0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Pohroma v podobe CBDC sa blíži!

Je krásne a upršané jesenné ráno, tak prečo si ho nepokaziť ECB? Ale, aby som sa neutápal vo svojej mizérii sám, rozhodol som sa svoje frustrácie zdieľať s vami. 🙂

Centralizovaná digitálna mena = smrť súkromia!

Koniec je na dosah! Dnes ráno som sa dočítal, že ECB navrhne zavedenie digitálneho eura v prvom kvartáli roka 2023. Na začiatok si nechcem ani len predstaviť, aký bude CBCD (z anglického central bank digital currency) kripel! Nedomyslené, narýchlo zbúchané a bez potrebnej podpory, ako všetko na čo v poslednej dobe ECB siaha svojimi drápmi. Hoci sa ECB tvári, že toto všetko je pre dobro jej občanov, a aby držala krok s digitálnym vekom, ide zas len o jedno a to isté, aby ECB mala pod kontrolou a dohľadom všetky finančné transakcie bez ohľadu na ich výšku! ECB svoje kroky odôvodňuje aj tým, že európske kamenné obchody a e-shopy sú v súčasnosti závislé na digitálnych platobných riešeniach nie európskeho pôvodu... Tak istotne by bolo dobré všetko zastrešiť niečím, čo má ECB plne vo svojej moci. Niečím, čím môže narábať ako sa jej zachce. Lenže pre KOHO by to bolo dobré?

Dúfal som, že digitálne euro je len horúčkový sen ECB a upustia od neho v momente, keď zistia, že na to nemajú potrebné kompetencie. Ale kedy úradníkovi už v ceste stála taká maličkosť ako skutočnosť, že na niečo nemá dostatok mentálnych ani fyzických prostriedkov? Nejak sa to spraví! Aj tak za to zaplatia daňovníci a vrásky to bude robiť len bežným občanom!

Digitálne znamenie šelmy

ECB navrhne začiatkom roka 2023 zavedenie digitálneho eura a následne v októbri sa rozhodne, či sa prejde na jeho vývoj a testovanie. Čo môže zas trvať ± 3 roky a digitálneho eura sa teda (vďakabohu) nedočkáme asi skôr ako v roku 2026. Dovtedy a snáď aj trošku skôr, bude EÚ už len trpká spomienka z minulosti! Osobne som totiž presvedčený, že s digitálnou centralizovanou menou, príde aj postupná eliminácia peňažnej hotovosti. Ďalší škrt cez rozpočet privátnym finančným transakciám. Nehovoriac o tom, že náš kompletný finančný život bude ako na striebornom podnose pre všetkých eurokratov. Každá vypátra, každý prevod, malé pozornosti k narodeninám a meninám. Monitorovanie od koho ste koľko prostriedkov prijali a komu koľko prostriedkov poslali, automatické strhávanie odvodov a poplatkov, ktoré ste si v prvom rade nevyžiadali...

Prečítajte si tiež: 29/09/22 Powell a Lagardová žiadajú väčšiu reguláciu pre DeFi a Stablecoiny

Nesmieme zabudnúť ani na to najdôležitejšie! Okamžité trestanie za nevhodné správanie, inak povedané za konanie, ktoré nie je v súlade s aktuálnym status quo. Neboli ste na nejakom aktivistickom podujatí? Alebo ste sa práve naopak zúčastnili protestu a podporili tú „nesprávnu“ stranu? Vaše finančné prostriedky budú okamžite zmrazené a vy sa k nim dostanete až potom, čo učiníte „pokánie“, v horšom prípade budú proste zhabané.

Bráňme sa, kým sa dá, a ako sa dá

Na každú sprostosť sa väčšinou nájde náprava alebo aspoň niečo, na zmiernenie jej príznakov. Ešte kým nie sme všetci v okovách digitálnej centralizovanej meny, robme, čo sa dá! Tu je pár drobností, ktorým som ja naklonený.

Platím hotovosťou kde sa len dá! Kartou platím len vtedy, ak z toho mám podstatnú zľavu alebo ide o obchodníka, ktorý platby v hotovosti fakt prijímať nemôže. Ja viem, dnes je pre ľudí oštara aj to, že musia raz do týždňa zájsť k bankomatu a vybrať si hotovosť. Ak nechcete nemusíte, potom sa ale nečudujte, že každý úradník široko ďaleko vie o každom vašom jednom kroku. A verte mi, nebude váhať to proti vám použiť!

A ja viem, že všetci kryptofanatici budú po mne prskať, lebo si v dnešnej dobe ešte dovoľujem mať bankový účet, v ktorom držím fiat menu. No bohužiaľ, veľká kryptorevolúcia ešte nenastala, dovtedy sa treba prispôsobiť a využívať čo sa dá najrozumnejším možným spôsobom (viď. vyššie zmieňovanú hotovosť).

HODLujte! Štosujte si krypto a ak sa naskytne príležitosť, zaplaťte ním a znovu opakujte celý proces. Ale tu zas vidím neprekonateľnú bariéru pre ľudí lenivých od prírody! Lebo ku kryptomatu si treba takisto zájsť po vlastných, pokiaľ nechcete zas riešiť KYC, AML atď. Alebo ak chcete vekslovať, na začiatku bude lepšie za osobou, ktorá vám krypto ponúka, vycestovať a vykonať výmenu priamo na mieste medzi štyrmi očami. Nech vy aj druhá strana máte istotu, že nejde o podvod a že sa vám dá veriť. Darmo, na začiatku si treba vybudovať sieť, potom to už pôjde. A nezabúdajte, krypto nie je len náhrada meny! Dá sa využiť na komunikáciu, ako uchovávateľ hodnoty, prostriedok výmeny, jedinečný identifikátor a mnohé iné!

Na úplný záver poviem už len toľko, že nezanevrite ani na drahé kovy! Ak sa zrazu ocitneme v ešte bezútešnej situácii, ako vládne dnes, vôbec nebude na škodu mať pri sebe pár mincí zlata alebo striebra.

Síce vám nikto nezaručí, ako sa situácia s drahými kovmi a kryptom bude vyvíjať, ale ako prostriedky sebaobrany pred digitálnou totalitou sú nenahraditeľné!

V tomto článku vyjadrujem osobné názory a nič nie je žiadnou finančnou radou.

Za inšpiráciu a zvýšený krvný tlak ďakujem: https://www.kryptonovinky.sk/novinky-ohladom-digitalneho-eura-aku-moze-mat-podobu-a-kedy-by-mohlo-prist/

Mohlo by ťa zaujímať

cart