptomeny. Navyše, čo je oveľa zaujímavejšie, toto percento narastie až na 47 % podnikov, ak sa pozrieme iba na spoločnosti mladšie ako 5 rokov.

Rovnako je pozoruhodné aj to, že až 59 % SMEs malo niekedy počas svojej existencie kryptomeny buď kúpiť alebo držať. Väčšina z nich pritom uvádza, že tieto kryptomeny využila pre vlastné potreby.

Naopak pri spoločnostiach, ktoré svoje služby a produkty ponúkajú už viac ako dve dekády je toto percento oveľa nižšie. Iba 21 % všetkých spoločností, ktoré sa na trhu vyskytujú viac ako 20 rokov, je ochotných prijímať platbu v kryptomenách.

Celého prieskumu sa malo zúčastniť viac ako 500 amerických spoločností v októbri minulého roku. Väčšina z nich (zhruba 75 %) má celkový ročný príjem menší ako 5 miliónov dolárov a menej ako 100 zamestnancov. Dokonca až 40 % z týchto spoločností má menej ako 25 zamestnancov.

Prijímanie kryptomien so sebou nesie aj risky

Viceprezident spoločnosti Hartford Steam Boiler, Timothy Zeilman sa vyjadril, že najpodstatnejšími dôvodmi prečo majú SMEs akceptovať kryptomeny je ich rýchlosť a nízke poplatky. Rovnako však vyjadril aj svoje pochybnosti ohľadom bezpečnosti. Podvody a hacky majú byť pre malé a stredne veľké podniky najväčšou hrozbou.

„Nemalý počet kryptomenových búrz bol hacknutý a napadnutý v minulosti a nič nenasvedčuje tomu, že by sa tento trend mal zmeniť. Väčšina z týchto hackov viedla ku strate miliónov dolárov. Malé spoločnosti, najmä tie, ktoré práve začínajú, si určite nemôžu dovoliť takéto straty.“

Taký je názor Zeilmana, ktorý si navyše myslí, že SMEs spoločnosti by si mali vopred premyslieť, či sa rozhodnú kryptomeny prijímať alebo nie. Takisto by sa mali ubezpečiť, že ich bezpečnosť je na najvyššej úrovni, rovnako ako poistenie pred podvodmi alebo finančnými stratami.

Zdroj:

https://bitcoinist.com/36-of-u-s-smes-accept-cryptocurrency-payments/

https://eng.ambcrypto.com/36-of-smes-in-us-accept-cryptocurrency/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart