0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

TOP 5 chýb pri autokopírovaní. Robíte ich aj vy?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]TOP 5 chýb pri copy tradingu. Viete aké sú? O NAGA platforme sme si už čo to povedali.  Jedna z jej najlepších funkcií je práve auto kopírovanie obchodníkov - copy trading. Aké sú však základné chyby, ktorých sa dopúšťajú nováčikovia? Povieme si v dnešnom článku.

S copy tradingom už máme skúsenosti a okrem tých pozitívnych momentov sme zažili aj tie negatívne. Samy sme sa dopustili niekoľkých základných chýb a preto sme sa rozhodli spísať tie najčastejšie.

Slabý prieskum

Väčšina ľudí robí základnú chybu už na začiatku a to je slabý prieskum. V praxi to vyzerá tak, že ľudia sa zaregistrujú na NAGA a okamžite si nabijú účet a dajú kopírovať prvého tradera, ktorého vidia v rebríčku ziskov najvyššie. To, že má daný trader najvyšší zisk za posledný týždeň ešte nie je ukazovateľ toho, že je naozaj najlepší. V danom týždni sa mu len mohlo ,,poštastiť" a jeho štatistika, tak môže byť dosť skresľujúca. Prvotný prieskum traderov je jedna z najviac kľúčových faktorov. Ako si vybrať správneho tradera a čo všetky by mal spĺňať sa dozviete v článku TU.

Copy trading viacerých traderov

Aj toto je jedna z najčastejších chýb copy tradingu. Klient sa rozhodne kopírovať naraz viacerých traderov. Samozrejme niekedy to môže byť dobré pre diverzifikáciu, ale len vtedy ak máte traderov už odskúšaných. Ak ste netrpezlivý a chcete hneď na začiatku vyskúšať viacero traderov, tak toto nie je tá správna voľba. V prípade ak máte nižší kapitál, tak sa vám veľmi rýchlo môže stať, že o chvíľu budete mať všetok svoj kapitál v obchodoch a tie budú v mínuse.

Množstvo traderov už dnes využíva automatické stratégie, alebo otvára viacero obchodov naraz. V horšom prípade sa vám môže stať, že sa stratégie jednotlivých traderov budú navzájom biť.

Nedostatočný kapitál

Tento bod môže byť asi najväčším prekvapením, ale je to tak a hneď vysvetlíme prečo. Ak sa bavíme o FOREXe, tak ste už asi niekedy počuli slovo loty, ale tzv. pips. Jedná sa totiž o minimálne jednotky, ktoré môžete investovať a tie sú pri daných aktívach rozdielne. Ak by ste chceli investovať najmenšiu jednotku 0.01 do zlata, tak je vaša pozícia zhruba 32€. Pri indexe DAX /Nemecký index/ je to dokonca 52€. Ak teda máte na účte napríklad 100€, tak by ste nemohli otvoriť ani dve pozície na nemeckom indexe.

POZOR! Teraz tu nehovoríme o tom, že si máte hneď na NAGA poslať všetok svoj majetok. Hovoríme len o tom, že ak chcete skutočne obchodovať, tak vo všeobecnosti je minimálny odporúčaný kapitál okolo 1000€. Teraz už možno chápete aj predchádzajúci bod, ktorý s týmto úzko súvisí. Ak si pošlete ku brokerovi 200€ a dáte rovno kopírovať viacerých traderov, tak veľmi rýchlo budete ALL-in v trhu a to nechcete.

Prečítajte si aj : Copy trading ako budúcnosť zarábania na burze.

Chamtivosť

Tradičný problém na fin. trhoch. Nemajte hneď na začiatku veľké očakávania a používajte aj sedliacky rozum. Zarobiť hneď tisícky eur je veľmi pekné, ale na trhu platí čím vyšší zisk, tým vyšší risk. Pre vás ako začiatočníkov pri copy tradingu odporúčam minimálne mesiac testovania a skúmania aby ste neurobili žiadnu chybu. Väčšina nováčikov si zlikviduje účet z dôvodu, že ani neovláda presne platformu na ktorej obchoduje. Uistite sa, že presne viete ako platforma funguje a že chápete obchodným príkazom. Až potom začnite reálne obchodovať.

Zlé zapojenie kapitálu - kapitálová angažovanosť

Už v predošlých článkoch sme hovorili o tom, že treba rozlišovať to s akým kapitálom obchoduje daný trader a vy. Ak má daný trader kapitál 10 000€ a vy napríklad 1000€, tak ho nemôžete kopírovať so 100% pozície. V takom prípade ak by on šiel len s 10% kapitálu do obchodu čo by pre neho znamenalo 1000€, tak pre vás by to znamenalo celý kapitál. Takouto chybou by ste mali celý kapitál len v jednom obchode a to by mohlo mať katastrofálne následky. Vždy si najskôr odsledujte s akým kapitálom chodí daný trader do obchodu a podľa toho mu nastavte určité percento z toho svojho. Väčšina traderov obchoduje stále to isté, takže si to v jeho histórií viete pekne odsledovať a podľa toho nastaviť svoju stratégiu.

Záver

Copy trading je skvelá funkcia, ale vzhľadom na jej inovatívnosť má svoje úskalia. Copy trading rozhodne nie je zaručený zisk alebo easy money. Vyžaduje to prípravu a trochu času. Výsledok však môže byť pozitívny aj bez toho aby ste každý deň museli sedieť za počítačom a sledovať trh.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart