[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomeny sú medzi nami už viac ako 10 rokov. Tento novodobý finančný inštrument, respektíve celá nová kategória daných inštrumentov, sa často označuje aj ďalším evolučným krokom vo finančnom svete. Aby však k tomu mohlo prísť, kryptomeny majú ešte poriadne dlhú cestu, na ktorej budú musieť prekonať hneď niekoľko veľkých prekážok a problémov, ktoré sú s kryptomenami stále spojené. A práve v tomto článku sa na tie najväčšie problémy v kryptomenovom sektore pozrieme.
Bezpochyby je najväčším kryptomenovým problémom ich bezpečnosť. Hacky a útoky na kryptomenové peňaženky a adresy býva stále veľmi častým javom. Najväčším problémom sú však útoky hackerov na kryptomenové burzy. K ním dochádza takmer na dennej báze, pričom nejeden krát sú vo veľkosti miliónov dolárov.
S bezpečnosťou je spojené aj to, že kryptomeny sú údajne hlavne používané na kriminálne aktivity a podporovanie terorizmu. Toto pravda určite nie je, na čo poukazuje hneď niekoľko rôznych analýz a prieskumov. Samozrejme, že nejaká časť z transakcii ide žiaľ aj na tieto účely, avšak ani zďaleka nejde o také veľké percento, ako tvrdia odporcovia kryptomien.
Prečítajte si tiež: Čo je kryptomenový testnet?
Tu ide najmä o problémy Bitcoinu, ktorý sa snaží bojovať so škálovateľnosťou napríklad prostredníctvom LN (Lightning Network). Avšak technológia, ktorá bola vytvorená na to, aby bola najmä bezpečná a nehacknuteľná, čo sa Bitcoinu zatiaľ darí úplne bez problémov, musela posunúť nejakú inú kvalitu stranou. Tou je škálovateľnosť.
Tá si to odniesla kvôli tomu, že Bitcoin bol nastavený tak, aby vedel spraviť 7 transakcii za sekundu. A to je na finančný svet veľmi málo. V porovnaní s Visou a Mastercard, ktoré sú schopné spraviť tisícky transakcii za sekundu je to bezpochyby veľmi, veľmi málo. Riešenie na škálovateľnosť sa tak bude musieť bezpochyby vynájsť, pretože bez neho je minimálne Bitcoin určite mimo hry.
Ďalším často citovaným problémom je spotreba elektrickej energie na ťažbu BTC. Samozrejme, že tento problém sa týka najmä PoW kryptomien (proof-of-work), avšak stále je s kryptomenami veľmi spojený. Podľa prieskumu University of Cambrige je ťažba Bitcoinu zodpovedná za približne 0.21% celkovej spotreby elektrickej energie na svete. Má to byť porovnateľné so štátmi ako Rumunsko, Bangladéš alebo Izrael.
Zmeny z proof-of-work na proof-of-stake ako napríklad tá, ktorá čoskoro prebehne na Ethereu, môžu byť veľkým prínosom pre kryptomeny. Nie všetky kryptomeny by však takýto prechod prežili. Avšak pokiaľ sa náklady na ťaženie a spotrebu elektrickej energie neznížia, kryptomeny sa nikdy nemusia stať novým finančným nástrojom a evolučným krokom vo finančnom svete.
Kryptomeny majú samozrejme ešte niekoľko veľkých problémov a hlavne stereotypov, ktoré sú s nimi spojené. Medzi nimi je napríklad veľká volatilita, vnímanie kryptomien ako veľmi komplikované a technicky náročné alebo používanie kryptomien iba na podvody. Rovnako majú s kryptomenami problémy najmä vlády, regulátory alebo bankári. Všetky tieto problémy tak budú veľmi spomaľovať kryptomeny v tom, aby sa ich adopcia vedela dostať na úrovne, na ktoré má potenciál. Aj napriek tomu však môžu kryptomeny byť evolučným krokom vo finančnom svete.
Zdroj:https://cointelegraph.com/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber