0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Popularita kníh o tradingu kryptomien závratne rastie

Kryptomeny zažívajú v roku 2020 skvelý rast. Takmer každá z popredných kryptomien a rovnako aj kvantum menších altcoinov a shitcoinov sa aktuálne drží v zelených číslach. Zisky pritom určite stoja za povšimnutie, veď Bitcoin narástol za január o viac ako 30%. Aj to sa určíte podpísalo pod rastúci záujem zo strany nováčikov, ktorí chcú v tomto sektore obchodovať. A ako ukazujú aktuálne štatistiky, tak množstvo z nich siahne pritom po knihe z Amazonu.

Kryptomenový trend zasiahol aj Amazon

Jeden z najväčších predajcov (nielen) kníh a e-kníh na svete, Amazon, aktuálne prosperuje aj z popularity kryptomien. V sekcii „Online Trading & Investing“ sa totižto aktuálne nachádza až 20 % kníh, ktoré sú spojené s obchodovaním Bitcoinu alebo altcoinov. Navyše, množstvo z týchto kníh sa dostalo aj medzi najpredávanejšie knihy prostredníctvom Amazonu za rok 2020 (za obdobie uplynulých 6 týždňov).

Samozrejme, že tieto rebríčky sa veľmi rýchlo menia a trend sa tak nemusí udržať počas celého roku, avšak aj takýto počin už teraz naznačuje, že šum okolo kryptomien opäť začína rásť. Vidieť to je napríklad aj na sociálnych sieťach, kde narastá počet zmienení o kryptomenách alebo vo vyhľadávaní slov ako „Bitcoin“ alebo „Bitcoin halving.“ Rovnako sa nenechala už klasicky zahanbiť ani CNBC, ktorá pravidelne pridáva do svojho programu aj Bitcoin (samozrejme potom, čo dosiahol 10 000 dolárov).

Záujem je pochopiteľný

Nikto však nemôže byť prekvapený tým, že k takémuto trendu dochádza práve teraz. Po dvoch nie najlepších rokoch (samozrejme, že neboli ani extrémne zlé), sa kryptomeny konečne začínajú preberať a vidno to takmer všade. Takmer každý kryptomenový portál prichádza s novými predikciami o tom, kedy sa Bitcoin dostane na ATH, ako extrémne pozitívne ovplyvní halving cenu BTC a podobne.

Rovnako sú na tom analytici a známe kryptomenové osobnosti, ktoré sa predbiehajú v tom, koho predikcia ceny BTC je vyššia. Podľa veľkej väčšiny analytikov nás 20 000 dolárov čaká ešte tento rok, pričom množstvo z nich sa nebojí predpovedať ani 50 000 dolárov alebo 100 000 do konca budúceho roku.

Niet sa teda potom čomu diviť, že takéto názory v spojení so správnou reklamou na sociálnych médiách prilákajú do kryptomenového sektoru množstvo nováčikov. To je určite pozitívom. Avšak negatívom je, že pre množstvo z nich je hlavnou motiváciou pravdepodobne vidina rýchleho zisku, ktorí chcú umocniť tradingom (ako tomu vyplýva z poopularity Online Trading & Investing kníh z Amazonu). A to je veľmi nebezpečná kombinácia, pretože všetci vieme, že tento sektor je extrémne volatilný a môže tak neznalým nováčikom uštedriť poriadne životné lekcie v podaní strát.

Zdroj:

https://cryptopotato.com/trading-bitcoin-crypto-books-are-on-amazons-best-sellers-list-for-2020/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart