0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Švajčiarské mesto ponúka bitcoinový život

Magistrát švajčiarskeho mesta Lugano sa snaží vytvoriť unikátnu európsku kryptomenovú metropolu. Iniciatíva s názvom Plan B nedávno na tweeteri zverejnila mapu stoviek obchodníkov, ktorí v meste Lugano prijímajú platby za tovary a služby v kryptomenách. Obyvatelia aj návštevníci mesta môžu na fiat peniaze jednoducho zabudnúť. V Lugane za kryptomeny nakúpite všetko od potravín, cez módu, šperky, kaderníka, až po autá, či nehnuteľnosti.

Na interaktívnej mape si môžete prezrieť všetkých obchodníkov v Lugane, ktorí za ponúkané tovary a služby prijímajú platby v kryptomenách (každý deň ich pribúda viac)

Čo je to „Plan B“

Plan B je výsledkom spoločného úsilia vedenia mesta Lugano a spoločnosti Tether. Ich cieľom je urýchliť používanie a využitie bitcoinovej technológie ako základu na zmenu finančnej infraštruktúry mesta. Pri platbách je možne v Lugane používať BTC, USDT a luganský tokén LVGA, ktoré sú v meste akceptované ako zákonné platidlo, používajú sa nie len na nákup tovarov a služieb, ale aj na platenie daní a všetkých verejných poplatkov.

Obchodníci na prijímanie platieb využívajú inteligentné POS terminály GoCrypto, ktoré podporujú Bitcoin Lightning Network. Priebeh kryptoplatby je veľmi jednoduchý, podobný platbe bankovou kartou. Navyše si obchodníci môžu vybrať, či pripísanie platby na ich účet prebehne v jednej z podporovaných kryptomien, alebo vo švajčiarskych frankoch. Zákazníci môžu používať akúkoľvek kryptopeňaženku, ktorá podporuje BTC, USDT alebo LVGA. POS terminál GoCrypto spolupracuje aj s aplikáciou MyLugano, kde môžu obyvatelia aj turisti získať 5 % až 10 % cash back v tokenoch LVGA za každý nákup v kryptomene.

Lugano sa znaží dosiahnuť vysokú úroveň prijatia kryptomien medzi svojimi občanmi. Plan B v spolupráci s miestnymi univerzitami plánuje spustiť špecializované vzdelávacie kurzy o bitcoine a technológií blockchainu. Ich cieľom je vzdelávať o kryptomenách a možnostiach, ktoré prinášajú, a to nie len ako investičný nástroj, ale ako skutočná forma platby.

Prečítajte si tiež: Prehľad krajín, ktoré v roku 2022 prijali kryptomeny

zľava na členstvá

Spoločnosť Tether spolu s ďalšími partnermi vytvorili pre Lugano investičný fond v hodnote 100 miliónov švajčiarskych frankov. Fond ma slúžiť na financovanie startupov, ktoré podporujú rozvoj blockchainových technológií, prilákať zahraničné firmy, ktoré do Lugana prinesú odborné znalosti, know-how a taktiež ľudí, ktorí prispejú k rozvoju tohto odvetvia.

Plán B napomáha decentralizácií bitcoinovej siete a podporuje udržateľné zariadenia na ťažbu bitcoinov v regióne.

Švajčiarské Lugano

Mesto Lugano leží na juhovýchode Švajčiarska, na okraji jazera Lugano (po ktorom nesie svoje meno). Hraničí s Talianskom a taliansky jazyk tam je aj úradným jazykom. Počet obyvateľov je 63 000. V októbri 2022 sa v Lugane konala Svetová bitcoinová konferencia, na ktorej sa stretli svetoví lídri, technológovia a firmy, aby diskutovali o prijatí bitcoinu v štátoch, o ekonomike, aj o finančnej slobode.

Zdroj: https://planb.lugano.ch/

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart