0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.09.20 Takmer polovica DeFi farmárov nerozumie smart kontraktom, napriek tomu už zarobili cez 500%

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Svet decentralizovaných financií (DeFi) je jedným veľkým paradoxom. Napriek tomu, že sa o ňom vie už niekoľko rokov, až tento rok nastalo skutočné šialenstvo a mánia, ktorá však môže byť ešte určite výraznejšia. Práve to, ako rýchlo ale DeFi rastie môže spôsobiť, že celý sektor môže trpieť nedostatkom vzdelania a akcentu na také dôležité faktory ako bezpečnosť, anonymita alebo škálovateľnosť. No a ako poukázal prieskum spoločnosti CoinGecko, ktorého výsledky boli zverejnené dnes, tak práve vzdelanie môže byť problémom.

40% DeFi farmárov nerozumie smart kontraktom

CoinGecko, známa kryptomenová stránka a priamy konkurent CoinMarketCap, dnes zverejnila zaujímavý prieskum, ktorý bol zameraný na používateľov yield farmingu. Celkovo sa ho zúčastnilo približne 1 350 respondentov, ktorí zodpovedali na otázky spojené s DeFi a yield farmingom ešte v auguste.

Najzaujímavejším poznatkom z tohto prieskumu je fakt, že až 40% opýtaných nevie samo vyhodnotiť smart kontrakty a spolieha sa na rôznych audítorov alebo tretie strany v tom, aby našli v daných kontraktoch chyby alebo podvodné aktivity. Sami tak nevedia ohodnotiť risk, aký je spojený s týmto typom investovania alebo obchodovania.

Prečítajte si tiež: Otázniky nad projektom Circle!

Spoločnosť CoinGecko k tejto informácii dodala, že neustále audity všetkých nových projektov, ktorých počet rastie závratným tempom, sú aktuálne viac ako nemožné najmä kvôli extrémnej finančnej záťaži na audítorské spoločnosti alebo kvôli nedostatku znalosti o danom sektore.

„Všetci farmári by mali spraviť svoj vlastný investičný prieskum akýchkoľvek poolov, pretože existuje veľa copy-paste yield farming tokenov, ktoré ich môže potencionálne vystaviť veľkému risku ako napríklad podvod alebo chybný kód.“

Z prieskumu tak vyplýva, že k reálnej kontrole smart kontraktov a tak a aj skutočnému vyhodnoteniu risku z investície neprichádza ani zďaleka tak často, ako by malo. Bezpochyby ide o jeden z najviac podceňovaných faktorov pri investovaní, ktorý môže mať fatálne následky.

Farmári zarábajú aj napriek nevedomosti

Z daného prieskumu takisto napríklad vyplynulo, že 60% z opýtaných sa DeFi yield farmingu stále venuje. Typický yield farmár by mal byť pritom muž vo vekovom rozhraní 30 až 59 rokov. Ženy v tomto sektore nie sú tak silno zastúpené, keďže ich z celkového počtu všetkých opýtaných malo byť iba menej ako 10%.

Rovnako tiež platí, že DeFi sektoru sa venuje iba malé percento pomerne skúsených a vzdelaných ľudí. Tí majú mať často skúsenosti najmä z finančného sveta, IT sektora a kryptomien, čo určite nemôže nikoho prekvapiť. Yield farming tak stále patrí medzi niche aktivity, ktorej sa venuje iba malé percento ľudí z krypto sveta.

Niet sa ale čomu diviť. Podľa daného prieskumu až 90% všetkých opýtaných zarobilo prostredníctvom yield farmingu zatiaľ viac ako 500%. Opäť sa teda potvrdilo, že v kryptomenovom svete stačí často byť iba v správny čas na správnom mieste. Množstvo z týchto yield farmárov totižto ani nemusí vedieť, ako sa k takýmto percentám dostali.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart