0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Najstaršia thajská banka začína využívať kryptomenu Ripple

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Včera pravdepodobne vyšla jedna z najlepších správ za posledné obdobie pre kryptomenu Ripple a jej komunitu. Najstaršia banka v Thajsku, Siam Commercial Bank (SCB) a spoločnosť za kryptomenou Ripple spolupracujú na vývoji aplikácie, ktorá má slúžiť na rýchle a efektívnejšie transakcie do zahraničia. Kľúčom má byť využívanie blockchainu, ktorý by mal pomôcť práve so splnením týchto cieľov.

Testovanie prebehlo úspešne, je čas na spustenie

Aplikácia známa pod menom SCB Easy, by mala slúžiť práve ako prepojenie tradičného bankovníctva a novej blockchain technológie. Práve v nej má byť využitá kryptomena Ripple na instantné a čo najlacnejšie transakcie, ktoré by používateľom danej aplikácie uľahčili najmä prevody do zahraničia.

Testovanie malo prebehnúť úspešne už počas decembra minulého roka. Demo verzia danej aplikácie ukázala, že transakcie do zahraničia za pár sekúnd fungujú úplne bez problémov. Arthit Sriumporn, viceprezident banky SCB sa o tejto aplikácii vyjadril nasledovne:

„S našimi službami môžu ľudia posielať a prijímať peniaze zo zahraničia bez komplikácii, rýchlo a transparentne.“

Rovnako aj podotkol, že aktuálna situácia si vyžaduje zdĺhavé a komplikované procesy, ktoré musia užívatelia spĺňať, pokiaľ chcú posielať peniaze mimo Thajsko. Navyše tieto transakcie nie sú ani transparentné. Práve to všetko by mala aplikácia SCB Easy zmeniť.

Budúcnosť SCB Easy je svetlá

Priamo počas konferencie, na ktorej malo dôjsť k všetkým týmto oznámeniam Arthit Sriumporn následne ukázal, ako daná aplikácia funguje. Prevod, ktorý mal spraviť v priamom prenose na účet inej banky mimo Thajska mal trvať iba 40 sekúnd.

Že išlo o správny krok zo strany SCB potvrdil aj prieskum spoločnosti PwC. Ten sa mal zamerať na využívanie mobilných platobných aplikácii v Ázii. Podľa jeho výsledkov napríklad v Číne využíva takéto služby až 86% populácie. V Thajsku toto číslo dosahuje zhruba 67%. Ak sa preto stretne táto aplikácia s úspechom, Siam Commercial Bank má v pláne rozšíriť svoje služby do krajín ako Laos, Vietnam, Kambodža a Mjanmarsko.

Táto správa môže veľmi pomôcť aj Ripplu, ktorý býva v kryptomenovej komunite často očierňovaný a napádaný. Ak by si preto našiel reálne využitie vo svete, jeho reputácia by sa možno mohla zlepšiť (aspoň čiastočne).

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/thai-bank-launches-app-for-instant-cross-border-payments-powered-by-ripple

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart