0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Predstavenie Miroslav Zlatňanský ako nový autor

V tomto článku by sme chceli predstaviť nového autora a prispievateľa na web Trader 2.0 - Miroslava Zlatňanského. V tomto článku sme Miroslava trochu vyspovedali....

Kto si a čomu sa venuješ?

Okrem civilného povolania (pracujem v sektore energetiky) ma ako nadšenca zaujíma svet nových technológií, primárne kryptomien. Snažím sa vyhľadávať obsah na rôznych platformách, čítať články, sledovať videá našich aj zahraničných autorov.

Minulý rok sme s kamarátom založili projekt BePositive, v ktorom zatiaľ ponúkame náš vlastný brand s oblečením a doplnkami s kryptotématikou. V blízkej budúcnosti by sme sa chceli venovať aj edukácii primárne úplných začiatočníkov, ktorí majú záujem sa vzdelávať a zlepšiť svoju finančnú gramotnosť.

Prečo si sa rozhodol písať články o kryptomenách?

Na základe osobných skúseností. Či už v práci, alebo vo svojom okolí dostávam často rovnaké otázky. Netýka sa to len primárne kryptomien, ale aj rôznych investícií či len jednoduché otázky v oblasti financií.

Prečítajte si tiež: BWT Alpine F1 Team je tím formuly jeden, ktorý pre svojich fanúšikov vytvoril kryptomenu vo forme Fan tokenu

Čomu sa chceš vo svojich článkoch venovať?

Ako som spomenul, chcel by som posúvať informácie z osobných skúseností, alebo aj skúseností iných ľudí a to nielen z oblasti kryptomien. Mojim skromným cieľom je priniesť aj obsah, ktorý by zlepšil finančnú gramotnosť ľudí možno na pohľad banálnymi postrehmi, ale vo výsledku možno podnetnými pre nejakú skupinu ľudí.

Slovensko už dlhodobo v prieskumoch končí na chvoste v EÚ čo sa týka finančnej gramotnosti a to nielen u staršieho, ale aj relatívne veľmi mladého obyvateľstva. Pozitívne je, že tento trend sa u nás postupne zlepšuje a možno sa aj mne podarí prispieť malou kvapkou v mori. Občas stačí jednotlivcov len povzbudiť, naučiť akým spôsobom si hľadať zdroje informácií a aj akým spôsobom ich vyhodnotiť.

V čom v kryptomenách sa najviac vidíš? Si skôr bitcoin maximalista alebo máš rád aj altcoiny? Si skôr hodler alebo trader?

Najviac mi je asi blízka edukácia okolia, či rôzne formy motivácie. Nie som síce bitcoin maximalista, ale rozhodne si myslím, že v portfóliu kryptomien by mal tvoriť významnú väčšinu. V rámci investícii je však rozumné diverzifikovať aj do iných oblastí ako sú napr. akcie či zlato. Samozrejme nie každý má na to vytvorené podmienky či rezervu, no dnes je veľa platforiem a aplikácií, ktoré umožňujú investovať už rádovo za jednotky eur a to dokonca aj pravidelne.

Čo nové si myslíš, že svojimi článkami prinesieš a na čo sa ľudia môžu tešiť?

Nemám ružové okuliare a nemyslím si, že prinesiem niečo nové. Pokúsim sa pripravovať taký obsah, ktorému porozumie každý a zároveň nikoho neurazí, či už laika, alebo na slovo vzatého odborníka. Ak sa mi podarí trochu pomôcť čo i len jednému čitateľovi, tak to bude mať zmysel.

P.S. mojím skromným cieľom je pripraviť aj zaujímavý obsah pre školy, či už základné, alebo stredné a aj týmto spôsobom trochu prispieť k zlepšeniu finančnej gramotnosti nastupujúcej generácie.

Mohlo by ťa zaujímať

cart