0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

XTB Live Trading v roku 2022: 23% zisk napriek vysokej volatilite

Spoločnosť XTB sa v posledných rokoch stáva čoraz známejšou vďaka investíciám do akcií a ETF bez poplatkov, ale nikdy sa neprestala zameriavať na aktívnych obchodníkov, pre ktorých naďalej vytvára celý rad vzdelávacích a analytických materiálov. Pravidelný program Live Trading, ktorý sa od roku 2013 nepretržite vysiela na kanáli YouTube spoločnosti XTB, je toho žiarivým príkladom. O čo teda ide? Stojí to za vašu pozornosť?

XTB Live Trading

Tento projekt vznikol pred desiatimi rokmi ako pomerne jednoduchý koncept: ukázať verejnosti, ako profesionálni obchodníci obchodujú v reálnom čase so skutočnými peniazmi. Cieľom projektu je teda dokázať, že obchodovanie nie je bezmyšlienkovitý hazard, ale že pri správnom správaní a stratégii môže byť zaujímavou a potenciálne výnosnou alternatívou k dlhodobému investovaniu.

Tieto ambície možno nepochybne považovať za splnené. Živý obchodný účet bol za celú svoju existenciu iba jeden rok v strate. V roku 2020 sa vyskytla pandémia, ktorá zničila väčšinu ziskov z predchádzajúcich rokov, ale obchodníci sa rýchlo prispôsobili novej situácii a posledných niekoľko rokov bolo opäť pozitívnych. Napríklad minulý rok 2022 skončil so ziskom 23 %, čo je skvelý výsledok vzhľadom na veľmi negatívnu situáciu na trhu, keď väčšina dlhodobých investorov bola v mínuse.

V súčasnosti sa na Live Trading zúčastňujú traja Senior Account manažéri XTB - Martin Jakubec, Petr Zýma a Stanislav Viktorin. Každý z nich pracuje s vlastnými obchodmi, takže je možné pozorovať rôzne prístupy k obchodovaniu; od skalpovania až po swingové obchodovanie. Všetko na rôznych nástrojoch, akými sú forex, akciové indexy, komodity alebo do konca kryptomeny. Ak sa teda zaujímate o obchodovanie, Live Trading môže byť zaujímavým študijným materiálom pre nováčikov, ale aj dobrým meradlom pre skúsených obchodníkov.
Relácia sa vysiela naživo - každý utorok a štvrtok o 9:00 na kanáli XTB YouTube. Všetky epizódy sú potom samozrejme k dispozícii zo záznamu. Chlapci minulý týždeň natočili aj špeciálnu epizódu, v ktorej úplne rozoberajú úspech obchodovania na trhoch v roku 2022. Táto epizóda je k dispozícii TU.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart