[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]
Tak a je to tu. Všetci sme určite vedeli, že tento moment raz príde, avšak nikto netušil kedy. Dňa 20.novembra 2019 sa predseda centrálnej banky USA (Federal Reserve – skrátene Fed) vyjadril, že sa táto inštitúcia začne zaoberať tvorbou vlastnej digitálnej meny.
Podľa najnovšieho vyhlásenia Jeroma Powella, predsedu Federal Reserve, sa USA začína zaoberať možnosťou vlastnej digitálnej meny. Tá by mohla byť používaná úplne všetkými občanmi v krajine a mala by tak slúžiť podobne ako samotný dolár. Jerome Powell sa napríklad vyjadril aj takto:
„Aj napriek tomu, že aktuálne sa na vývoji digitálnej meny krytej centrálnou bankou nepracuje, takúto možnosť pozorne skúmame a analyzujeme.“
Už v októbri však naliehal nejeden politik v USA na to, aby sa začalo na vývoji národnej digitálnej meny pracovať. Takýto názor prišiel napríklad od Frencha Hill a Billa Fostera práve smeromu ku Federal Reserve, ktorí upozornili na to, že vývoj digitálnej meny by sa nemal nechať na akúkoľvek spoločnosť. Obaja tým narážali na Facebook a jeho pokus o spustenie Libry.
Samozrejme, že väčšina ľudí si myslí, že USA takto reaguje najmä kvôli vyhláseniam v Číne. Tá totižto v posledných týždňoch výrazne zmenila rétoriku a bude podporovať najmä blockchain. Takisto sa očakáva, že vlastnú kryptomenu spustí táto ázijská veľmoc už do konca budúceho roka. Možno práve preto prišla rýchla reakcia aj zo strany USA.
Je teda možné, že po tomto vyhlásení sa nám môžu spustiť akési preteky medzi veľmocami a tým, kto ako prvý spustí vlastnú národnú digitálnu menu. Na niečo podobné pritom upozorňoval pred istým časom aj zakladateľ a CEO kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhao. CZ povedal, že ktokoľvek, kto sa pokúsi o vytvorenie vlastnej digitálnej meny bude musieť byť buď rýchlejší ako Čína alebo ju len bude musieť nasledovať. No a ako všetci dobre vieme, v USA určite nebudú chcieť byť druhý práve za Čínou a tak je možné, že sa nám preteky vo vývoji CBDC práve začali.
Zdroj:
Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
???? Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]