0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Pohyb Bitcoinu nad 20k zlikvidoval shorty za viac ako 400 miliónov

Po dlhom nezáživnom cenovom vývoji na Bitcoine a kryptomenách, tu máme opäť pohyb a akciu.  Cena Bitcoinu atakuje 21 000 dolárov, čo je najvyššia úroveň od polovici septembra. Schyľuje sa k bear market rally?

Bitcoin atakuje 21 000 dolárov, rastú aj indexy

Trh s kryptomenami zažil v utorok na obed oživenie po tom ako boli zverejnené komentáre Fedu, ktoré naznačujú možnosť intervencie na trhu amerických dlhopisov. Nebol to len kryptotrh, ktorý ožil. Po komentároch Fedu sa pozitívna dynamika preniesla aj na hlavné akciové indexy ako Dow Jones, Nasdaq a S&P 500. Na konci obchodného dňa bol Dow Jones +1,07%, S&P 500 +1,63% a Nasdaq +2,25%.

Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!

BYBIT banner

Výraznejší rast altcoinov

Medzi významné altcoiny, ktoré zaznamenali podstatný rast patria Ethereum, ktoré vypumpovalo z 1350 dolárov na aktuálnych 1530 dolárov. Cardano rástlo z hodnoty 0,36 centov na momentálnych 0,40 centov. Rástla tiež Solana, ktorá sa odrazila od 28 dolárov na aktuálnych 31,5 USD. Pumpuje tiež meme coin Doge +13%, Polkadot +11% a Ethereum Classic +12%. S rastom Bitcoinu v podstate rástli rovnako takmer všetky altcoiny, zmienené však najviac.

Prečítajte si tiež: Ako funguje likvidita a kedy bude potvrdená bear market rally.

„Konečne sa prejavila volatilita,“ reagoval Michaël van de Poppe, zakladateľ a generálny riaditeľ obchodnej spoločnosti Eight.

Likvidácie krátkych pozícií na kryptomenách

Údaje z monitorovacieho zdroja Coinglass ukázali, do akej miery bol trh v daný deň krátky. Likvidácie krátkych pozícií len pre Bitcoin presahujú 165 miliónov dolárov a vytvorili tak niekoľkomesačné maximum. Po dnešnom pokračovaní rastu, likvidácie rovnako stúpajú.

coinglass likvidacie

Likvidácie na kryptomenách. Zdroj: Coinglass

Dolár bojuje po rýchlych stratách

V rovnakom čase zverejnenia komentáru Fedu, klesal americký dolár, ktorý stratil trakciu voči ostatným hlavným menám.

index americkeho dolara dxy

U.S. dollar index. Zdroj: TradingView

„DXY dnes konečne padá. Očakávam však že prepady nebudú tak hlboké a index sa zastaví na hodnote 110 bodov.“ Poznamenal Justin Bennett, zakladateľ kryptovzdelávacej platformy Crypto Academy.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart