0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Tesla ide to the moon – čo stojí za jej rastom?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Žiadnemu pozornému investorovi alebo traderovi určite neušlo, že jedným z najväčších výhercov v tohtoročných akciách je určite spoločnosť Tesla (TSLA). Najmä posledné dva týždne predvádza táto spoločnosť na akciových trhoch extrémne zisky a prekonáva svoje ATH takmer na dennej báze.

Minulý týždeň pridala v priemere spoločnosť Tesla 14 miliárd dolárov denne ku svojej trhovej kapitalizácii. Koncom týždňa to dokonca znamenalo, že Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, sa stal bohatším ako legendárny investor Warren Buffett, kedže si iba za jeden deň dokázal zarobiť 6 miliárd dolárov.

Prečo Tesla rastie?

Dôvodov na rast Tesly môže byť hneď niekoľko. CEO Tesly je však určite jedným z nich. Elon Musk je jedným z najinovatívnejších podnikateľov dnešnej doby. Od PayPalu, cez SpaceX až po samotnú Teslu, Musk je opisovaný ako vizionár, revolucionár alebo najväčší podnikateľ tejto dekády. Práve vďaka jeho popularite sa mu podarilo vytvoriť veľkú fanúšikovskú základňu, ktorá takmer bezhlavo nasleduje všetky jeho rozhodnutia.

Prečítajte si tiež: Přehled komodit – Zlato, Stříbro

Ďalším dôvodom rastu môže byť prekonanie očakávaní, ktoré boli o tom, koľko áut dokáže Tesla doručiť. Podľa odhadov to malo byť približne 83 000, avšak ako štatistiky z dňa 2.júla ukázali, Tesle sa podarilo doručiť až viac ako 90 000 áut. Môže byť aj toto spúšťač až viac ako 50% rastu, ktorý sme videli od 2.júla? Určite môže, pretože Tesla prekonala očakávania, čo sa v čase pandémie Covid-19 určite nepodarilo veľa spoločnostiam.

Rovnakou možnosťou stojacou za rastom Tesly je aj nával Robinhood traderov, ktorí v pondelok iba za 4 hodiny nakúpili až viac ako 40 000 akcii Tesly. Ide o extrémne množstvo akcii, ktoré môže čiastočne vysvetliť to, ako sa mohlo Tesle podariť dostať až na 1 800 dolárov, ktoré je aktuálne ATH tohto spoločnosti. Odvtedy však Tesla iba klesá, pričom v čase písania sa obchoduje približne  na hodnote 1 500 dolárov.

Záver

Dôvodov na rast Tesly je určite oveľa viac. Mnoho ľudí sa pozerá aj na ľudí, ktorí Teslu shortujú a minulý týždeň nakupovali akcie Tesly ako možnosť hedžu a risk manažmentu. Takisto môže byť za týmto rastom aj výhoda voči iným spoločnostiam, kedže Tesla sa vyskytuje nielen v automobilovom sektore, ale takisto aj v technologickom. Práve tomu sa darí aj napriek koronakríze a aj z toho mohla Tesla ťažiť.

Pri takých rastoch, aké práve zažíva Tesla, však platí, že teraz je najlepší čas sledovať to, kam sa táto spoločnosť vyberie do budúcnosti. Či už long alebo short pozícia môže byť veľmi riskantná, kedže táto akcia je teraz veľmi volatilná. Určite sa však oplatí akcie tejto spoločnosti sledovať, pretože môžu byť skvelou príležitosťou sa čo to naučiť o mániách, bublinách alebo správaní investorov na trhoch.

Zdroje: https://u.today/https://www.coindesk.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart