0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Tether patrí medzi najviac centralizované kryptomeny

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bezpochyby patrí Tether medzi najkontroverznejšie kryptomeny na trhu. Spájanie s rôznymi kauzami s Bitfinexom, množstvo žalôb (niektoré v hodnote miliárd dolárov), ale aj obvinenie, že práve tento stablecoin stojí za manipuláciou trhu a bullrunom v roku 2017. To všetko nevrhá práve najlepšie svetlo na tento stablecoin. A ako sa zdá, Tether má pravdepodobne aj ďalší problém a tým je centralizovanosť.

119 adries vlastí 64% USDT tokenov

Podľa najnovšej štatistiky, ktorú zverejnil Twitter účet Intotheblock, by mal byť Tether extrémne centralizovaný. Iba 119 adries by malo vlastniť viac ako 64% všetkých tokenov Tetheru, ktoré sú aktuálne v obehu. V priemere by tak každá z týchto peňaženiek mala vlastniť Tether v hodnote zhruba 22 miliónov dolárov.

Samozrejme, že nie všetky tieto adresy sú iba veľryby. Nachádzajú sa medzi nimi aj top burzy, ktoré ponúkajú obchodovanie pomocou Tetheru. To však nemení nič na tom, že Tether môže mať zarobené na ďalší problém práve kvôli zvyšujúcej sa centralizovanosti. Tá je vo všeobecnosti veľmi zlou vizitkou najmä v kryptomenovom svete, ktorý sa má snažiť proti nej bojovať. Ako sa však zdá, tak zatiaľ je tento boj u značného počtu kryptomien stratený.

Stáva sa z Tetheru monopol?

Aj napriek tomu, že má USDT problémov viac ako dosť, je to práve táto kryptomena, ktorá stabilne rastie. A určite tým nemyslíme rast na cene. Avšak počet a veľkosť transakcii, ktoré sú urobené prostredníctvom tejto kryptomeny je stále vyšší a vyšší. Objem celkových transakcii Tetheru je dokonca vyšší ako objem celkových transakcii Bitcoinu.

To potvrdzuje, že Tether má na trhu neohrozenú pozíciu. Druhým najväčším a najpoužívanejším stablecoinom je USD Coin (USDC), ktorého celková trhová kapitalizácia je okolo 480 miliónov dolárov (aktuálne na 22.mieste podľa coinmarketcapu). Celková trhová kapitalizácia Tetheru je takmer 10-násobne vyššia, keď sa aktuálne hýbe okolo hodnoty 4,1 miliardy dolárov (aktuálne na 4.mieste podľa coinmarketcapu). Aj tento fakt jasne poukazuje na to, akú obrovskú má Tether dominanciu medzi stablecoinami.

Zdroj:

https://beincrypto.com/119-addresses-control-64-of-tethers-circulating-supply/

Vianočná akcia! Každý kto si v rozmedzí od 1.12 - 20.12 zakúpi 3 mesačné členstvo Trader2.0 získava kurz ,,História peňazí" v hodnote 59€ úplne zdarma. Každý kto si zakúpi 6 mesačné členstvo získava kurz ,,TOP 5 stratégií na kryptomeny" v hodnote 89€ úplne zdarma.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart