0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Rozhovor s Lukášom Koutom - organizátorom akcie Crypto Vestibull

V sobotu prebehla prvá akcia Crypto vestibull v lehote pod Vtáčnikom. Aké máš z akcie prvé dojmy? Už sa začalo hovoriť, že takáto akcia bude aj v budúcnosti. Bude?


Ahoj Jakub. Dojmy sú úžasné. Nemal som nejaké veľké očakávania pár dní pred začiatkom CryptoVestibull konferencie. Kapacita bola pre maximálne 100 ľudí a ja som ešte v auguste, kedy som sa rozhodol, že to uskutočním, bol presvedčený, že tých 100 ľudí príde.

Trošku som časom však vytriezvel ale stále som veril, že príde dostatočne veľa ľudí na to aby to nebol trapas a nerobil som to úplne zbytočne.
Samotná lokalita a tiež nálada aká vládne všeobecne vo finančnom svete pravdepodobne boli príčinou toho, že dopyt po vstupenkách bol nižší ako ponuka.

Myslím ale, že každý kto prišiel si to užil. Reakcie ľudí boli veľmi pozitívne až som mal pocit, že ich to prekvapilo.  Pravdepodobne väčšina z nich nezažila poriadnu konferenciu inak si to neviem vysvetliť. (smiech)

Ďalší ročník CryptoVestibull konferencie by som chcel zorganizovať v Žiline alebo v Nitre.

Zatiaľ nemôžem nič potvrdiť iba toľko, že napriek tomu, že to stojí veľa úsilia, času a peňazí niečo zorganizovať tak tá energia akú som dostal v sobotu od ľudí to bolo niečo neskutočné. Je to pre mňa ako droga. Túžim ten pocit zažiť znova. (úsmev)


Na vlastnej koži si si zažil aké je to usporadúvať akciu v tvrdom bear markete v malej dedinke na Slovensku. Čo si z toho berieš? Prípadne bolo niečo čo by si zmenil alebo už neurobil?


Priznám sa, že teraz vidím aký som bol naivný a zaslepený. Ale stálo to aj tak za to. Finančne som samozrejme hlboko v strate. Nerobil som to preto, že by som videl nejaký potenciál zarobiť na tom. To nie. Cieľom bolo urobiť niečo pre komunitu. Celý svoj život túžim nájsť niečo, čo by som mohol robiť, čím by som mohol pomáhať ľudom. Človek môže robiť veľa veci aby pomáhal ľudom. Nemôže však robiť všetko a teda ja osobne som čakal na moment v mojom živote kedy pochopím, že toto je ten správny spôsob pre mňa ako pomáhať ľudom. A prišlo to tak nejak samo.

Mnohí sa ma pýtali, či bude ešte nejaká CryptoVestibull konferencia, možno trošku s obavou, či nie som natoľko sklamaný, že len so cťou dokončím čo som začal a už sa viac k tomu nevrátim. Musím povedať, že nad týmto som neuvažoval ani chvíľku. Už keď som sa na to dal tak mojim cieľom bolo všetko dotiahnuť do konca najlepšie ako sa len dá a podľa úspechu tejto konferencie som chcel premýšľať či dáva zmysel pokračovať alebo nie. Ale som rád, že ohlasy boli pozitívne a motivuje ma to pokračovať po čom som aj túžil ale dôležité boli pre mňa samozrejme ohlasy ľudí. Pretože to robím pre nich a ich názor je teda rozhodujúci.

Bola to obrovská skúsenosť, beriem si z toho množstvo vecí ktoré už viem, že nabudúce spravím inak a lepšie sa pripravím.
Do budúcna viem, že snažiť sa robiť konferenciu v čase kedy krypto padá a nie je populárne v spojení s nie moc prístupnou lokalitou nie je dobrá kombinácia.

V reštaurácií Impress v Lehote pod Vtáčnikom už takúto konferenciu organizovať pravdepodobne nebudem.

Budem mať však iniciatívu pravidelnejšie tam zorganizovať meetup pre komunitu krypto nadšencov z Prievidze pretože si myslím, že široko ďaleko niet lepšieho miesta na stretávanie sa ako práve reštaurácia Impress. Je aj celkom pravdepodobné, že sa tam bude dať využiť služby Bitcoinmatu čo by z tohto miesta urobilo o to zaujímavejšie  miesto na stretávanie sa pre komunity kryptonadšencov.

Do budúcna väčšie konferencie budem plánovať ako som už spomínal vo väčších mestách s dobrou dostupnosťou. (Diaľnica, vlak atd.)


Crypto vestibull mal výborné obsadenie a mnoho skvelých hostí. Dostal si už nejakú spätnú väzbu na prednášky?


Musím sa ešte raz poďakovať všetkým speakrom aj hosťom ktorý na toto podujatie prišli a cestovali niektorí až stovky kilometrov bez nároku na honorár! Toto by som chcel podčiarknuť, pretože títo ľudia sa mohli venovať v sobotu svojim rodinám prípadne inej činnosti ktorá by im napríklad priniesla nejaký zisk. Preto si treba vážiť a byť vďačný každému kto prišiel. Veľká vďaka patrí tak isto majiteľom Jozefovi Dudášovi a jeho žene Martine a tak isto celému teamu v reštaurácií Impress od kuchárov a kucháriek, ktorí pripravovali chlebíčky a skvelé jedlá či polievky a takisto čašníčkam ktoré mnohým návštevníkom CryptoVestibull konferencie kradli pozornosť z prednášok. (úsmev).

Spätnú väzbu som dostával prakticky hneď po konferencií. Väčšinou to bola všeobecná pozitívna spätná väzba za celu organizáciu toho podujatia.

Obrovský úspech žal hlavne Bitcoinmat a Marek Glodžák z projektu Kryptotrejder.

Úplne najlepšie odozvy mala však hlavná panelová diskusia kde bavila divákov predovšetkým dvojica Ján Krajča vs.Andrej Cabaj. (úsmev)
Vzniklo z toho aj veľmi podarene meme.


Trochu som už započul od Andreja Cabaja, že panelová diskusia bola veľmi zaujímavá. Povieš mi ku tomu viac?


Áno už som to trošku načrtol v predchádzajúcej odpovedi. O tomto to celé je . O tom aby aj diváci či návštevníci mohli počuť a vidieť diskutovať spoločne ľudí ako Andrej Cabaj, Lukáš Steiniger, Ján Krajča, Tomáš Kiebel či Daniel Fekete. Diskusie sú často krát oveľa zaujímavejšie ako samotné prednášky.

Kto nebol na CryptoVestibull konferencii však ale nemusí byť zúfalý. Bude z toho záznam ktorý zverejním, verím, že do konca tohto mesiaca na YouTube kanáli „CryptoVestibull“.

Tam si bude môcť každý túto záživnú diskusiu vypočuť. (úsmev)

crypto vestibull


Budú si môcť pozrieť ľudia aj záznamy nejakých prednášok?


Áno záznam bude z každej prednášky aj oboch panelových diskusií. Video záznam možno nie je v najlepšej kvalite kvôli technickým ťažkostiam ale zvuk si myslím že je výborný a na tom sa asi zhodneme, že zvuk je v tomto asi dôležitejší ako obraz. Urobím však maximum a upravím video záznam tak aby to bolo pre diváka čo najpohodlnejšie na pozeranie.


Čo bol pre teba osobne TOP moment celého dňa?


Top moment? (smiech). No ak sa pýtaš na top moment v rámci konferencie tak určite oktagon súboj Krajča vs Cabaj.

Na afterpárty aj ráno po nej by som tých top momentov našiel hneď niekoľko (smiech). Týmto pozdravujem krypto nadšencov z Oravskej Lesnej ktorí nám robili výbornú atmosféru a boli veľmi aktívny počas celej konferencie.


Máš nejaký odkaz či myšlienku na záver?


Jeden odkaz trosku na odľahčenie mám pre všetkých ktorí by chceli piť z chlapcami z Oravy. Radšej to nerobte! (úsmev).

A teraz trosku väznejšie. Mám odkaz pre všetkých, ktorí by radi takisto pomohli nejako komunite radi by chceli sa zapájať možno do samotnej organizácie podobných podujatí.

Napíšte mi na cryptovestibull@gmail.com ak by ste chceli s čímkoľvek pomôcť veľmi rád si s vami zavolám či odpoviem na vaše otázky. Ak toto číta niekto zo Žiliny či okolia, prípadne Nitra a okolie kto by mal nejaký nápad či tip na miesto kde by sa dala zorganizovať akcia pre 300 až 500 ľudí budem rád.

Mojím snom je raz usporiadať podobné konferencie na Slovensku ako je v Češku Chaincamp.

Mohlo by ťa zaujímať

cart