0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Twitter CEO: Bitcoin zažije rast najmä vďaka Afrike

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Jack Dorsey, CEO sociálnej siete Twitter a veľmi známy podporovateľ Bitcoinu, sa o najpopulárnejšej kryptomene vyjadruje pomerne často. Sám niekoľkokrát Bitcoin vyzdvihol a dokonca povedal, že ak by sa mala vôbec nejaká kryptomena využívať na tejto sociálnej sieti, tak to bude práve Bitcoin. No a aktuálne prispel ďalším zaujímavým poznatkom k budúcnosti kryptomien.

Afrika = budúcnosť Bitcoinu

„Aj napriek tomu, že adopcia kryptomien v Európe napreduje, bude to práve Afrika, ktorá rozhodne o vývoji kryptomien (najmä Bitcoinu) a celého tohto priemyslu.“

Tak zneli pozitívne slová zo strany Jacka Dorseyho, ktorý sa takto nedávno vyjadril na jednej z jeho tour práve po tomto kontinente. Zastavil sa napríklad v Ghane alebo Nigérii, avšak do budúcnosti má v pláne takúto tour spraviť po celom svete. Dokonca by sa tak malo stať už v roku 2020.

Plány na 2020 má naozaj smelé, keďže potvrdil, že by rád v Afrike býval minimálne po dobu šesť mesiacov. Takisto by chcel pomôcť práve k spomínanej adopcii kryptomien v Afrike. V prípade Jacka Dorseyho však nejde iba o reči, keď už iba počas tejto samotnej tour sa zúčastnil niekoľkých Bitcoin meetupov, aby sa s miestnou komunitou podelil o svoje myšlienky.

Nigéria a Ghana v popredí

Zaujímavosťou pritom je, že napríklad samotná Nigéria často figuruje medzi krajinami s najvyšším počtom obchodovaných Bitcoinov. Aj tento fakt preto určite môže dávať Jackovi za pravdu. Podobne pozitívny má byť vývoj kryptomien aj v Ghane, ktorá má aktuálne pracovať na vývoji CBDC (central bank digital currency).

CEO Twitteru, ale takisto aj spoločnosti Square pritom opäť neváhal nabádať aj ľudí k tomu, aby sa nebáli investovať do kryptomien. Je tak jeden z mála popredných technologických inovátorov, ktorý nemá problém postaviť sa za Bitcoin a vidí ho ako budúcnosť. Rovnako takisto nabádal aj k širšej adopcii kryptomien a väčšiemu využitiu v mainstreame a pozdvihol aj Lightning Network.

Zdroj:

https://bitcoinnews.com/twitters-dorsey-africa-will-determine-future-of-bitcoin/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakubkralovansky_trader20/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart