[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Vzťah regulátorov a vládam ku kryptomenám nebol nikdy pozitívny. Množstvo z nich vníma tieto digitálne meny ako problematické, pričom ich najväčším negatívom má byť používanie týchto aktív na nelegálne účely. To potvrdil aj najnovší prieskum inštitútu Royal United Service Institute (RUSI) v spolupráci s Association of Certified Anti-Money Laundering Specialists. Z výsledkov ich prieskumu vyplýva množstvo zaujímavostí, pričom bolo opäť potvrdené, že finančné inštitúcie, vlády a regulátory jednoducho kryptomenám stále neveria minimálne z hľadiska bezpečnosti a používateľnosti.
Nie, z tohto prieskumu ani zďaleka nevyplynulo, že kryptomeny sú používane iba alebo prevažne na nelegálne účely. To je iba názor a pohľad na kryptomeny drvivej väčšiny účastníkov tohto prieskumu. Až 84 % opýtaných si myslí, že sú využívané najmä na pranie špinavých peňazí alebo na nákupy produktov a služieb na dark weboch. Rovnako z prieskumu vyplynulo, že 83 % si myslí, že kryptomeny sú používané na kúpu nelegálnych produktov, ktoré sú mimo klasického finančného sektora. Celkovo si tiež 79 % zo spoločností, ktoré odpovedali na otázky v prieskume myslí, že sa kryptomeny používajú aj na financovanie teroristických organizácii prostredníctvom anonymných dotácii v kryptomenách.
Prečítajte si tiež: Je Bitcoin za 100 000 dolárov len otázkou času?
Daný prieskum tak poukázal na to, že kryptomeny ani zďaleka nie sú vnímané pozitívne. Minimálne medzi vybranými inštitúciami. Tých bolo 566, pričom sa skladali zo spoločností z celého sveta a reprezentovali finančný sektor, FinTech a kryptomeny, regulátorov ale aj vládne inštitúcie. Práve toto rozdelenie umožnilo poukázať na najväčší rozdiel vo vnímaní kryptomien ako riskantných.
Iba 9 % opýtaných z kryptomenového sektora si myslí, že digitálne meny sú riskantné, pričom úplne iný pohľad na túto tému majú predstavitelia z bánk a vlád. Až 63 % bankových pracovníkov a 56 % vládnych úradníkov si myslí, že digitálne meny sú ku dnešnému dňu riskantné. Kryptomenoví predstavitelia tak veria tomuto sektoru výrazne viac, ako ktorákoľvek iná kategória opýtaných.
„Zdá sa, že kryptomenový sektor má obrovské sebavedomie a dôveru vo vlastné schopnosti na boj proti risku v tomto sektore, pričom vlády nemajú ani zďaleka toľkoto dôvery.“
Takto sa vyjadrila Kayla Izenman, analytička pre RUSI. Tá tiež interpretovala aj o čosi pozitívnejšie správy pre kryptomenových nadšencov. Z prieskumu totižto vyplynulo, že všetky sektory si myslia, že kryptomenový svet čaká v najbližších rokoch rast. Ten však má byť ovplyvnený reguláciami. Aké však budú ostáva na teraz nejasné, keďže sa veľmi líšia od toho, ako sa na sektor digitálnych mien pozerajú vlády jednotlivých štátov.
Regulácie majú totižto moc kryptomenový rozmach nielen povzbudiť, ale takisto aj spomaliť. Úplne ho zastaviť samozrejme nemôžu, lebo to by muselo prísť ku koordinovaným celosvetovým reguláciám kryptomien, čo je viac ako nereálne. Ani v takom prípade by však nemuselo prísť ku úplnej likvidácii kryptomenového sveta. Avšak je jasné, že regulátory do neho jednoducho skôr či neskôr budú chcieť vstúpiť, keďže ako ukázal prieskum RUSI a ACAMS, dôvera v kryptomeny je mizivá. Navyše, určite jej nepomohli ani posledné udalosti ako napríklad 150 miliónový hack burzy Kucoin, ktorý iba poukázal na bezpečnostnú nedokonalosť tohto sveta.
Zdroje: https://u.today/, https://decrypt.co/, https://www.acams.org/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]