0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Pridaná hodnota ukrytá v kryptomenách

Zdravím! Volám sa Michal Komžík a som povolaním tlmočník, prekladateľ a príležitostný copywriter. Vo voľnom čase som všeličo, vrátane kryptonováčika a naskytla sa mi príležitosti prihovárať sa k vám každý piatok prostredníctvom článkov, v rámci ktorých by som to v oblasti krypto vzal pekne od Adama, nemusí byť všetko génové inžinierstvo.

Vyskúšajte si členstvo na 9 dní úplne zdarma. Stačí kliknút na tento baner a vyplniť formulár

Ako prvé, by som sa s vami rád podelil o jeden koncept, ktorý mám už dlhšie na pamäti. V priebehu posledných rokov veľa ľudí objavilo pozitívne stránky kryptomien a používa ich na obchodovanie, investovanie, sporenie, ako uchovávateľa hodnoty, v podobe meny (ako už samotný názov navádza). Ja osobne som sa však stretol s viacerými odborníkmi z fachu, ktorí argumentujú, že krypto nie je mena, nie sú to peniaze, nemajú nič spoločné s financiami pod.

Ja ako kryptonováčik nie som ešte dostatočne ošľahaný, aby som tieto argumenty potvrdzoval alebo vyvracal, ale aspoň som ich využil na zamyslenie sa. Popritom, ako som rozmýšľal nad tým, čo tie kryptomeny v skutočnosti sú, alebo ako ich najlepšie využiť, mi napadlo práve toto moje malé niečo, o ktoré by som sa s vami rád podelil.

Čo tak využívať krypto, ako prostriedok komunikácie? Vysvetlím!

Na túto myšlienku ma priviedla debata s jedným kolegom, s ktorým som sa rozprával o budúcnosti našich peňazí. Položil mi otázku, že síce to krypto je pekné, ale ako dáš kúrenárovi, ktorý odviedol dobrú prácu, niečo do vrecka, ako náznak vďaky? KRYPTOM! Len to nebude priamo do vrecka, bude to do krypto peňaženky. A nelipnime stále len na koncepte, že krypto = peniaze. To krypto mu dáš do „vrecka“, pretože je to pre teba niečo cenné, a ty si jeho námahu natoľko vážiš, že sa mu chceš niečím cenným odvďačiť. Takto zároveň vzniká komunikácia medzi dvomi stranami, kde krypto plní úlohu jazyka (znakového systému nesúceho informácie).

A samozrejme ani tu sa fantázii medze nekladú. Ráno sa zobudíš, a spomenieš si, že sesternica má meniny? Pošleš jej trochu krypta! Bol si na kebabe, ktorý bol obzvlášť dobrý? Nech ti kebabár vygeneruje QR kód od peňaženky. Videl si divadelné vystúpenie, a herecký súbor má zverejnenú adresu, cez ktorú prijíma krypto? Vieš, čo máš spraviť. A aby sme nezabudli, že takáto forma komunikácie šetrí čas aj námahu. Nemusíš hľadať a stresovať, či máš drobné, naháňať sa kupovať drobné darčeky... A navyše máš istotu, že pokiaľ je adresa správna, dotyčná strana určite svoje krypto dostane.

A dobrá komunikácia a kryptomeny majú veľmi dôležitú spoločnú vlastnosť, SÚ SÚKROMNÉ!

Komunikuješ s kým chceš, ako chceš a koľko chceš. Nikto ti nepozerá cez rameno a nešpehuje, prečo komunikuješ práve s tým alebo oným a akým spôsobom. Všetko máš plne pod svojou kontrolou! Či sa už chceš niekomu odvďačiť, alebo si si na niekoho len náhodou spomenul, vytváraš si tak komunikačné kanály. To dáva podnet aj ostatným, aby s tebou a s inými komunikovali rovnakým spôsobom, alebo aspoň dávaš najavo, že krypto sa dá využívať aj takto.

A tu je presne ukrytá enormná pridaná hodnota, v komunikácii cez krypto. Tieto komunikačné kanály ti nikto nenaruší, nikto nezruší, nikto ťa nebude cez ne sledovať! Sú len tvoje a môžeš ich riadiť a spravovať, ako chceš! Ich „hodnota“ (aký majú pre teba význam a prioritu) je znova v tvojich rukách a môžeš ich rušiť, pridávať alebo rozširovať podľa ľubovôle.

A hádam mi aj zarytí hodleri odpustia! Hádam môžeme obetovať kúsok krypta, keď chceme niekomu preukázať láskavosť. Vždy sa dá dokúpiť a aspoň dokúpime o trošku viac, ako sme minuli.

Krypto je podľa mňa skvelá príležitosť ako investovať, šporiť si, ale v neposlednom rade aj spôsob, ako komunikovať s ostatnými. Je to predsa len niečo od ľudí a pre ľudí, a prečo by sme mali čakať na horšie (snáď nie najhoršie) časy, keď môžeme krypto prakticky zapojiť do svojho každodenného života už teraz a nájsť preň uplatnenie aj pri bežnejších situáciách?

Dobrá komunikácia je na nezaplatenie, tak prečo nekomunikovať pomocou krypta?

Vyskúšajte si členstvo na 9 dní úplne zdarma. Stačí kliknút na tento baner a vyplniť formulár

Mohlo by ťa zaujímať

cart