recenzia na bibyt

Bybit sa zaraďuje medzi známe kryptomenové burzy a napriek tomu že je relatívne nová, buduje si dobrú dôveryhodnosť. Platforma má jednu z najlepších sietí, ktorá zvláda obrovský nápor transakcií a aktívnych užívateľov. Bybit rastie a eviduje viac ako 3 milióny registrovaných užívateľov /v čase písania tohto článku/. Vo veľa aspektoch pripomína obchodnú platformu konkurenčnej burzy Binance. Burza ponúka možnosť obchodovania s pákovým efektom spojenými s pokročilými funkciami a skvelým rozhraním. Obrovskou výhodou je tiež fakt, že ako jedna z mála, nevyžaduje od svojich užívateľov KYC overovanie.

Hlavné výhody Bybit

 1. NO KYC burza
 2. Skvelá zákaznícka podpora, ktorá funguje 24/7
 3. Vysoká bezpečnosť
 4. Vysoká likvidita
 5. Jedna z najstabilnejších krypto búrz

História Bybit

Burzu funguje od marca 2018 a prevádzkuje ju spoločnosť Bybit Fintech Limited. Táto spoločnosť sídli v Singapure, no je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch. Bybit založil Ben Zhou, ktorý sa predtým vo svete Fintechu etabloval tým, že sedem rokov pracoval ako generálny riaditeľ čínskeho okresu pre XM. Zakladajúci tím sa skladá z prvých osvojiteľov blockchainu, bývalých investičných bankárov a odborníkov na forex. Bybit momentálne zamestnáva viac ako 50 zamestnancov a ich verejné profily si môžete pozrieť na LinkedIn.

Chcem sa registrovať na Bybit

Platforma Bybit

Prvú vec, ktorú si určite všimnete, je že Bybit má elegantné rozhranie. Všetky tlačidlá a ponuky sú umiestnené perfektne a celkovo je platforma veľmi intuitívne postavená a dokáže sa v nej vyznať aj úplny začiatočník.

bybit platforma

Horná lišta na webe je statická a nájdete na nej možnosti ako prehľad vašej peňaženky, upozornenia a informácie o produktoch. Na pravej strane máte možnosť upravovať parametre obchodovania, ktoré môžete vykonávať cez limitné, trhové a podmienené príkazy. Skôr než obchod realizujete, ukáže sa vám úplný rozpis vašej objednávky. Je to veľmi šikovné riešenie. Skúsený obchodníci tiež ocenia grafy z TradingView a pokročilé nástroje a indikátory. Prostredie platformy pôsobí prívetivo a užívateľsky je vhodná ako pre začínajúcich, tak pre skúsených obchodníkov.

Video návod na Bybit

Bybit sa od ostatných búrz odlišuje hlavne vďaka svojim funkciám. Jej obchodná platforma ponúka možnosť futures obchodovania alebo margin obchodovania. V prípade niektorých kryptomien, môžete použiť páku až do výšky 100x. Táto funkcia sa však hodí pre skúsených obchodníkov, pretože áno pomocou vysokej páky môžete dobre zarobiť aj s malým vkladom, ale naopak môžete o vklad aj veľmi rýchlo prísť.

Platforma sa pripravuje aj na budúcnosť a dokáže zvládnuť až 100 tisíc transakcií za sekundu. Výhodou je teda jej stabilita aj počas extrémnej volatilite na trhoch. Niektoré burzy na toto nie sú pripravené a vďaka rastúcej popularite krypta sú čím viac zahltené, takže čím viac transakcií za sekundu burza zvládne, tým lepšie.

TIP : Za nás ako traderov je veľmi dobrá funkcia posúvanie limitných príkazov ako stoploss či profit target priamo na grafe na burze Bybit. Ak chcete zmeniť svoj limitný príkaz, tak nemusíte ručne objednávku zrušiť a znova naťukať novú. Stačí keď na grafe chytíte svoj limitný príkaz a posuniete ho na hodnotu na ktorú chcete. Toto je extrémne veľká pomôcka pre traderov a najmä pre scaleprov, ktorí musia reagovať rýchlo a často krát na prepisovanie hodnôt nemajú čas.

Bybit účet a KYC

Obrovskou výhodou pri vytváraní účtu na Bybit je, že nemusíte uvádzať žiadne osobné údaje a stačí vám len email a prípadne telefónne číslo. Pre zvýšenie zabezpečenia môžeme zvoliť 2FA (dvojfaktorovú autentifikáciu) a to buď prostredníctvom SMS alebo mobilnej aplikácie.

V minulosti burza neprijímala žiadne FIAT meny, to sa však zmenilo a dnes sú už dostupné aj vklady a výbery prostredníctvom bankového účtu. Dôležitá je však skutočnosť, že v prípade ak si posielate a prijímate FIAT meny z vášho bankového účtu alebo kartou, kompromitujete Vaše súkromie.

Chcem sa registrovať na Bybit

 

Veľké množstvo obchodných párov

V súčasnosti ponúka Bybit obchodovanie množstva párov: BTC, ETH, ATOM, AAVE, ADA, AXS, BCH, CHZ, COMP, DYDX, DOGE, DOT, EOS, ETC, ICP, BIT, KSM, LINK, LTC, MANA, MKR, UNI, SUSHI, XLM, XTZ, XRP a mnoho ďalších voči USDT, BTC a ETH

obchodne pary bybit

Chcem kúpiť kryptomeny

 

Bezpečnosť Bybit v roku 2022

Jednou z mála búrz, ktoré sa nikdy nepodarilo hacknúť je práve Bybit. Samozrejme, neexistuje kryptoburza bez rizika, v tomto prípad si však Bybit drží čistý štít. Pre Bybit je dôležitosť bezpečia užívateľa na prvom mieste. Väčšina prostriedkov užívateľov je pre zabezpečenie maximálnej bezpečnosti uložená na peňaženkách s viacerými podpismi. Tieto peňaženky sú na diskoch v zabezpečených miestach bez prístupu internetu, preto sa nedajú hacknúť. Len malá časť majetkov je v horúcich peňaženkách.

Produkty Bybit


Deriváty Bybit:
Ak obchodujete s derivátmi, tak viete využívať aj finančnú páku. Burza ponúka možnosť obchodovať s dvomi typmi finančných pák. Páka cross a izolovaná páka.

Centrum Byfi: Ide o centrum služieb ponúkaných na platforme ako napríklad Launchpool, Dual Asset Mining, DeFi Mining a Cloud Mining

 • Pomocou Launchpoolu si viete stakovať svoje kryptomeny a ich uzamknutím zarábať pár percent ročne.
 • Dual Asset Mining je investičný produkt, ktorý ma pohyblivé výnosy. Jedná sa o prideľovanie likvidity do protokolu Uniswap V3. Burza v tomto prípade využíva vlastne stratégie na poskytovanie likvidity, pričom za vás vykonávajú prebalancovanie, tak aby zaistili vysoké výnosy. Obchodníci si môžu vložiť buď USDT alebo ETH.
 • DeFi mining – automatizovaný DeFi projekt, ktorý poskytuje stabilné služby pre smart kontakty Curve.
 • Cloud mining využíva počítačový výkon vo vzdialených dátových centrách na ťažbu kryptomien. Môžete si teda od burzy kúpiť hashovaciu silu na ťažbu kryptomien, bez toho aby ste museli používať svoj vlastný hardvér.

centrum byfiPoplatky

 • Za vklad a výber kryptomien si burza neúčtuje žiadne poplatky. Pri transferoch tak zaplatíte iba poplatky pre ťažiarov.
 • Poplatky za obchodovanie môžu byť kladné a záporne. Záporný poplatok je -0,025% a dostávajú ho poskytovatelia likvidity (maker) a kladný 0,075% si Bybit účtuje v prípade objednávky typu (taker).
 • Okrem obchodných poplatkov používatelia platia aj poplatok za financovanie (Funding rate). Môže byť rovnako kladný alebo záporný. Kladný v prípade že ste zaplatili za financovanie niekoho, zatiaľ čo záporný znamená že poplatok dostávate.
 • Bybit má tiež vo svojej platforme integrovanú zmenáreň, na ktorej si môžete vymeniť rôzne kryptomeny v rámci platformy. Každý swap má iný poplatok, ale najviac však zaplatíte 0,5% za swap.

Stručne povedané služby poskytované Bybit nie sú drahé a konkurujú tak ostatným platformám.

Zákaznícka podpora

Bybit si za veľmi krátky čas získala veľký počet používateľov a vďačí tomu hlavne vďaka ich zákazníckej podpore. Podpora je dostupná nonstop, pre všetkých používateľov. Na webstránke je funkcia chatu, kde môžete komunikovať a vyriešiť svoj problém v priebehu niekoľkých minút. Burzu môžeme rovnako kontaktovať prostredníctvom emailu a na všetky otázky môžete očakávať včasnú odpoveď. Kryptoburza má tiež socialne siete na facebooku, instagrame a twitteri.

Záver

Bybit je jednoduchý na používanie, bezpečný a dôveryhodný. Môžete tu obchodovať množstvo kryptomenových párov s pákou bez nutnosti overenia KYC. K dispozícií je tiež fantastická zákaznícka podpora 24/7.

PLUSY

 1. Skvelá obchodná platforma
 2. NO KYC burza
 3. Zákaznícka podpora 24/7
 4. Vysoká bezpečnosť
 5. Páka až 1:100
 6. Ideálna na trading

MÍNUSY

 1. Sídlo na Britských Panenských ostrovoch.

Chcem sa registrovať na Bybit