0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Podobnosti medzi bear marketom 2015 a 2019. Pôjdeme ešte na 5200 dolárov?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Poďme si ukázať základný cyklus. Vtedajšie ATH bolo 1.12.2013 na hodnote cca 1164 dolárov.

Aj v roku 2015 došlo v bear markete k exponenciále!

Poďme si ukázať základný cyklus. Vtedajšie ATH bolo 1.12.2013 na hodnote cca 1164 dolárov. Následný bear market je veľmi podobný tomu terajšiemu. Nesmieme však zabúdať, že terajšie povedomie o kryptomenách je na úplne inom levely. Rovnako celá štruktúra trhu je na oveľa vyššej úrovni. Graf však tvoria ľudia a psychológia ľudí. Psychológia ľudí a davov sa však nemení. Aj bear market v roku 2014 a 2015 mal svoj extrémne silný support, ktorý ležal na hladine 322 – 375 dolárov. Daný support sa dosť podobá tomu nášmu na hranici 6000 dolárov. Silný support bol zhruba o 70% nižšie ako ATH. Aj v roku 2014 nakoniec silný support nevydržal a prišiel posledný LEG down. Dokonca aj tu môžeme nájsť niekoľko podobností, pretože štruktúra na vtedajšom dne bola veľmi podobná ten našej z tohto roku. Následne po 230 dňovej konsolidácii prišiel rast, ktorý zo silnej rezistencie 322 – 375 urobil trhací kalendár. POC čiže point of control bol na taktiež na veľmi silnom supporte, rovnako ako je tomu aj dnes. Graf vyrotoval až do exponenciály! Dosť podobné nemyslíte?

 

 

Priblížme si daný graf o niečo bližšie na situáciu, ktorú môžeme vidieť teraz. Nachádzame sa teda v exponenciále. Vtedy sa graf vyrotoval až do exponenciály, kde mal uhol rastu cez 74%. RSI vytvorilo double TOP a následne graf spravil retracementaž do golden ratio na úroveň 0.618 – 0.65. Potom nasledovala 186 denná konsolidácia a neskôr silný uptrend. Dnes už môžeme povedať, že daná exponenciála ukončila vtedajší bear market.

 

 

Akú situáciu máme dnes?

 

Momentálna situácia bear amrketu je takmer identická. Extrémne silný support, ktorý nás dlho držal na úrovni 6000 dolárov následne zatiaľ posledný leg down, 125 denná konsolidácia a exponenciála. Terazjšia exponenciála taktiež prerazila veľmi silnú rezistenciu a POC.

 

 

Znova sa poďme pozrieť na terajšiu exponenciálu. Terajšia exponenciála vyrotovala taktiež až na 73%! Momentálne sa nám na RSI tvorí už nižšie maximum. Mohli by sme teda začať hovoriť o tom, že sila rastu začína klesať. Aj keď ešte nemáme ukončenú dnešnú sviečku. Ak by graf pokračoval, tak ak v roku 2015, tak by sme došli niekde na hodnoty 5000 – 5200 dolárov potom by nás čakala niekoľko mesačná konsolidácia a BULL trend! Ďalší fakt, ktorý mi celkom dáva pri terajšej exponenciále zmysel je ten, že takmer pri každej exponenciále ju následne graf vymaže a doklesá až na hodnoty, kde exponenciála začala. Momentálna exponenciála pod 74% uhlom začala práve na úrovni 5200 dolárov. Taktiež ekonomická teória hovorí, že po tretej rotácii smerom nahor sa graf zvykne vrátiť na druhú rotáciu. Suma sumárum na úrovni 5000 – 5200 máme hneď niekoľko dôležitých úrovní :

1. Golden ratio na fibonacci retracemente
2. Začiatok exponenciály
3. Druhú rotáciu
4. Veľmi silný support, ktorý sme ešte neotestovali

 

 

Zhrnutie

 

Chcel som si pre vás pripraviť toto porovnanie, pretože ľudia tvoria graf a psychológia ľudí a davu sa stále opakuje. Podobností s predošlým bear marketom je hneď niekoľko. Berte však túto analýzu s rezervou a s určitým odstupom. V sobotu si pre vás pripravím analýzu na altcoiny!

 

Autor analýzy

 

Ing. Jakub Kraľovanský Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

 

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

 

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

 

Tento článok patrí firme Smat Profit s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart