0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Neskutočný rast DeFi projektov pokračuje!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]DeFi sektor (decentralizované financie) je v kryptomenových správach, portáloch alebo weboch po celom svete takmer denne už zopár mesiacov. Hneď niekoľko úspešných projektov bolo dokonca zmienených aj v takých magazínoch ako napríklad CNBC, MarketWatch alebo Forbes. Dôvodov na to je mnoho, avšak ten najväčší je samozrejme šialený rast, ktorý prináša obrovské zisky tým odvážlivcom, ktorí neváhajú investovať aj do riskantnejších projektov. A práve to prináša väčšiu pozornosť zo strany kryptomenových investorov alebo nováčikov, čo sa opätovne odzrkadľuje na raste najmä tých najväčších DeFi projektov.

Nárast extrémne dominantných DeFi projektov

Rast celého DeFi sektoru so sebou prináša aj zvýšenú popularitu samotných projektov, čo je vidno najmä na tých najväčších a najdominantnejších projektoch. Napríklad stablecoin Dai, ktorý je spojený s MakerDAO, patrí k najstarším projektom v DeFi sektore. To je pochopiteľne jedným z najväčších dôvodov, prečo sa tomuto projektu tak darí. Dai je najväčším stablecoinom z DeFi sektoru, pričom jeho celková trhová kapitalizácia ho dokonca radí na 35.priečku podľa coinmarketcap. To je dokonca iba o 8 mieste horšie postavenie, aké má samotný Maker, ktorý je na 27. priečke.

Samotný Dai stablecoin sa však vďaka poslednému mintovaniu („tlačeniu stablecoinu“) dostalo nad hranicu 400 miliónov dolárov. Celková trhová kapitalizácia narástla o viac ako 10 miliónov dolárov, čo pomohlo tomuto projektu dostať sa tak vysoko. Rovnako mu však pomohol aj fakt, že od začiatku júla narástla trhová kapitalizácia tejto kryptomeny o viac ako 200%.

Prečítajte si tiež: Mimblewimble Protokol

Samozrejme, DeFi nie je ani zďaleka iba o MakerDAO a jeho stablecoine Dai. Aj napriek tomu, že je to najväčší DeFi projekt s dominanciou až 30%, v tomto sektore sa nachádza množstvo veľkých projektov, ktoré sú stále úspešnejšie. To je prípad aj decentralizovanej burzy Uniswap.

Táto burza patrí k takzvaným DEX burzám a darí sa jej naozaj výborne. Iba za posledných 24 hodín sa jej podarilo narásť v takmer každej podstatnej štatistike. Celkový objem obchodovaných aktív na tejto platforme narástol o 17%, celková likvidita o viac ako 4% a počet transakcii za 24 hodín sa dostal až nad 110 000. Ide o 15% nárast iba za jeden deň.

S tak veľkým počtom transakcii sa celkovo objem (v dolároch) dostal až nad 100 miliónov dolárov zobchodovaných kryptomien a DeFi projektov za jeden deň. Uniswap tak veľmi rýchlo predbieha aj mnoho centralizovaných búrz. Iba v porovnaní Coinbase PRO, ktorá robí objemy zobchodovaných kryptomien za 500 miliónov dolárov denne je jasné, že presun z CEX na DEX sa deje priamo pred našimi očami. Rovnako to však platí pre množstvo iných centralizovaných projektov, ktorým začína narastať množstvo decentralizovanej konkurencie. A práve decentralizované projekty sú kľúčom ku zachovaniu myšlienky Satoshiho Nakamota. Preto je zvyšujúci sa počet týchto projektov ako aj ich narastajúca popularita skvelou správou.

Zdroje: https://cryptoslate.com, https://u.today

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart