0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Veľryby presunuli až 235 miliónov dolárov v BTC, ETH a XRP - čo sa chystá?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomenová komunita maj sa na pozore! Za posledných 24 hodín bolo totižto presunutých viac ako 235 miliónov dolárov prostredníctvom len troch najväčších kryptomien – Bitcoinu, Etherea a Ripplu (ak nepočítame USDT). Minimálne to zaznamenal Twitter účet Whale Alert ktorý, s viac ako 257 tisíc followermi, patrí medzi najznámejšie a najsledovanejšie kryptomenové účty na Twitteri vôbec . Tí boli svedkami obrovských presunov, ktoré v kryptomenovom svete veľmi často predznamenávajú obrovské cenové pohyby (takmer všetkých kryptomien).  

Množstvo obrovských transakcií za posledných 24 hodín veľmi narástlo

Twitter účet Whale Alert upozornil hneď na niekoľko veľkých transakcii, ktorých svedkami sme mohli byť za posledných pár hodín. V prípade najväčšej BTC transakcie bolo presunutých približne 3 050 BTC (približne 35 850 000 dolárov) z burzy Binance na neznámu peňaženku.

Ďalšie veľké transakcie prostredníctvom najznámejšej kryptomeny boli presuny 3 001 BTC (približne 35 330 000 dolárov) z neznámej peňaženky na Binance, 2 500 BTC (takmer 29 500 000 dolárov) z burzy OKEx na neznámu peňaženku, 1 050 BTC (12 330 000 dolárov) z peňaženky Xapo na Binance alebo 1 011 BTC (takmer 12 000 000 dolárov) z Bitfinexu na neznámu peňaženku.

Prečítajte si tiež aj tento článok: Smernica AMLD5 proti praniu špinavých peňazí v praxi už od roku 2021?

Najväčšia transakcia posledných 24 hodín však patrí kryptomene Ethereum. Prostredníctvom jednej transakcie najväčšieho altcoinu bolo presunutých až 75 000 000 dolárov, predstavujúcich 175 823 ETH, medzi dvoma neznámymi peňaženkami. Spolu s ďalšími dvoma veľkými transakciami Ripplu, kde bolo dokopy presunutých viac ako 35 miliónov dolárov ( 89 999 980 XRP a 37 500 000 XRP), sme tak boli svedkami veľmi rušného dňa. Drvivá väčšina XRP tokenov z týchto dvoch transakcii skončila na burze Coinbase. To však ani zďaleka nie je všetko čo sa štvrtej najväčšej kryptomeny týka.

Pri Rippli je ešte zaujímavý fakt, že iba pred pár minútami sa začali vo veľkom presúvať XRP tokeny vrámci spoločnosti. Twitter účet Whale Alert zaznamenal 3 transakcie takmer v hodnote 300 miliónov dolárov, ktoré smerovali z Ripple Escrow do Ripple peňaženky.

Prečo sa treba mať na pozore?

Napriek tomu, že kryptomenovému nováčikovi sa môže zdať, že nejde o nič špeciálne, takéto prevody so sebou pri kryptomenách vždy nesú riziko. Veľmi často totižto bývajú spojené s výraznými pohybmi (či už smerom hore alebo dole) a preto so sebou prinášajú dávku rizika najmä pre kryptomenových traderov. Práve preto by ste mali byť v najbližších dňoch ešte opatrnejší ako zvyčajne, pretože takéto veľké transfery robia veľryby často najmä preto, aby sa pripravili na rýchly a agresívny predaj/nákup.

Členstvo mensi_LOW

Jedným dychom ale rovnako treba dodať, že väčšina prevodov začínala na burzách a smerovala do neznámych peňaženiek. V takomto prípade tak môžeme pravdepodobne skorej sledovať veľryby v ich snahe presunúť si svoje kryptomeny na bezpečnejšie miesta. Ak je toto skutočne dôvodom týchto transakcii, tak ide o pozitívny jav z dlhodobého časového horizontu, keďže to znamená, že veľryby veria v rast BTC, pretože svoje kryptomeny teraz nechcú obchodovať a tak si ich schovávajú na zabezpečené peňaženky, spravidla offline.

Zdroj: https://dailyhodl.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart