0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Prečo sa Satoshi Nakamoto rozhodol ostať anonymný?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin je nepochybne jeden z najzaujímavejších a najinovatívnejších konceptov tohto storočia. Od svojho vzniku v roku 2008 a vyťaženia prvého bloku v roku 2009 sa Bitcoin dostal do médii po celom svete, mal hodnotu takmer 20 000 dolárov za jednu mincu a pomaly, ale isto mení finančný svet. Darí sa mu to najmä vďaka technológii blockchain, ktorá je s Bitcoinom navždy prepojená. Táto technológia prináša koncept decentralizácie vo finančnom svete, ktorý bol dovtedy takmer nemysliteľný. A za tým všetkým stojí jedna anonymná osoba alebo skupina, známa len pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Prečo sa ale táto entita rozhodla zachovať si anonymitu?

Satoshi Nakamoto vedel, čo robí

Už od svojich prvých spojení s kryptografmi, programátormi alebo z cyberpunks, bol Satoshiho plán „vypariť sa.“ Vidno to je na tom, ako veľmi si zakladal na súkromí, svojom bezpečí a uchovaní si svojej identity. Ani jeden z emailov, ktoré poslal alebo stránok, ktoré vytvoril, sa nedá dohľadať (v spojení s konkrétnou osobou). Taktiež platí, že jeho komunikácia bola pomerne strohá a z časti strojená práve kvôli tomu, aby sa nedalo určiť jeho pohlavie, vek, národnosť alebo čo i len počet ľudí, ktorí stoja za Bitcoinom.

Je tak úplne jasné, že Satoshi celý čas robil všetko preto, aby sa k jeho osobe nedalo dostať. Prečo to ale robil? Prečo ostáva stále anonymný aj napriek tomu, že iba jeho počet BTC presiahol dávno miliardovú hodnotu? Len on vlastní takmer 1 milión BTC mincí, čo z neho robí jedného z najbohatších ľudí na planéte. Prečo ale s týmito mincami nehýbe alebo prečo ostáva stále niekde v úkryte?

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Facebook sa nechce vzdať svojho FinTech sna

Všetko pre dobro Bitcoinu

Jednoduchá odpoveď je, že Satoshi je natoľko inteligentný, že vedel, že pokiaľ má mať Bitcoin šancu na obrovský úspech a prevrat vo finančnom svete, musí to byť bez neho. Existuje na to hneď niekoľko dôvodov. Bitcoin nikdy nepotreboval mať svojho šéfa, lídra alebo CEO. Ak by sa tak totižto stalo, jeho rozhodnutia, názory a komentáre by mali obrovský dopad na jeho cenu, ktorú by vedeli ovplyvniť. Tiež by však hrozilo, že práve tieto názory alebo komentáre budú nesprávne pochopené a tak budú viesť ku „cenovým zmätkom.“

Satoshi by dokonca mohol byť obviňovaný z toho, že sa snaží cenu BTC vypumpovať, aby ho drahšie predal alebo naopak potlačiť dole, aby BTC lacnejšie nakúpil. Takýto problém mal napríklad Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, ktorý všetok svoj LTC predal práve kvôli takýmto obvineniam.

Z tohto by ale vyplýval pre Bitcoin aj iný problém. Čo ak by sa „CEO Bitcoinu“ rozhodol pre niečo, s čím by iní poprední užívatelia nesúhlasili? Alebo čo ak by sa to páčilo iba malej skupinke ľudí, pričom ostatní by boli touto správou pobúrení? Bitcoin by tak razom nebol decentralizovanou kryptomenou, ale iba bojiskom o to, kto si čo myslí. A to sa aj deje v prípade mnohých forkov. Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV a množstvo ďalších sú iba príkladmi toho, čo sa stane, ak sa istá skupina odhodlá ísť si po svojom. Bitcoin aj napriek tomu stojí stále neohrozene ako najväčšia a najznámejšia kryptomena.

Posledný problém by mohli predstavovať regulátori, polícia a bankári. Akonáhle by bolo známe meno človeka, ktorý vytvoril obrovskú konkurenciu finančnému svet, ktorý tak dobre funguje v ich prospech, Satoshi by sa dostal do nemalých problémov. To sa už potvrdilo v minulosti v prípade Bernarda Von NotHausa, ktorý v roku 1998 vytvoril súkromnú menu Liberty Dollar. Tá bola chvíľu prospešná, avšak autority ju následne zakázali a FBI dokonca poslala Von NotHausa za mreže.

Dôvodov tak má Satoshi hneď niekoľko. Jeho rozhodnutie ostať anonymným je určite správne, pričom veľmi pomohlo aj to, že sa v roku 2011 úplne vyparil. Minimalizovalo to tak možnosť na chyby alebo prešľapy, ktoré by ho mohli odhaliť. Nikto nevie, kam sa podel, či vôbec žije alebo čo so Satoshim je. Jediné čo vieme je, že vytvoril pravdepodobne jeden z najväčších vynálezov od čias internetu a že jeho rozhodnutie ostať anonymný je nielen úctyhodné, ale takisto aj pre budúcnosť Bitcoinu úplne správne.

Zdroj: https://bravenewcoin.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart