0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Môže halving skutočne vystreliť cenu „to the moon?“

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Jedna z najočakávanejších udalostí v kryptomenovom svete sa pomaly, ale isto blíži. Veľká väčšina investorov a kryptomenových nadšencov verí, že práve halving dostane Bitcoin, ale aj všetky ostatné kryptomeny z pomerne prekernej situácie, v ktorej as nachádzajú teraz (samozrejme, hovoríme iba o cene). Avšak situácia stále nemusí vyzerať tak ružovo, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Bitcoin vstupuje do halvingu v unikátnom rozpoložení

Jeden z popredných kryptomenových analytikov, Willy Woo, poznamenal, že aktuálna situácie na Bitcoine je pomerne unikátna. Upozorňuje na to, že Bitcoin sa v žiadnom z predošlých halvingov nenachádzal v takom rozpoložení, v akom je teraz. Willy Woo upozorňuje najmä na to, že v predošlých prípadoch bol Bitcoin pred halvingami bullish (z pohľadu price action), avšak aktuálne by tomu malo byť naopak.

„Price action Bitcoinu je aktuálne bearish, čo sa takto blízko a v takej miere pred halvingom ešte neudialo. Ide o jedinečný setup, ktorý zatiaľ Bitcoin vo svojej histórii nezažil.“

Hlavým problémom pritom je, že pokiaľ bude aktuálna situácia pretrvávať, tak je možné, že bude počet ťažiarov postupne klesať. Malo by sa tak stať nielen kvôli znižujúcej sa cene, ale takisto aj kvôli približovaniu sa ku halvingu, pri ktorom dôjde ku zníženiu odmeny za jeden blok z 12,5 BTC na 6,25 BTC. No a to predstavuje ďalší problém. Pri predošlých dvoch halvingoch sa totižto nestalo, aby pred touto udalosťou ubúdalo ťažiarov.

Willy Woo si takisto myslí, že Bitcoin je aj z fundamentálneho hľadiska niekde úplne inde, ako pri halvingoch v rokoch 2012 a 2016. Jeho názor podporil aj kryptomenový analytik Charles Edwards, ktorý tvrdí, že je až 60% šanca, že počet ťažiarov výrazne klesne pred najbližším halvingom. Poukazuje pritom na fakt, že ťažiari sú aktuálne postavení pred dve možnosti: ťažiť aj v prípade dočasnej straty alebo na čas vypnúť svoje zariadenia s vedomím, že „nestihnú“ najbližší bull run.

Aktuálna situácia Bitcoinu robí vrásky na čele určite nejednému hodlerovi alebo investorovi. Na druhú stranu však treba povedať, že nič extrémne alebo prevratne negatívne sa nestalo a tak by Bitcoinu nemalo nič brániť k tomu, aby opäť po halvingu predviedol poriadny bullrun. Či to však BTC dokáže aj tretí krát sa dozvieme až niekoľko mesiacov (možno rokov) potom, ako dôjde ku halvingu v roku 2020.

Zdroj:

https://u.today/crypto-analyst-doesnt-expect-bitcoin-price-to-repeat-past-halvenings

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart