0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Táto akadémia naučí Slovákov investovať!

Moje meno je Jakub Kraľovanský a rád by som vám týmto prvým článkom predstavil akadémiu:

Svet Investícií

 

Ako hovorí známy ekonóm Juraj Karpiš, tak vrcholom investovania na Slovensku je zobratie si hypotekárneho úveru. Je to vtipné a zároveň trochu zarážajúce. Slovensko ako krajina čo sa týka investovania je vysoko konzervatívna. Málokto investuje do akcií, ETF či rôznych alternatív ako sú aj kryptomeny.

Aké sú však dôvody?

Dôvodov je niekoľko. Určitú časť zodpovednosti by som ,,zhodil“ aj na bývalý režim, ktorý nás neustále učil, že štát sa o nás postará. Trhová ekonomika neexistovala. Lenže to už bolo viac ako 30 rokov dozadu a časy sa zmenili – mentalita však ostala rovnaká.

Sme o 30 rokov ďalej a na Slovensku je aj tak štandard neinvestovať. Rovnako sa základy investovania neučia na školách. Síce vieme kedy sa Štúr strelil do nohy a ako lovili lovci v praveku mamutov, ale mladí ľudia nevedia ako funguje hypotéka čo je inflácia či zložený úrok. Znova doba sa zmenila, ale školstvo nie.

Je mi cťou vám predstaviť akadémiu ,,Svet Investícií.“ Táto akadémia bude tvorená formou videí, kde každé video bude nadväzovať na to predchádzajúce. Dokopy sa vytvorí jedna veľká investičná akadémia, ktorá ma za úlohu zlepšiť investičnú gramotnosť na Slovensku.

Začíname:

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart