recenzia na binance

Binance je najväčšia kryptomenová burza na svete. Na výber máte množstvo overených kryptomenových párov s nízkymi poplatkami a preto býva častou prvou voľbou nováčikov. V tejto recenzií sa dozviete tie najpodstatnejšie informácie o histórií, bezpečnosti, poplatkoch, používateľských možnostiach a mnoho ďalšieho čo pri nákupe a tradingu kryptomien potrebujete vedieť

Hlavné výhody Binance

 1. Najpopulárnejšia burza na svete s najvyšším objemom obchodov.
 2. Ponúka širokú škálu kryptomien a služieb – staking, farming, landing, binance card a ďalšie.
 3. Spoľahlivé zabezpečenie a podpora – majú skupinu na telegrame a vybudovanú česko-slovenskú komunitu.
 4. Nízke poplatky, na ktoré viete získať dodatočnú zľavu 25% použitím BNB tokenu.

História Binance

Binance založil Changpeng (CZ) Zhao v roku 2017. Názov pochádza z kombinácie slov „Binary“ a „Finance“. Binance je pôvodom z Číny. Avšak kvôli prísnym regulačným postupom v krajine sa burza presunula do priaznivejších jurisdikcií mimo Číny. V roku 2020 Binance nadviazala na svoj úspech a spustila Binance Smart Chain (BSC). BSC funguje ako blockchainová sieť, ktorá umožňuje spúšťanie smart kontraktov čo používateľom poskytuje prístup k decentralizovaným financiám (DeFi) Pokiaľ ide o akvizície V apríli 2020 Binance kúpila Coinmarketcap, svetovo najnavštevovanejšiu webstránku zameranú na krypto.

Chcem sa registrovať na Binance

Platforma Binance

Klienti Binance majú k dispozícií mobilnú aplikáciu alebo webové rozhranie. Obchodovanie cez Binance je intuitívne aj keď platforma je pomerne obsiahla. Môžete využiť zaujímavé, no v niektorých prípadoch aj omnoho rizikovejšie funkcie. Pre začiatočníkov, ktorí chcú len instantne nakúpiť je to jednoduché. Stačí vyplniť čo chcete kúpiť, aké množstvo a čím budete platiť. Všetky informácie o objednávke vrátane poplatkov uvidíte ešte pred potvrdením.

Binance účet a KYC

K obchodovaniu na Binance potrebujete účet. Registráciu zvládnete jednoducho a zaberie len pár minút.

Je dôležité vedieť, že kryptomeny sú veľmi populárne a preto sú pod väčším drobnohľadom regulátorov. Štandardom zo strany búrz je vyžadovať od svojich zákazníkov údaje a fotky potvrdzujúce totožnosť dokladov. Burzy robia tieto opatrenia pretože musia a vyžadujú to od nich regulátory. Napriek tomu používatelia nemusia dokončiť proces Binance KYC, aby mohli burzu používať, avšak budú mať k dispozícií obmedzené prostredie na vklad a výber prostriedkov.

Pri obchodovaní na páku alebo využívaní iných produktov Binance sa však overeniu totožnosti nevyhnete. Rovnako to platí v prípade, že na burzu pošlete fiat peniaze, či už SEPA prevodom alebo platobnou kartou alebo ich budete chcieť vybrať na účet.

Chcem sa registrovať na Binance

Veľké množstvo obchodných párov

Binance ponúka jeden z najširších výberov kryptomien a altcoinov na trhu. Kúpite si tu Bitcoin a rovnako napríklad Ethereum, Litecoin, Binance coin, Solanu, Cardano, Polkadot, Chainlink, Stellar, Tron, Monero, Doge coin, Shiba inu stovky ďalších.  Dá sa konštatovať, že na Binance kúpite a predáte veľkú väčšinu populárnych coinov. Ak by ste teda chceli prvýkrát investovať do kryptomien, teoreticky vám postačí aj táto platforma a nikde inde si účet zakladať nemusíte.

Napriek tomu, že sa na Binance nachádza veľké množstvo altcoinov a obchodných párov, tak si Binance na svoju burzu nepustí len tak hocijaký coin. Binance je známa tým, že podozrivé kryptomeny nezalistuje a rovnako ak sa im niečo nezdá, tak je schopná potenciálne podvody aj delistovať. V krypto prostredí sa teda dá povedať, že na Binance sa dostane len legitímny projekt. Na iných burzách to tak nie je a za poplatok sa tam vie dostať takmer hocičo.

Chcem kúpiť Bitcoin

Bezpečnosť Binance v roku 2022

Mnohé burzy sa stali terčom hackerov. Binance, ako najväčšia svetová burza, býva jednoznačne hlavným cieľom. V roku 2019 ju napadli dva krát. Binance však tieto hacky zvládla, pretože drvivú väčšinu finančných prostriedkov klientov drží v offline úložisku tzv. cold wallet. Okrem toho má burza svoj poistný fond, ktorý slúži pre prípadné odškodnenie používateľov.

Na diskusných fórach tiež určite nájdete aj negatívne recenzie o vykradnutých používateľských účtoch. Problémom však často býva nedostatočné zabezpečenie účtu na strane používateľa. Preto používajte dostatočne sofistikované heslo a hlavne účet zabezpečte 2FA (dvoj-faktorovou autentifikáciou). Majte na pamäti že 2FA je najdôležitejšia bezpečnostná funkcia vášho účtu. Funguje prostredníctvom SMS alebo aplikácie Google Authenticator, ktorá zakaždým generuje nový kód, keď sa budete chcieť do účtu prihlásiť.

Ak plánujete kryptomeny držať dlhodobo, je treba vždy zdôrazniť, že akákoľvek burza je vždy vystavená vyššiemu riziku v porovnaní s hardvérovými peňaženkami.

Produkty Binance

Okrem spotového obchodovania na burze Binance pribudli časom rôzne produkty, kvôli čomu sa táto platforma teší svojmu úspechu a napreduje pred konkurenciou.

Binance peňaženka – Keď máte na svojom účte kryptomeny, tak sú automaticky uložené vo vašej peňaženke. Nevlastníte samotné privátne kľúče, ale namiesto toho úschovu zabezpečuje samotná Binance. Ide o najpohodlnejšiu možnosť, pretože k prístupu ku svojím kryptomenám sa stačí len prihlásiť do svojho účtu.

Jedným s mnoha produktov je Staking. Svoje kryptomeny si tu môžete uzamknúť na zvolené časové obdobie a nechávať ich úročiť. Pre dlhodobých držiteľov coinov je táto možnosť veľmi výhodná. Binance zvykne informovať o rôznych staking akciách ktoré pripravuje, akcie sú často limitované pre svoj veľký úspech.

Pre pokročilých a skúsených obchodníkov burza umožňuje obchodovať s krypto derivátmi (futures a opcie) alebo obchodovaniu s finančnou pákou a teda možnosť obchodovať s násobkami svojho kapitálu.

Medzi ďalšie produkty patria aj: Binance Opcie, Binance Lending, Binance DEX, Binance Inkubátor Labs, Peňaženka Trust.

Binance Review 2022: Excellent Exchange? Find Out Here!

Karta Binance

Pre overených zákazníkov ponúka Binance vlastnú debetnú kartu. S kartou môžete vyberať v bankomatoch, platiť online a rovnako v obchode. Všetky transakcie sa hradia z vášho zostatku na peňaženke. Požiadať o kartu môžete bez poplatkov.

Your Binance Card Just Got Better | Binance Blog

Poplatky

Jednou z hlavných predností Binance je, že má jedny z najnižších poplatkov medzi kryptomenovými zmenárňami. Na Binance je možné previesť peniaze SEPA prevodom alebo jednoducho platobnými kartami VISA či Mastercard.

Poplatky pri výbere na účet sú nízke a užívatelia zaplatia paušálny poplatok na pokrytie transakčných nákladov. Poplatky za výber kryptomien sa líšia podľa preťaženia siete a môžu kolísať. Z toho dôvodu je potrebné sledovať aktuálnu výšku poplatkov za výber podľa oficiálnej tabuľky od Binance, kde sa nachádza zoznam všetkých kryptomien s poplatkami za výber.

Poplatky za obchodovanie sú jedny z najnižších na trhu, pričom najvyšší poplatok je 0,1 % za obchody tvorcu aj príjemcu. Spôsob, ako poplatky znížiť, je pomocou BNB tokenu ktorý treba držať v peňaženke a zapnúť si BNB poplatky. Pri obchodovaní sa následne budú poplatky strhávať v BNB a získate tak zľavu 25%.

Zákaznícka podpora

Binance ponúka 33 jazykových verzií v rátane slovenčiny. Angličtinu budete potrebovať pri obchodných zmluvách, niektorých dokumentoch a video návodoch. Cez špeciálny formulár môžete kontaktovať zákaznícku podporu, ktorá je relatívne rýchla a nápomocná, je však opäť nutné ovládať angličtinu.

PLUSY

 1. Široká ponuka kryptomien
 2. Vysoký level bezpečnosti
 3. Decentralizovaná burza Binance DEX
 4. Široká paleta produktov
 5. Mobilná aplikácia
 6. Vysoká likvidita

Mínusy

 1. Povinnosť KYC
 2. Pre začiatočníka možno príliš zložité kvôli veľkému množstvu produktov.