0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Prečo kryptomeny pokračujú v poklese?

Celková trhová kapitalizácia kryptomien pokračuje v poklese, keďže dolárový index dosiahol 20-ročné maximum.

Čo očakávať od kryptomien ?

Za posledný týždeň klesla celková trhová kapitalizácia kryptomien o 6,9% a všetky metriky naznačujú, že pokles by mal pretrvávať.

Z medvedej perspektívy kryptotrh vstúpil 15. augusta do klesajúceho kanála po tom, čo sa mu nepodarilo prelomiť odpor celkovej trhovej kapitalizácie 1 200 miliárd dolárov. Najnižšie sme boli 29. augusta na hodnotách 940 miliárd a v tomto momente sme na trendovej rezistencií.

kapitalizácia kryptomien

Celková trhová kapitalizácia kryptomien, miliardy USD. Zdroj: TradingView

Korekcia aj na tradičných trhoch.

Výrazné odlivy boli sprevádzané aj korekciou na tradičných trhoch, technologický Nasdaq od 15. augusta klesol o 12% a ropa WTI od 29. augusta o 11%.

Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell na tlačovej konferencií zopakoval, že inflácia ešte stále nie je pod kontrolou. Výsledkom bolo, že investori sa stiahli z rizikovejších aktív a opäť sa začali fixovať do doláru. Index amerického dolára (DXY) dosiahol 1. septembra najvyššiu úroveň za viac ako dve desaťročia na úroveň 109,9 bodov. Tento index meria silu dolára voči košu ostatných zahraničných mien.

Prečítajte si tiež: Kalifornský zákon o kryptomenách

Nálada investorov opäť vstupuje do medvedej zóny. Rizikový postoj spôsobený sprísnením Federálneho rezervného systému, viedol investorov k očakávaniu širšej korekcie trhu a negatívne ovplyvňuje rast akcií, komodít a kryptomien.

Sentiment založený na dátach Fear and Greed Indexu dosiahol vrchol 14. augusta, keď indikátor dosiahol neutrálnu hodnotu 47 zo 100. Dnes sa pohybujeme na úrovniach 20 zo 100, z čoho vyplýva že na trhu vládne strach.

fear and gread index

Crypto Fear & Greed Index. Zdroj: Alternative.me

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/the-total-crypto-market-cap-continues-to-crumble-as-the-dollar-index-hits-a-20-year-high

Mohlo by ťa zaujímať

cart