0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Prekonávanie ATH pokračuje – Bitcoin nad 60 000 dolármi nekončí

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Tento týždeň bol na kryptomenovom trhu pomerne nudný. Na mysli tým máme ale hlavne novinky či rôzne oznámenia, ktorých sa neudialo ani zďaleka tak veľa, ako v iných týždňoch. Naopak ceny kryptomien určite potešili takmer všetkých fanúšikov, keďže väčšina z popredných kryptomien spravila za posledných 7 dní pekné zisky. Reč je pritom najmä o Bitcoine, Ethereu, Litecoine či Binance Coine, ktorým sa podarilo pripísať si na hodnote dvojciferné čísla (v percentách). Skvelo sa darilo aj altcoinom ako Theta, Terra či Chiliz, ktoré si pripísali až trojciferné zisky. Bitcoin do toho všetkého prekonal hranicu 60 000 dolárov a pripísal si opäť nové ATH. Tu však pravdepodobne ani zďaleka nekončíme.

Prílev stablecoinov na burzy predznačuje ďalší rast

Podľa dát zo spoločností CryptoQuant sme aktuálne svedkami nárastu stablecoinov na burzách. Nejde pritom o nárast na počte stablecoinov, ale o ich dopyte na hlavných burzách, ktorý sa stále navyšuje. Podľa mnohých je práve presúvanie stablecoinov na burzu problémom pri často neudržateľných rastoch BTC.

Prečítajte si tiež: Proof of Authority konsenzus

Pokiaľ sa totižto z krátkodobého hľadiska Bitcoin začne posúvať na cene hore bez toho, aby bol podporený prírastkom zo strany stablecoinov, je takýto rast neudržateľný a často vedie ku veľmi volatilným pohybom. Naopak v prípade, že sa stablecoiny vo veľkom začínajú prelievať na burzy je často vidno „chuť“ nakupovať najmä Bitcoin za tieto kryptomeny, čo vedie ku bezpečnejšiemu a stabilnejšiemu rastu.

Aj aktuálny rast nad hranicu 60 000 dolárov a na nové ATH bol pritom jedným z tých, ktoré sa udiali bez výraznejšieho prílevu stablecoinov na burzy. Ten sa však začína postupne diať, čo je znakom toho, že Bitcoin má ešte rastový potenciál najmä z krátkodobého hľadiska. CEO CryptoQuantu, Ki Young Ju si myslí nasledovné:

„V poslednom čase sme mohli vidieť mnoho stablecoinových transakcií na burzy. Myslím si, že z krátkodobého hľadiska uvidíme pumpy na Bitcoine a Ethereu.“

Napriek tomu, že sú stablecoiny naozaj potrebné na to, aby mohli ostatné kryptomeny rásť, najmä kvôli možnostiam a jednoduchosti, ktorú do kryptomenového sveta prinášajú, je takmer isté, že nové ATH na Bitcoine alebo rast popredných altcoinov určite nie je závislý iba na nich. Samozrejme, že stablecoiny môžu k nemu dopomôcť, čo sa už niekoľkokrát v minulosti preukázalo, avšak ani zďaleka nie je tento druh kryptomeny pre celý sektor tak extrémne dôležitý, že by vedel či už zabrániť Bitcoinu prekonať nové ATH alebo ho dokonca zostreliť.

Mnoho ľudí sa ale bojí dopadu stablecoinov na kryptomeny. Myslia si, že sú tieto kryptomeny viac podobné ku fiat menám, ako ku samotný kryptomenám. Niečo pravdy by na tom určite mohlo byť, avšak o ich dôležitosti svedčí napríklad fakt, že Tether, najväčší stablecoin, je dlhodobo najobchodovanejšou kryptomenou vôbec. Na objemy USDT sa nechytá dokonca ani Bitcoin. Aj tento fakt tak poukazuje na to, ako dôležité sú aktuálne stablecoiny pre celý kryptomenový svet.

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://cointelegraph.com/, https://cryptobriefing.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart