0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

15.03.21 Minca Theta: Streamovanie na blockchaine!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin nám 13.3.2021 prekročil hranicu 60 000USD takže je momentálne upretá všetka pozornosť len na tohto kráľa kryptomien. Avšak dnes trošku odbočím a pozrieme sa na projekt a kryptomenu Theta. Počuli ste o nej? Má zmysel si Theta tokeny nakúpiť? Má potenciál využitia v ťažkom konkurenčnom boji? Čítajte ďalej a názor si urobíte sami. 🙂

Čo je to Theta?

Theta je decentralizovaná služba na streamovanie videa. Je to služba tak trochu ako Netflix, až na to, že existuje na blockchaine. Theta bola vyvinutá na riešenie problémov v súčasnom svete streamovania videa. Šírka pásma pre streamovanie začína byť svetovým problémom, pretože je pre svetové servery ťažké udržať krok s požiadavkami používateľov na veľkú šírku pásma. Tento dopyt rastie každým rokom a z príchodom VR (technológie virtuálnej reality) sa nároky zvyšujú exponenciálne.

Theta by mohla byť riešením tohto problému, ktorý sa nezadržateľne blíži. Je to skôr služba peer to peer pre streamovanie videa. Takže ak máte vo svojom počítači niečo, čo by chcel niekto vidieť, môžete im to streamovať a získať nejaké tokeny Theta za zdieľanie. Používatelia môžu používať token Theta na nákup streamov videí alebo televíznych programov.

Theta bola vynájdená v roku 2017 generálnymi riaditeľmi Mitch Liu a Jieyi Long, pričom obaja majú bohaté skúsenosti v oblasti technológií a videohier. Obaja boli zapojení do projektu SILVER.tv pred vynájdením Theta.

Čo by bez prokroku streamovania mohlo nastať?

Šírka pásma bude nedostačujúca ak sa niečo nezmení. To vieme. Bez riešenia cez blockchain sa spomalia a znížia možnosti sťahovania pre všetkých, ktorí radi streamujú videohry, filmy alebo televízne programy. Theta nezávisí od tejto šírky pásma pri poskytovaní streamovacích služieb, čo znamená, že môže poskytovať vysoko kvalitné a rýchle toky komukoľvek na svete.

Theta tiež predstavuje revolúciu v počiatočných nákladoch na služby streamovania videa. Väčšina spoločností, ak chce ponúkať streamovacie služby, musí na začiatku zaplatiť státisíce dolárov. Theta nevyžaduje takmer žiadne počiatočné investície a umožňuje pripojenie takmer každému.

Prečo je dôležité mať viac streamovacích služieb?

Ak má niekto monopól, môže si nastaviť pravidlá a užívateľ nemá na výber. Musí akceptovať cenu, službu a celkový stav, pretože alternatívnej konkurencie niet. To platí všade vo svete.

Theta bola vyvinutá, aby zastavila monopóly vo svete streamovania videa. Trh v súčasnosti vlastnia spoločnosti Netflix a HBOmax spolu so streamovaním videa z Amazonu. A hoci sa môže zdať, že si konkurujú, v skutočnosti konkurentmi nie sú, pretože všetky ponúkajú rôzne televízne programy. To znamená, že pravdepodobne musíte mať kombináciu dvoch alebo musíte mať všetky tri, aby ste mohli sledovať všetky svoje obľúbené šou, seriály a filmy. Theta to nerobí, pretože môžete streamovať akékoľvek predstavenie alebo videoobsah, ktorý by ste chceli.

Ako funguje Theta?

Theta je postavená na niečom známom ako sieť mesh , čo je v podstate spojenie uzlov, ktoré sú schopné rýchlo a ľahko komunikovať. Tieto uzly sú chrbticou systému Theta.

Kurzy mensi

Každý uzol prevádzkuje používateľ, ktorý má prístup k rôznym typom zariadení na poskytovanie služieb streamovania videa. Akýkoľvek uzol v systéme môže posielať alebo „ukladať do vyrovnávacej pamäte“ video obsah, ktorý je možné neskôr streamovať kdekoľvek na svete. Pretože sa uzly nachádzajú na rôznych miestach po celom svete, spôsobí to zmiznutie geografických problémov počas streamovania. V podstate to znamená, že ak požiadate o streamovanie videa zo systému Theta, budete streamovať z najbližšieho uzla, ktorý obsahuje video, ktoré chcete streamovať. A ak je určité video viac požadované ako iné, bude viac uzlov kopírovať video tak, aby vyhovovalo požiadavkám streamerov v tejto oblasti.

Blockchain Theta je postavený na mechanizme PoS (Proof of Stake).

Theta je na dráhe rastu

Je dôležité poznamenať, že projekt Theta je stále relatívne nový a od písania tohto článku nemá veľa čo ponúknuť. Theta je však na ceste nahor a má potenciál sa stať veľkou technológiou budúcnosti, najmä kvôli niektorým nedávnym oznámeniam spoločnosti.

V máji 2020 uzavrela spoločnosť Theta dohodu so spoločnosťou Samsung s tým, že aplikácia Theta.tv bude uvedená na všetkých ich budúcich zariadeniach. Akonáhle sa tento program spustí, aplikácia sa pridá aj k 75 miliónom existujúcich zariadení.

A pretože Theta je sieť, ktorá je postavená na tom, že má viac používateľov a uzlov, mohlo by to Thetu poháňať do veľkých líg a to rýchlo. Akonáhle sa používateľská základňa dostane na určitú veľkosť, vývojári odhadujú, že to povedie k 80% zníženiu nákladov na streamovanie v porovnaní s podobnými službami, ako je Netflix . Je to tak preto, lebo server Theta.tv môže ponúkať streamovacie služby bez potreby údržby rozsiahlych zariadení na ukladanie údajov. Theta tiež oznámila partnerstvo so spoločnosťou Samsung VR s cieľom rozšíriť služby streamovania videohier.

Cena Theta je ďalším znakom rastúcej životaschopnosti tohto systému. Od septembra 2020 sa minca zmenila z 50 centov na 6,34 USD.

Prečítajte si aj : Leased Proof of Stake konsenzus a Waves NG protokol

Mali by ste investovať do théty?

Ak chcete využívať služby streamovania videa Theta, je pravdepodobne skvelý nápad kúpiť si nejaké tokeny Theta, aby ste sa mohli zúčastniť. Pokiaľ ide o čisté investovanie, je trochu skoro na to, aby ste sa rozhodli pre Thetu, pretože zatiaľ nemá príliš veľa dôkazov o funkčnej koncepcii. Treba možno počkať na dohodu so spoločnosťou Samsung, následne sa ukáže oveľa jasnejší obraz o tom, ako priemerný spotrebiteľ zareaguje na aplikáciu, a bude zrejmé, či Theta využije potenciál alebo nie.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart