0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

V USA odsúdili právnika zakladateľky OneCoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

OneCoin, pravdepodobne najznámejší a najväčší podvod v histórii kryptomien má ešte stále dohru. V posledných týždňoch sa začína objavovať stále viac detailov a dôkazov usvedčujúcich nejedného zakladateľa tohto podvodu. Jedným z nich je aj Mark S.Scott, ktorý bol nedávno právoplatne usvedčený z vypomáhania Ruje Ignatovej vo veci prania špinavých peňazí.

Právnik Ruje Ignatovej bol odsúdený

Až 50 miliónov dolárov mal dostať Mark Scott zaplatené za to, že vypomáhal Ruje Ignatovej pri legálnych problémoch OneCoinu. Vyplatené to mal dostať v podobe lodi, 3 nehnuteľnosti a luxusných áut (vrátane 3 Porsche a Ferrari). Scott mal použiť rôzne podvodné spoločnosti a vymyslené bankové účty na pranie nelegálnych ziskov z podvodu OneCoinu, pričom sa mu malo podariť takto spreneveriť až 400 miliónov dolárov.

Bývalý právnik spoločnosti Locke Lord sa mal obraňovať a žiadať o „milosť“ z dôvodu, že o podvodnej náture OneCoinu vôbec nevedel. Všetkú svoju prácu mal vraj robiť najlepšie ako vedel v záujme svojej klientky. Porotu však nepresvedčil a dňa 21.novembra bol v Manhattane odsúdený za vypomáhanie v podvode Onecoin.

Brat „kryptokráľovej“ svedčil

Konstantin Ignatov, spoľuzakladateľ OneCoinu a brat Ruje Ignatovej bol oficiálne zatknutý a odsúdený na viac ako 90 rokov vo väzení. Rovnako usvedčil aj svoju sestru, ktorá je však stále na slobode a ukrýva sa na neznámom mieste. Podľa Konstantina má mať Ruja podporu a ochranu akéhosi „bohatého a mocného“ ruského podnikateľa.

Konstantin Ignatov však pomohol usvedčiť aj Marka Scotta. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo porota zamietla odvolanie tohto právnika. Na verejnosť sa však v poslednej dobe dostali aj informácie o tom, že brat bývalého amerického prezidenta Georga Busha sa mal osobne stretnúť s Rujou. Aj tieto dôkazy nasvedčujú tomu, že OneCoin mal vybudovanú obrovskú sieť kontaktov, čo mu dopomohlo ku vyzbieraniu až viac ako 4,4 miliardy amerických dolárov. Práve vďaka tejto obrovskej sume sa tak radí medzi suverénne najväčšie Ponzi schémy kryptomenového sveta.

Zdroje:

https://cointelegraph.com/news/lawyer-found-guilty-of-money-laundering-for-onecoins-cryptoqueen

https://cointelegraph.com/news/onecoin-fugitive-cryptoqueen-allegedly-paid-50-m-to-lawyer-to-launder-funds?fbclid=IwAR28X1qkbSHrphZ1b9aPqDLoQ_psozrcTVupcyb9EPSTb-UOBgkp5mPl28w

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart