0
 0,00 0 items

No products in the cart.

TOP 5 znakov kryptomenového podvodu!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V dnešnom článku si zopakujeme 5 znakov kryptomenového podvodu. Týchto 5 znakov by malo určiť na 90% či sa jedná o podvod alebo ponzi schému. A Vám by to malo pomôcť sa rozhodnúť. Poďme na to!

1. Výhodný obchod na doporučenie?

Prišla vám od niekoho pozvánka? Registroval si sa a investoval si? Zistil si, že za každého ďalšieho pozvaného dostaneš 10% z jeho vkladu tak ideš pozývať? Áno, stal si sa obeťou pyramídovej hry. Aj ten niekto dostal za teba peniaze. Tak isto sú to praktiky, ktoré využívajú aj funkčné MLM projekty. Avšak nikdy nie sú % odmeny tak vysoké, ako v týchto prípadoch. Nehovoriac o tom, že niektoré projekty poskytujú ešte aj niekoľko úrovňové % odmeny. Keď si uvedomíte, koľko peňazí by týmto museli zaplatiť vám ako investorom, ako môžu prežiť? Prežívajú len vďaka investorom - vám. A to nevydrží dlho...

Pozor! Nie každé MLM automaticky znamená podvod. Máme množstvo MLM firiem, ktoré majú hmotné produkty, alebo finančné služby. Ak vška máte investovať a provízie sú až príliš lákavé, tak to môže byť problém.

Prečítajte si aj : Je Mind Capital podvod?

2. Spoločnosť sídliaca uprostred kukuričného poľa?

Podvody sa často tvária ako nadnárodné korporácie, ktoré vám dovolia investovať  už od pár desiatok eur. Častokrát však absentuje na ich stránke akákoľvek informácia o tíme, kontaktoch, referenciách a pod. Navyše často sídlia uprostred poľa, niekde pri koryte rieky, na moste, alebo dokonca v hoteloch. Myslím si, že ak by reálna veľká spoločnosť chcela prilákať klientov, pýšila by sa priestormi, technológiou, skladom, výrobou alebo čímkoľvek. Podvodné garážové (alebo skôr schránkové) firmy však sídlia hocikde na nezmyselných miestach. Toto na dôvere vôbec nepridáva. Na overenie si stačí len skopírovať adresu a pozrieť sa cez Google mapy.

3. Vyžadujú tvoj seed alebo iné citlivé údaje?

Toto sa týka väčšinou hlavne rôznych scamových airdropov alebo podobných podvodov. Častokrát chcú od vás váš seed k peňaženke. Ten nesmiete za žiadnu cenu nikdy nikomu napísať.  Rovnako tak na pochybné a neoverené domény postovať svoje doklady a vykonávať tak KYC nie je rozumné. Údaje vedia byť kedykoľvek zneužité. Prihlasovať sa cez rôzne sub-domény rozhodne tak isto nedoporučujem. Akékoľvek citlivé údaje sú len vaše a nik ich nemôže vyžadovať!

4. Vlastný ICO token, ktorý bude revolučný?!

Doba ICO je už snáď preč. Avšak stále sa nájdu podvodné stránky, ktoré si nejaký svoj ERC20 token vymyslia a rozdávajú ho dokonca zadarmo, alebo za nejaký úkon. Potrebujú tak nalákať na svoju stránku ľudí a ich registrácie. Väčšina týchto tokenov však nikdy nie sú zalistované na burzách. Častokrát o nich nevie ani coinmarketcap či coingecko.

Členstvo mensi_LOW

Najhorší prípad je však, keď vám ich token chcú doslova predať za "výhodnú" štartovnú cenu a sľubujú zvýšenie jeho hodnoty do budúcna. Pretože má potenciál? A aký? Sami musíte chápať či má zmysel investovať do neznámeho tokenu, ktorý zajtra nemusí existovať, alebo radšej si vybrať niečo z TOP20 coinmarketcap-u a investovať tam. ICO pokiaľ nie je naozaj dôverné, nekupovať! Kryptomeny fungujú na základe dopytu a ponuky a nikto vám nevie garantovať budúcu cenu!

4. Falošné informácie o výberoch, ziskoch, obchodoch...

Zahltili vás úspešnosťou spoločnosti, ale mimo ich stránku sa o nej poriadne nič nedozviete? Snažte sa čo najviac si overiť pravosť dokumentov ako sú výbery či prípadne históriu obchodov. V drvivej väčšine sa jedná o podvodné dokumenty, ktoré nie sú založené na pravde.

5. Dvojnásobný zisk za hodinu? 95% zhodnotenie do 24 hodín? Podvod!

Omámili vám krásne vyzerajúcimi číslami sľubujúcimi zhodnotenie až 95% do 24 hodín? Keby to bolo isté, robil by to každý a všetci by sme boli milionári. Verte, že napriek takýmto extrémom sa nájde kopa ľudí, ktorých toto osloví a skúsia to. A to už nebudeme písať, že podvodné stránky sľubujú nejaký bitcoin generátor, bitcoin doubler a pod. V krátkom čase garantovať obrovské zhodnotenie je nonsens.

Niekedy si hovorím, že ten kto tomuto uverí a príde o peniaze si to aj zaslúžil. Niekedy zase, že je potrebná neustála edukácia aj čo sa bezpečnosti týka. S DeFi projektom prišlo kopec DeFi podvodov, na ktoré opäť naleteli desiatky tisíc ľudí. Scameri často zneužívajú nové trendy, treba byť opatrný a pre istotu dvakrát premyslieť ako sa popáliť. Držte svoje kryptomeny v bezpečí!

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart