0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Predstaviteľ Visa: CBDC sú jedným z najhorúcejších trendov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Central bank digital currency, skrátene označované ako CBDC, označuje kategóriu digitálnych mien, ktorá získava stále viac pozornosti z kryptomenového sveta. Takzvané digitálne meny centrálnych bánk by mali byť akousi online formou fiat mien. Medzi najväčšie by pravdepobobne mali patriť digitálny dolár, digitálne euro alebo digitálny jen či digitálny juan. Záujem tak majú o tento nový formát monetárneho systému a fiat mien najmä centrálne banky Ameriky, Číny, Japonska, Švédska, Talianska či Francúzska. Rovnako však na tento trend upriamujú pozornosť aj korporačné spoločnosti najmä z finančného sektora. Takouto spoločnosťou je určite aj Visa, pričom jeden z predstaviteľov tejto spoločnosti sa nedávno vyjadril, že CBDC sú aktuálne najpodstatnejším trendom vrámci finančného sveta.

CBDC majú potenciál zmeniť finančný svet

Cuy Sheffield, riaditeľ kryptomenového oddelenia pre spoločnosť Visa, sa pred dvoma dňami vyjadril, že si myslí, že CBDC predstavujú ten najhorúcejší trend v platobnom sektore. Na svojom oficiálnom Twitteri zverejnil vlákno na túto tému, ktoré obsahovalo až 20 rôznych príspevkov a článkov na tému CBDC. Nájdete tam napríklad oficiálny prieskum od Medzinárodného menového fondu (IMF- International Monetary Fund), dve rôzne správy od centrálnej banky Kanady na tému adopcia, používanie a bezpečnosť CBDC alebo články zaoberajúce sa  The Digital Dollar Project, projektom, ktorý skúma potenciál digitálneho doláru. Pokiaľ sa zaujímate o CBDC tak ide určite o množstvo zaujímavého obsahu, ktorý nájdete tu. 

„Myslím si, že digitálne meny centrálnych bánk (CBDC), sú jedným z najpodstatnejších trendov pre budúcnosť peňazí a platieb minimálne pre najbližšiu dekádu. Odhliadnuc od osobných názorov toho, či je to dobré alebo zlé, realita je že celosvetový záujem o tieto meny len tak nezmizne.“

Aj tak znel jeden z príspevkov, ktorý viete nájsť na vyššie uvedenom linku. Cuy Sheffield patrí dlhodobo k jedným z najväčších podporovateľov digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC). Už v máji toto roku sa vyjadril, že Visa požiadala o patent, ktorý je spojený s implementáciou digitálnych mien.

CBDC nie sú ničím novým

Napriek tomu, že stále nie je žiadna digitálna mena centrálnej banky oficiálne spustená, vo svete je hneď niekoľko prototypov. V Číne sa napríklad testuje DCEP – Digital Currency Electronic Payment, ktorý by mal predstavovať jednu z prvých platforiem pre digitálny yuan. Ten má byť aktuálne testovaný vo viacerých mestách, pričom k masovému testovaniu by mohlo prísť napríklad počas zimnej olympiády v roku 2022 v Pekingu.

Rovnako sa iba pred pár dňami vyjadrila centrálna banka Japonska, že na digitálnom jene pracujú, avšak aktuálne majú dva neočakávané technické problémy. Prvým z nich má byť dostupnosť pre všetky domácnosti, najmä pre tie, ktoré na to nemajú technické vybavenie. Druhým problémom má byť funkcionalita v čase, kedy príde ku vypadnutiu elektriky (napríklad kvôli zemetraseniu).

Rovnako na CBDC pracuje aj centrálna banka v USA alebo ECB. Najmä v Európe však bude digitálne euro pomerne ťažké presadiť medzi pre všetky členské štáty. Práve preto sa pred pár týždňami ponúkla asociácia až 700 talianskych bánk s tým, že digitálne euro vyskúšajú vrámci krajiny. Zatiaľ však ku oficiálnemu spusteniu testovania na takto veľkej škále vrámci Európy nedošlo.

Budúcnosť CBDC tak vyzerá veľmi zaujímavo. Aj keď aktuálne centrálne banky digitálne meny iba skúmajú a niektoré v malom testujú, od úspešnej adopcie takejto meny je zatiaľ ešte poriadne ďaleko.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.coininsider.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart