0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Vitalik Buterin radí krypto investorom: Nesledujte cenu, ale technológiu.

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin odporúča unaveným krypto investorom, aby sa namiesto sledovania cien zamerali radšej na vývoj a technológiu jednotlivých krypto projektov.

Vitalik Buterin reatuje na tweet.

Spoluzakladateľ druhej najväčšej kryptomeny Etherea sa vyjadril v reakcii na tweet od krypto investora CoinMamba (príspevok z 3. Decembra 2022).

CoinMamba sa vyjadril k pocitom, ktoré momentálne prežíva množstvo investorov na trhu s krytomenami. "Po 9 rokoch v kryptomenách sa cítim vyčerpaný. Chcem sa posunúť ďalej a urobiť niečo iné so svojím životom. Som unavený zo všetkých týchto podvodníkov," napísal CoinMamba.

Každý krypto investor momentálne cíti, že trh s krytomenami zažíva ťažké časy. Od kolapsu spoločnosti FTX je kryptopriemysel naďalej bombardovaný nepríjemnými správami. Na spoločnosť FTX bolo naviazaných niekoľko iných spoločností, ktoré kvôli tomuto kolapsu zažívajú zrejme najťažšie časy svojho fungovania. Trh si v dôsledku tohto kolapsu nedávno vyžiadal dalšiu obeť – kryto burzu BlockFi.

Kolaps FTX a BlockFi však nie sú jediné projekty, ktoré v krypto investoroch vyvolávajú znechutenie a strach. Za spomenutie stojí napríklad, že Ankr (DeFi protokol) bol 1. Decembra napadnutý a okradnutý o niekoľko miliónov dolárov.

Ankr je však len zlomok z celkového trhu s kryptomenami. Od začiatku roka 2022 sú hackeri zodpovední za viac ako 2,98 miliardy dolárov ukradnutých v digitálnych aktívach. Niet teda pochýb o tom, že na trhu panuje frustrácia.

Vitalik Buterin: "Nesledujte cenu, ale technológiu."

V náväznosti na všetky negatívne správy radí Buterin investorom, aby sa namiesto sledovania cien a cyklov na trhu zamerali radšej na technológie, vývoj a zabezpečenie ekosytémov.

S jeho tvrdením súhlasí aj Anthony Sassano, ktorý tvrdí, že medvedí trh je skvelým časom na to, aby sme upustili od sledovania cien a namiesto toho sa radšej naučili niečo viac o technologických stránkach projektov. Sassano je veľkým podporovateľom Etherea a tvrdí, že technická stránka (Obzvlášť v Ethereum ekosystéme) je omnoho vzrušujúcejšia, než cena a súčasný stav trhu.

Prečítajte si tiež: BlockFi vyhlásila bankrot, ako dôvod uvádza kolaps FTX.

BYBIT banner

Po technickej stránke dalo Ethereum svojim investorom od začiatku roka toho viac než dosť. Ethereum dokončilo 15. Septembra dlho očakávanú zmenu -  Merge. Fungovanie siete teda prešlo z proof-of-work na proof-of-stake (PoS).

Tým však vývoj Etherea nekončí. Technická “roadmap“ Etherea má pred sebou ešte niekoľko krokov, a práve tým dáva svojim investorom možnosť sledovať viac svoj technologický vývoj, než len momentálnu cenu.

Vitalik ešte napísal v nedávnom príspevku na Twitteri, že byť v krypte pre jeho technickú stránku je obrovský posun oproti bytiu v krypte len kvôli volatilnému pohybu cien.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart